dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Tynki cementowo-wapienne i karton-gips. Jednakowa struktura - jaka gładź?

    Witam,

    będę miał w mieszkaniu w starej kamienicy tynki cemento-wapienne oraz sufity podwieszane i ściany z gk. Chciałbym uzyskać jednakową strukturę na obydwu rodzajach podłoża.
    Jaką gładź najlepiej użyć?
    Udało mi się znaleźć informację,że na tynki cem-wap najlepiej nałożyć gładź wapienną (widziałem też, że są cementowo wapienne, ale nie znalazłem rekomendacji). Zależy mi na tym żeby ściany otynkowane mogły 'oddychać' - po to robię tynki cementowo-wapienne, więc gładzie gipsowe odpadają. Czy na płyty gk można też stosować tą samą gładź (wapienną) czy też użyć standardowo gipsowej (jeżeli tak to czy struktura będzie taka sama)?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Pytania o oddychanie to na inne forum, medyczne albo przyrodnicze.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Pytania o oddychanie to na inne forum, medyczne albo przyrodnicze.
    Dlatego 'oddychanie' dałem w cudzysłowie, z resztą pytanie tego nie dotyczy ani waszych opinii na temat chłonięcia wilgoci i oddawania jej do otoczenia co potocznie w skrócie określa się jako oddychanie.
    Pytanie jest proste, dotyczy doboru odpowiednich gładzi i możliwości jej zastosowania na ww. materiałach celem uzyskania jednakowej struktury.
    Proszę czytać ze zrozumieniem i udzielać merytorycznych odpowiedzi.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Jeżeli zrobisz gładź wapienną na gładko i gładź gipsową na gładko, to tak, struktura będzie taka sama. Jak pomalujesz sufit i ściany różnymi farbami i wałkami, to koncepcja może się zawalić i struktura będzie inna, szczególnie widoczna pod mikroskopem.
    Karty techniczne produktów określają ich zastosowanie, sposób użycia itd i nie wszyscy producenci mają jednakowe. Więc jak sobie wybierzesz konkretną gładź, to czytaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Pytajnick.
    W tym rzecz, że zanim napisałem na forum czytałem karty katalogowe i nie mogłem znaleźć informacji czy można używać gładzi wapiennej na gk, sprzedawcy twierdzą, że tak. Myślałem, że ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej kwestii.

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli interesuje Pana gładź wapienna, to rekomenduję zastosować Śnieżka Acryl-Putz® RV13 Renova, która może być stosowana na tynki cementowo-wapienne, a także płyty gipsowo-kartonowe. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, dobrze trzyma się podłoża, łatwo się szlifuje. Śnieżka Acryl-Putz® RV13 Renova posiada właściwości antygrzybiczne i może być również stosowana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony