dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemysław0000

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-430
    Posty
    7

    Domyślnie Obciążenie stropu w mieszkaniu

    Witam,

    W łazience w mieszkaniu w celu wykonania odpływu liniowego zrobiłem podwyższenie przy użyciu posadzki cementowej (nie chciałem kuć szlichty). Po podliczeniu wyszło mi, że powierzchnię zaznaczoną czerwonym prostokątem obciążyłem o około 220kg (nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tyle - teraz wykonałbym to inaczej). Dodatkowo podwyższenie będzie obłożone gresem, oraz w miejscu zaznaczonym niebieską linią będzie przedścianka pokryta gresem do samego sufitu (270cm). Po fakcie naszła mnie refleksja, czy obciążenie nie będzie zbyt duże. W instrukcji użytkowania lokalu wyczytałem, że zabrania się przekraczania nośności użytkowej stropu wynoszącej w przypadku mieszkań 2kN/m2, także w czasie wykonywania robót wykończeniowych.
    Ściany nośne wykonane są z bloczków silikatowych akustycznych gr. 18cm + 2 cm twardej płyty termoizolacyjnej, ściany działowe z bloczków silikatowych gr 12cm. Stropy wykonane są jako monolityczne o grubości od 22-24cm, oparte na słupach i ścianach żelbetonowych.

    W związku z powyższym proszę o odpowiedź, na dwa pytania:
    1. Czy tak duże obciążenie nie spowoduje pęknięcia stropu?
    2. Czy przedścianka z płyt K-G pokryta gresem nie spowoduje zbyt dużego obciążenia na podłoże?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	445274

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Jakie masz stropy i w którym kierunku są rozpięte?
    Ile metrów jest między ścianami nośnymi i gdzie się znajdują?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemysław0000

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-430
    Posty
    7

    Domyślnie

    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć jakiego rodzaju jest strop i w którą stronę jest rozpięty, jestem laikiem jeżeli chodzi o budownictwo. Jeżeli taka informacja pomoże to jest to nowo oddany budynek mieszkalny, dwupiętrowy. Wg załączonego rysunku przylegająca ściana północna i zachodnia są ścianami nośnymi, natomiast w kierunku wschodnim między ściana działową a nośną jest 423cm (między nośnymi 663cm), w kierunku południowym, pierwsza ściana nośna 550cm (ściana równoległa o szerokości 60cm i gr 20cm) kolejna 401cm dalej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Poproś dewelopera / wykonawcę o dokumentację w tym zakresie.
    W umowie kupna / sprzedaży mieszkania nie ma informacji o konstrukcji budynku?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemysław0000

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-430
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na informację od dewelopera mogę się nie doczekać. Natomiast w prospekcie znalazłem informację o stropach: żelbetowe, monolityczne gr. 24, 22, 20 (wg projektu w zależności od kondygnacji, mieszkanie jest na 1 pietrze) oparte na słupach i ścianach żelbetowych. W miejscach gdzie występują ciężkie ściany korytarzowe oraz duże ilości otworów instalacyjnych przecinających strop zaprojektowano zebra usztywniające w postaci podciągów żelbetowych.
    Informacje dodatkowe co do ścian:
    - ściana zachodnia jest ścisną korytarzowa z murowanych bloczków silikatowych akustycznych gr. 18cm + izolacja termiczna 2cm + tynk
    - ścisną północna jest ścisną oddzielająca mieszkania - wylewne słupy żelbetowe gr. 20cm oraz murowane z silikatowych bloczków akustycznych 18cm+tynk, piętro niżej sciana wylewana żelbetowa gr 20cm +tynk

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Przy prawidłowo zaprojektowanym i dobrze wykonanym stropie żelbetowym o grubości min. 20cm nie powinno być żadnego problemu z lokalnym przeciążeniem stropu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemysław0000

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-430
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Będę spał spokojniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony