dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wykop pod kanał w istniejącym budynku.

    Witam,
    Jestem w trakcie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Obecnie budowa jest na etapie wykończeń. W planach mam wykonanie kanału w garażu zlokalizowanym w piwnicy (budynek podpiwniczony, głębokość posadowienia około 1.4 m). W pomieszczeniu nie ma póki co nawet "chudego betonu", widoczna jest boczna powierzchnia ław fundamentowych.
    Czy na chwilę obecną jest możliwe bezpieczne (bez dodatkowych zabezpieczeń) wykonanie wykupu na głębokość mniej więcej 1.2 metra poniżej poziomu posadowienia(docelowo wykończona posadzka będzie 30 cm ponad poziom ław fundamentowych)?
    Ściany boczne planowanego wykopu będą oddalone o około 1m od fundamentów, ściany prostopadłe praktycznie przy fundamencie, ze względu na długość kanału (pod bramą wyjazdową jest ława o wysokości 80 cm). Budynek z dwoma kondygnacjami nadziemnymi, grunt to glina.
    Proszę o wskazówki lub podzielenie się własnymi doświadczeniami.
    P.S. wiem, że wykonanie tej operacji wcześniej byłoby wiele łatwiejsze, ale teraz już nic nie poradzę, tym bardziej, że mam syna, który dopiero teraz zaczął się interesować mechaniką i majsterkowaniem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Dlaczego widoczne są ławy ? Tak nie powinno być.
    Jeżeli widać ławę , do tego poziom posadzki idzie +30 od lawy to chyba za głęboki kanał planujesz.
    Metr to dość blisko ławy, ale powinno być bezpiecznie, ale pod same ławy to ryzykowne pokopanie, tu by należało podbić ławy a następnie wykonać kanał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony