dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tadeusz Gawron

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1

    Domyślnie Dom 35m2 dla starszej pary - warto?

    Witam
    Ja i moja małżonka mieszkamy w wynajmowanym przez nas mieszkaniu od kilku lat. Kilka razy się przeprowadzaliśmy. Mamy 3 odchowanych dzieci oraz wnuki. W końcu mamy czas, żeby zadbać o siebie. Stąd moje zapytanie - mamy działkę pod większym miastem. Chcielibyśmy postawić na niej dom (chyba bez pozwolenia) 35m2 z tym projektem - https://domyznatury.com/portfolio/dom-letniskowy-dzn-3/ / ewentualnie https://domyznatury.com/portfolio/dom-kontener-dzn-4/. Bardziej zachęca nas pierwszy ze względu na poddasze - wówczas wydaje się więcej miejsca.
    Jest nas tylko dwoje, męczy nas mieszkanie w mieście, ale nie chcemy pakować się w takim wieku w kredyt lub zapożyczać. Na domek 35m2 będzie nas stać bez problemu. Działkę mamy. Tylko pytanie - czy w takim domku można spokojnie mieszkać? Czy jest to dom bardziej letniskowy / rekreacyjny? Jakie jest Państwa zdanie w tym temacie? Czy ktoś z Państwa w takim mieszka?

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Dziwne pytanie , stawiać i to samemu bo zbyt wielkie wyzwanie to nie jest a koszt mniejszy o połowę niż koszt starej kawalerki w bloku . jutub -amatorka samowolka , dom 25 tys , popatrzeć i szaleć a nie ma to jak na swoim .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Buduj i mieszkaj.
    Oba domy ładne ale każdy w innym stylu.

    Działka jest budowlana i to ma być "normalny" dom?
    Są media?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    co zawiera dom z Twojej oferty ? nie doczytałem o stanie wykończenia (co robią a czego nie), o sposobie ogrzewania a także parametrach cieplnych.
    pierwsza z brzegu oferta z allegro na 35 mkw https://allegro.pl/ogloszenie/dom-mo...zny-9040647394 90 kPLN.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Czy da się mieszkać w czymś takim? Skoro ludzie (i to często więcej niż 1 osoba) mieszkają w kawalerkach 25-30m2 to czemu ma się nie dać mieszkać w takim domku? Szczególnie że możemy mieć do tego taras, jakiś garaż albo budynek z narzędziami itp - nie zajmuje nam to miejsca w domu.

    Na pewno dużo wygodniej i bardziej komfortowo było by w takim 50-60m2 ale koszt także jednak większy i zachodu więcej.

    Realnie jest to ok 30m2 użytkowej plus ew antresola lub poddasze które z czasem można zrobić użytkowe i miec tam np. sypialnie.

    kryzys
    ma racje - warto jeśli możemy wykonać to samemu, choć przynajmniej pewne etapy - jest tego masa na YT i nie tylko, wystarczy wpisać - dom 35m2, domek na zgłoszenie itp. Można też kupić własnie uproszczony projekt wraz z instrukcja budowy.

    Najważniejsze to najpierw ustalić na na działce jest możliwość budowy domków letniskowych na zgłoszenie itp - czasem obostrzenia w MPZP lub WZ sa takie że ciężko postawić coś innego niz normalny dom na PnB.

    W internecie sa wszystkie informacje jak się dokonuje zgłoszenia, jak potem to przekształcić w całoroczny.

    Nie wiem na ilu m2 teraz mieszkacie i jakie macie doświadczenia, ja osobiście wolałbym 35m2 na działce niz 50m2 w mieście, ale niektórzy wręcz odwrotnie. Dla niektórych przeskok z tych 50m2 może być zbyt duży, i będą się źle czuli na co by nie było małym metrażu.

    Ten dom z linku od marzar2 to raczej taki mobilehome na wakacje. Słaba izolacja, w środku tandetnie zrobiony itp - jak przyczepa. W podobnych mieszkałem na wakacjach za granica.

    Można taniej ogarnąć temat z czymś co o wiele bardziej przypomina normalny dom.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w kawalerce nie musisz chodzić po schodach by skorzystać z toalety w nocy.
    To ma być dom na starość, więc zakładajcie niepełnosprawność ruchową w przyszłości.
    W sypialniach szafy wypadną pod skosami.


    Kontener praktycznie nie ma miejsca na szafy - gdzie trzymać mopa, wiadro, odkurzacz, ubrania, jakieś książki, dokumenty, zapasową pościel, koce?. Gdzie odwieszać kurtki i odstawiać buty po przyjściu z zewnątrz? Aneks kuchenny raczej zakłada stołowanie się poza domem.
    Gdzie będzie stała pralka? gdzie suszyć pranie?

    To są letniaki, wiec tam jest program minimum na max. dwutygodniowy pobyt
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2021 o 23:37

  7. #7
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Szacun za odkopanie wątku z czeluści
    Ostatnio widzę, że jest trendy glupiomoda na "domy" o pow. 35m2 ,dla mnie jest to poprostu głupie
    Domem takie pomieszczenie nie można nazwać bo to jest tylko pomieszczenie.
    Mam salon o pow.33m2 i nie wyobrażam sobie jak z tego można by uczynić dom i jak w takim "domu" można by funkcjonować.

    Dla pary w słusznym wieku, polecam kawalerkę, zwykłą w bloku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Szacun za odkopanie wątku z czeluści
    O!? A wyświetliło mi w nowych powiadomieniach i nie zauważyłam, że to archeologiczny wątek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony