dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wylewka bezpośrednio na suchej pylastej ziemi

    Cześć,

    Pytanie:
    Jak zrobić wylewkę 3x3m bezpośrednio na ziemi, która po zdjęciu starego 30-letniego betonu jest kompletnie sucha, wyjątkowo drobna i raczej nazwałbym ją pyłem niż ziemią?

    Oczekiwania końcowe:
    Chciałbym położyć w pomieszczeniu podłogę z deski trójwarstwowej.

    Kontekst:
    Mam altankę na ogródku działkowym — jedno pomieszczenie 3x3m. Podłoga była betonowa, ale była bardzo krzywa — różnice poziomu między najwyższym miejscem w centrum podłogi a najniższym przy jednej ze ścian wynosiła 7 cm. Okazało się, że stary beton położony bezpośrednio na ziemię bez zbrojenia najzwyczajniej popękał. Dom stoi na fundamencie, który jest solidny i niezależny od tej popękanej wylewki.

    Chciałbym zrobić nową wylewkę, ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem, co robić. Wiem tylko, że gruszka mi tam nie dojedzie, bo nie wjedzie na teren ROD. Do tej pory udało mi się znaleźć kilka głosów na forach:

    1. Ponieważ ziemia to bardzo suchy i bardzo drobny pył, najlepiej będzie wyrównać ją, zasypać cementem, porządnie wymieszać i zwilżyć, żeby powstał chudy beton. Następnie na tym położyć folię, styropian, znów folię, korek i deski. Nie ma potrzeby na poważne, ciężkie wylewki i zbrojenia, bo to podłoga 3x3 m w altance działkowej.

    2. Wysypać piachem, położyć styrodur, na to 4 cm wylewki betonowej, folia, korek i deski.

    3. Ubić, wylać 5cm betonu, folia, korek i deska.

    4. Zrezygnować z wylewki (skoro sucho tam jak pieprz) i w oparciu o ramę fundamentów położyć żebrowanie z drewna, na to płytę OSB, a później folię, korek i deski.

    Jakie jest wasze zdanie i doświadczenia?
    Ostatnio edytowane przez trzewiczek ; 18-06-2020 o 07:02

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Konst

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-524
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jak stary beton popękał, to i nowa wylewka po czasie tak samo popęka jak będzie tak samo źle zrobiona.
    "Ponieważ ziemia to bardzo suchy i bardzo drobny pył," No właśnie to jest najgorsze podłoże pod beton. Dzisiaj sucho, w końcu po rocznej suszy,
    za rok będzie mokro, a pył uwielbia nasączać się wodą, zimą rozsadza wszystko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony