dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie Dach bez poziomowania

    Witam
    Temat dotyczy poziomowania dachu z dachówka płaska roben bergamo a raczej jego braku
    Wykonawca założył krokwie murłaty ogólnie cały szkielet, następnie pełne deskowanie i papa, po dwóch latach tego samego wykonawce zatrudniłem do założenia dachówki płaskiej. Ze względu na zawód większość prac wykonywana była pod moja nieobecność a rozliczenie całości wykonała osoba która sie na tym nie znała, mniejsza z tym kasa została zapłacona. Po powrocie do domu zauważyłem wiele błędów w wykonaniu dachu, wg mnie dachówka założona zbyt ciasno czego efektem jest klinowanie i zachodzenie jednej na druga, widoczny brak linii prostej przy montażu rynny bo kozly nie zostały obciete w linii zamontowane zostało okno wyłazowe wg mnie z defektem bo pogięte rynienki odprowadzające wodę, patrząc po skosie nie ma lini prostej na łączeniu dachówek tzw sznurkowanie, obróbka wyłazu zrobiona byle jak, no i widać widoczne zagłębieniu na środku dachu i w kilku miejscach dachówki obok siebie po prostu jedna jest wyżej druga niżej tak jak by pod nimi nie było laty. Pisalem reklamacje do wykonawcy a ten nic, poszedłem do rzecznika praw konsumenta żeby zainterweniował i wtedy dostałem pismo ze wszystko zostanie poprawione, wyznaczyłem kilku miesięczny termin naprawy który minął i dostałem odp ze usterki zostaną naprawione na decyzje sadu. Podczas rozmowy telefonicznej ktora nagrywałem przyznał sie ze nie poziomowali dachu do 2.5 cm bo tak jest lepiej, a co do wyłazu stwierdził ze mógł ktos nadepnąć. W internecie wyszukałem informacji ze na dachówkę płaskiej łaty muszą byc wypoziomowane idealnie a tymczasem byl rzeczoznawca budowlany z jakimiś Polskimi Normami i powiedział ze na całej szerokości dachu na płaskiej dachowce ugięcie może sięgać do 3 cm, Pytanie czy ktoś zna może te PN dotyczące maksymalnych ugięć połaci albo ktoś podpowie co mam teraz zrobić. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa polacc.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	445321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polac.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	445322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200429_170133.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	445323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krzywa rynna.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	445324   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190601_200834.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	445320  


  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Raczej będziesz musiał przywyknąć do tego albo znaleźć nową ekipę która to naprawi. Nie bronię wykonawcy bo dachówka jest położona słabo, ale nikt nie wyda opinii że to jest zrobione niezgodnie ze sztuką dekarską.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qiuru

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    73-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    Czyli co kazdy widzi ze jest to słabo zrobione, ze zapłacilem za cos co powinno byc zrobione dobrze i prosto a nie jest i teraz ma to tak zostac bo nikt mi nie przyzna racji ze jest to zrobione krzywo i sad nie nakarze tego poprawic. Jak pojde z tym do sadu to przegram?

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem tylko, że ja nigdy takich rzeczy nie zrozumiem. Zapłaciłeś za robotę nawet jej nie widząc. Nie wynająłeś specjalisty by to rzetelnie Ci przypilnował. Tyle niedociągnięć, a teraz masz roszczenia... Na sąd to szkoda życia, lepiej sobie odpuść. Tym bardziej dziwi, że na to miałbyś czas, a na rzetelne dopilnowanie nie miałeś. Nie mówiąc już o inspektorze nadzoru, kierowniku budowy itd.

    Ja nie rozumiem, co Wy tak tą kasą szastacie. Mi do spłaty po skończonej budowie- majstry, hurtownia budowlana, zostało ok. 100tys. zł. Teraz przyszedł covid-19 to trochę dłużej poczekają. I nikt nie lata. Każdy rozumie. Nawet niektóre błędy dopiero teraz zobaczyłem w wykonczeniówce, to mam możliwość potrącić. Staram się z tego jednak nie korzystać, bo jak ktoś był do mnie ok, to i ja będę człowiekiem.

    Podsumowując: 100 razy coś sprawdźcie, zanim zapłacicie. To majstry mają czekać na kasę, a nie wy rzucacie ja im pod nogi w trakcie lub zaraz po skończonej robocie. A to niektóre rzeczy muszą dojrzeć, dać sobie czas na dokładne sprawdzenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Wielu budowlańców ma dużą siłę perswazji i potrafią bajerować, wyciągać kase. Sam byłem w szoku po sobie bo uważam się za człowieka bardzo ostrożnego co do wydawania kasyi pilnuje się . Ale niektórych podejście jest niesamowite i potrafią wyrwać wręcz kase z portfela. Jak się nie będzie ostrożny to można zapłacić podwujnie za jakieś np. materiały albo za coś co nigdy nie było kupione. Ja tak miałem na początku budowy zanim się nie nauczyłem zasady ograniczonego zaufania. Najgorsze to powierzyć zakup materiałów wykonawcy, mnie np. wykonawca rekomendował pewne hurtownie gdzie jak się okazało miał pewnie jakieś profity i było drogo. Znalazłem jednak na swoją rękę co bardzo mu się nie spodobało. Miałem 3 tyś w kieszeni na samych pustakach. Bardzo ważny jest KB i lepiej zapłacić mu więcej to przypilnuje i doradzi acz ciężko znaleść takiego.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 22-06-2020 o 14:15

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie może być tak, że normą jest niepłacenia za wykonaną robotę albo przeciąganie zapłaty. Wracając do meritum, w tym konkretnym przypadku powstały błędy natury estetycznej. Po zakończonej robocie powinien być sporządzony protokół odbioru albo wpis kierownika budowy do dziennika budowy potwierdzający poprawność wykonanych prac i ich odbiór. Skoro ktoś ten dach oglądał i mówił coś o obowiązujących normach to powinien taką opinię przedstawić na piśmie.
    Płaska dachówka stawia trochę wyższe wymagania dla wykonawcy odnośnie dokładności wykonania. To wykonanie nie najlepiej świadczy o wykonawcy. Wiele razy pisałem aby przed zleceniem robót zapoznać się z realizacjami wykonawcy. Sprawdzić czy ma odpowiednie kwalifikacje (dyplomy, certyfikaty). Ważne żeby miał firmę ubezpieczoną, wystawiał fakturę i udzielał gwarancji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony