dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 124
  1. #81
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie rżnij głupa, pellety z trociny drewnianej spalają się w sposób bardzo czysty. Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 0 stopni Celsjusza widoczna jest jedynie para wodna - biały, czysty dymek... panie przedstawicielu...
    Zależy w jakim kotle.

  2. #82
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Za dużo popiołu...
    Za dużo popiołu powiadasz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20200828_182933_compress73.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	447606

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zależy w jakim kotle.
    Czarny dym jest oznaką złej pracy palnika...nie miałem takiego przypadku

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Za dużo popiołu powiadasz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20200828_182933_compress73.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	447606
    Eeee...z Bogdanki? no to lipa...

    Mieszany ze zrębkami, świetnie się spala.. więcej tlenu po spaleniu zrębka..
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 28-08-2020 o 17:47

  5. #85

    Domyślnie

    Dzięki za umocowania kodeksowe – łatwo być prorokiem w obcym kraju.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...98#post7687298 – co za głupota jakaś – co za jakiś analfabetyzm wtórny. Od Oct 2013 jesteś zarejestrowany – ile lat żeś GS-a od dołu dusił – od kiedy i dzięki czemu zacząłeś w nim od góry jarać – i co nagle ci węgiel zaczął śmierdzieć tylko dlatego, że o czystym spalaniu pojęcia nie masz za wiele a co w tym najgorsze pewnie to to, że jakoś portfel stał się lżejszy - co, bo pellet kosztuje a pelletu trochę idzie.
    Tak jak napisałeś :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie rżnij głupa, pellety z trociny drewnianej spalają się w sposób bardzo czysty. Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 0 stopni Celsjusza widoczna jest jedynie para wodna - biały, czysty dymek... panie przedstawicielu...
    Masz tutaj to czyste spalanie : https://www.youtube.com/watch?v=5ZQnGrNPbzE - Czyszczenie Lazar smartfire 15kw. Smoła skropliny kondensat . Pellet.
    Może u ciebie w pyrlandii jak są temperatury dopiero po niżej zera to „biały, czysty dymek” ze spalania pelletu z komina zaiwania i capi.
    Skąd wiesz co @kulibob widział i jak to wyglądało oraz jaki zapach miało.
    Para wodna i pewnie jeszcze smoła na wymienniku i w kominie – koń by się uśmiał - tu masz parę wodna z kotła zasypowego zatankowanego pod korek przy – 4*C na zewnątrz a nie tak jak u ciebie z garstki peletu która płonie przy temperaturze po niżej zera : https://www.youtube.com/watch?v=UlU6oU4WsQY - Mpm 17-19 dym podczas rozpalania na mrozie.

  6. #86
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    I jeszcze piszą , że to wina złego peletu czyli tego wysokokalorycznego z płyt meblowych.
    To wina złego spalanie nie złego peletu.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Znaczy się co - oraz co zamierzasz z tym zrobić. Na podjeździe stało Porsche czy Ferrari – czy może wyglądało, że do gara nie maja co włożyć. Dymek jak wyglądał – lokomotywa czy może Batory i czym zalatywał. Mi się wydaje, że to nie głupi pomysł ulotki o czystym spalaniu takim nieszczęśnikom do skrzynki pocztowej wrzucać albo przez znajomych do nich dotrzeć by wytłumaczyć, pokazać lub zaprosić na fora które czystym spalaniem się zajmują. Po co jakieś leniwe ciule na straż maja wydzwaniać, że ten czy tamten śmieci spala – no chyba że to nie Polacy – to niech ich straż temperuje, bo z jakiej racji maja kopcić i nas zatruwać. Mimo to - ja nie wierzę w to by ktoś teraz miał upodobanie w tym by kopcić i obstawiam, że to z nieświadomości się bierze – bo ZERO z komina nie problem – nawet mtedeusz jak się przyłożył do rzeczy - ZERO z komina pokazywał, więc właściwie w czym problem. Zamiast narzekać i palcami wytykać lepiej się ruszyć i coś zrobić a w tedy wszyscy będą szczęśliwi. Nie reagujesz na to co tutaj się wrabia - nie zauważasz tego co tutaj się wydziwia a dymek z komina zauważyłeś - ciekawe.
    Jak są biedni to niech mops im coś ufunduje. Pojawiła się okazja ekogrocha sprzedałem na prąd i klime przeszedłem i tyle w temacie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #88
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Mops im nic nie ufunduje bo nie ma pieniędzy w budżecie.
    A dwa co mu z kotła na ekogroszek jak ekogroszek dobry jest drogi a na słabym ekogroszku kocioł podajnikowy się wykracza i pieje.
    A mops nie da pieniędzy na ekogroszek bo jest dziura w budżecie.

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Mops im nic nie ufunduje bo nie ma pieniędzy w budżecie.
    A dwa co mu z kotła na ekogroszek jak ekogroszek dobry jest drogi a na słabym ekogroszku kocioł podajnikowy się wykracza i pieje.
    A mops nie da pieniędzy na ekogroszek bo jest dziura w budżecie.

    akto kazał dawać ekogroszek? Mówiłem zą ja swój sprzedałem i zmieniłem na lepsze. I mój kocioł dobrego ekogrochu to może parę worków doświadczył najbardziej opłacął się ruski
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Mam cichą nadzieję, że będą kotły CO na wodór. Przecież to taki prosty schemat kilka ogniw produkuje wodór metodą elektrolizy wodór jest sprężany i następnie spalany z tlenem ogrzewając pojemnik z wodą która z kolei jest pompowana do kaloryferów czy to nie byłoby najtańsze i najbardziej ekologiczne ogrzewanie ?
    Przecież paneli fotowoltaicznych możesz do tego użyć : https://www.youtube.com/watch?v=1AlRelAIFsk&t=4s - Woda zamiast benzyny - zastosowanie gazu Browna - Adam Możdżonek - 17 lis 2015. Gaz już masz – teraz tylko do pelletowca go doprowadzisz w którym będzie się spalał i gotowe. Nie będziesz musiał na PC kupy forsy wywalać i w ramach umowy gwarancyjnej za przeglądy serwisowe płacić, bo to prawie tak jak byś o wolności mówił i wszystko robił by swój status niewolnika umocnić. Dzięki temu też gdy temperatura spadnie po niżej zera – nie będziesz musiał pelletem kopcić :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie rżnij głupa, pellety z trociny drewnianej spalają się w sposób bardzo czysty. Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż 0 stopni Celsjusza widoczna jest jedynie para wodna - biały, czysty dymek... panie przedstawicielu...
    Jak i białego dymu parą wodną nazywać – chyba że faktycznie z powodu kosztów wilgotne dziadostwo kupujesz i spalasz, to w tedy będzie para + niedopalone węglowodory.
    Też możesz w inny sposób ten gaz wykorzystać : https://www.youtube.com/watch?v=W-1oGbofiew - Generator HHO 100A OMEGA 2.0 PRACA I PRODUKCJA GAZU - 30 maj 2013.
    Dzięki takiemu podejściu nie będziesz musiał do rewolty nawoływać i z nas Polaków baranów robić, że my w maniakalnym uporze z powodu tylko i wyłącznie mechanizmów z których skorzystać możemy – tak sobie robimy bo tak chcemy i ty też cierpisz przez nas z tego powodu :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Żeby było jasne tych wtórnych analfabetów, to produkujemy dłuższy czas. Demokracja jest dla ogarniętych społeczeństw.
    Korytko będzie puste... trzeba będzie iść do pracy.. lekarza nie będzie , ceny pójdą w górę.. wtedy będzie płacz ...
    Obym się mylił
    Cudem byłoby, gdyby choć 10% suwerena to zrozumiało przed katastrofą.
    Jako, że i bo przecież :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie wszyscy są świadom swoich praw.... wpuszczając fałszywych osób, możesz dostać w łeb..
    Prawidłowa procedura:
    #1 Najpierw powiadomienie
    #2 Po otrzymaniu powiadomienia, przez telefon poproszę o podanie nazwiska kontrolujących
    #3 Po okazaniu dowodów tożsamości kontrolujących, mogę wpuścić
    #4 Musi ktoś z domowników za świadka
    #5 Włączę nagrywarkę bez zgody kontrolujących, jako dowód.. jak by co
    Straszysz prokuraturą? Mogą pocałować w cztery litery. Mało wiesz, co się dzieje w sądach, a wydawałoby się, że sprawy nie do wygrania, a jednak... Sąd zawsze jest po stronie obywateli.
    Są ustawy prawne mało precyzyjne,toteż prawnicy wynajdują lukę..
    Jako, że i bo przecież :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Wielka inwentaryzacja źródeł ogrzewania. Samorządy będą wiedziały kto truje sąsiadów
    https://forsal.pl/gospodarka/prawo/a...e-grzywna.html
    @gospodarz 2020-08-24 23:03
    "Komuna" to był pikuś przy tym co robią teraz. Kupując węgiel muszę podać swoje dane(dowód osobisty) i podpisać że węgiel spalę we własnym gospodarstwie więc po co jeszcze mam składać deklaracje w UG?. W ubiegłym roku Rosja chciała Ukrainie sprzedać gaz o połowę taniej jak sprzedają go Polsce i tak nie chcieli, bo powiedzieli że dostaną jeszcze taniej z rewersu z Polski, więc po co ta nagonka na swoich obywateli, zmniejszyć o połowę cenę gazu i wszyscy będą nim palić a Ukraina sobie kupi sama gdy nie będzie rewersu.
    Jako, że i bo przecież :
    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Z tym rządem opozycja nie wygra. Bo z populistami, w kraju wtórnych analfabetów wygrać może tylko ekonomia. Po prostu pewnego dnia zabraknie kasy. I będzie pozamiatane.
    Wodzu prowadź – my pójdziemy za TOBĄ – a jak już tą wojnę wygramy a raczej wygrasz – kim będziesz chciał zostać – się ma rozumieć, że pytam w odniesieniu do tego co napisałeś – niewolnikiem czy może chłopem pańszczyźnianym.

  11. #91
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    akto kazał dawać ekogroszek? Mówiłem zą ja swój sprzedałem i zmieniłem na lepsze. I mój kocioł dobrego ekogrochu to może parę worków doświadczył najbardziej opłacął się ruski
    Ty sprzedajesz tylko jedną sztukę czy kilka milionów w takiej cenie?
    A i tak zrębka tańsza od ekogroszku bo w przeciwieństwie do ekogroszku jest za darmo.

  12. #92

    Domyślnie

    Widzę, że prawda o przedstawicielu Lubelskiego Węgla "Bogdanka" zabolała, i zacząłeś się rzucać na prawo i lewą. Takie zachowanie jakoś mnie nie dziwi, bo zdążyłem już przyzwyczaić do mądrego Samsu, który nie ma konkretnych argumentów, zaczyna kąsać kogo, i gdzie popadnie. Mało mnie to obchodzi, co dla Ciebie jest irytujące, a cytując Twoje wypowiedzi, uświadamiam Tobie oraz innym czytającym na forum, jakie masz pojęcie w temacie kotła... Pozatym ... a zresztą... szkoda mojego czasu. Pozdrawiam Cię więc serdecznie!

  13. #93
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No ale panie ten Lazar kopci i smołuje jak zwykły kopciuch.

  14. #94

    Domyślnie

    Przeczytaj komentarze... niektórzy mają rację

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Widzę, że prawda o przedstawicielu Lubelskiego Węgla "Bogdanka" zabolała, i zacząłeś się rzucać na prawo i lewą. Takie zachowanie jakoś mnie nie dziwi, bo zdążyłem już przyzwyczaić do mądrego Samsu, który nie ma konkretnych argumentów, zaczyna kąsać kogo, i gdzie popadnie. Mało mnie to obchodzi, co dla Ciebie jest irytujące, a cytując Twoje wypowiedzi, uświadamiam Tobie oraz innym czytającym na forum, jakie masz pojęcie w temacie kotła... Pozatym ... a zresztą... szkoda mojego czasu. Pozdrawiam Cię więc serdecznie!
    Po mimo, że tego już nie ma ale coś wspominałeś o PC i PV – w ramach moich wypowiedzi które są pozbawione konkretów – rzuć na to okiem : https://www.youtube.com/watch?v=1Zvu82t5lPU Koszty instalacji pompy ciepła•31 sty 2020 – czy coś takiego uznajesz za konkret.
    Skoro już o konkretach mówisz – może w ramach tego byś koszty zakupu i montażu PV znalazł i do tego dorzucił. Również pozdrawiam.

  16. #96

    Domyślnie

    Pojawiła się informacja taka : ... Właśnie przyjęto ustawę o ewidencji kotłów, czyli kontrola będzie stuprocentowa. ... - https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=528407
    Patrzyłem za tym w Google ale nic podobnego znaleźć nie mogę – czy ktoś coś o tym wie oraz czy może potwierdzić te informacje jak i linka do tego podać może.

  17. #97

    Domyślnie

    Nie wiem czy to jest jakieś potwierdzenie.

    https://gramwzielone.pl/walka-ze-smo...emal-caly-sejm
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie wiem czy to jest jakieś potwierdzenie.
    https://gramwzielone.pl/walka-ze-smo...emal-caly-sejm
    Super – dzięki – trochę im się zejdzie zanim te nowe przepisy podadzą do publicznej wiadomości. Pozdrawiam.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Nie wiem co w tym dobrego. Smrodu z kominów to nie zmniejszy, nadal smrodzenie węglem i drewnem będzie legalne. Tylko kominiarze już przebierają nogami.
    Nikt tak nie wyczyści komina jak jego właściciel. Właściciel tylko nie wystawi papierka.

  20. #100

    Domyślnie

    @samsu

    Mam wspaniałą wiadomość w kontekście zakłócenia miru domowego /obacz wcześniejsze posty/. Bez nakazu prokuratora, strażnicy miejscy nie mają prawo wchodzić do prywatnej pocesji celem sprawdzenia rodzaju paliwa i w jakich kotłach etc

    Cyt. Głos w sprawie policyjnych kontroli w święta zabrał na Twitterze Roman Giertych. "Informuje wszystkich tych, którzy obawiają się wizyty Policji na Wigilię, że bez podpisu prokuratora i bez oświadczeniu o poszukiwaniu osoby do zatrzymania, można ich po prostu nie wpuścić do domu" – napisał mecenas.

    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...?ocid=msedgntp

    Tak jak wcześniej pisałem, spuścić psa !
    Rosyjskie myślenie, i tyle. W mazowieckim sejmiku też.
    Ludzie grzeją tym na ile budżet domowy pozwala.

    Pozdrawiam serdecznie wodzu!

    Bez komentarza!
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 23-12-2020 o 05:25

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony