dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jak najlepiej zamontować słupy drewniane w ziemi

    Witam. Przymierzamy się do zamontowania siatki leśnej o wys 150 cm. Ogrodzenie ma być spore bo 310 mb. Chcemy użyć drewnianych pali o średnicy 9 cm (+/- 0.5 cm). Będziemy je zabezpieczać w dolnej części dysperbitem i zakopywać 80-100 cm w ziemi.
    Ponieważ słupków będzie sporo (ok 160 szt) chcemy jak najbardziej ułatwić sobie pracę. Planujemy wypożyczyć wiertarkę spalinową do gleby. Jaka najlepsza? I na co zwrócić uwagę wypożyczając sprzęt?
    I druga najważniejsza sprawa - jaka średnica wiertła? Czy dziura musi byc szersza i słupki muszą być obsypane czy celować w otwór na ciasno i wciskać słupki? I czy wtedy dać jakiś luz czy na ścisk?
    Dodam, ze teren dobry, ziemia dość miękka, bez kamieni. Będę wdzięczna za każdą radę bo jestem totalnie zielona w temacie i nie wiem jak się za to zabrać...

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,
    Zakopywałem je na ok.60, maks 80 cm i stoją od 2.5 roku. Zamiast dysperbitu zabezpieczyłem czarną folią (taką jak do owijania paczek) - szybciej i taniej. Nie pamiętam czy miałem wiertło o średnicy 10 czy 15cm ale słupki zasypywałem ziemią którą wydobyłem w trakcie wiercenia i zadeptywałem butem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony