dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Altana ogrodowa

    Witam wszystkich w pierwszym poście, tak kolejny bocianek...
    Chciałem oszczędzić wszystkim trudu pomocy mi w trosce i szukałem po forum ale znaleść nie mogłem odpowiedzi na swoje pytania...

    Będę bezgranicznie wdzięczy za fachowa pomoc, pomożecie mi zdobyć rangę superbohatera w oczach dzieciaków

    Poniżej opis a moje pytania to...
    - czy 2,3m między słupami to wystarczy na drewniana ale dość pełna konstrukcje, tylko jedna ściana będzie otwarta z ośmiu i dach wymiarem lekki
    - Czy te kołki do uchwytów na belki będą Ok? Jeśli nie to trochę biegania pi sklepach ale mogę zamienić na uchwyty ze szpicem 60cm
    - jak wypoziomować podstawy betonowe? Mam spory spadek około 30/40cm na terenie w tym miejscu, czy zbić kwadraty do wylewania i na nich robić poziom?
    Ostatnie ty czy połączenie drążonego cylindra z kwadratowa podstawa będzie w porządku?


    No wiec „buduje” a raczej próbuje postawić altanę ogrodowa ale to jak mały domek.
    Kształt L i składa się z trzech równych kwadratów o długości ścian 2,3m. Planuje postawić każdy kwadrat na czterech słupach 90 czyli łącznie 12 słupów na.cala konstrukcje.
    Podstawa do słupów betonowa wiercone śruba o średnicy 15cm i na ostatnie 30 cm ukształtowania na kwadrat, łącznie 70cm betonu pod ziemia .
    Słupy połączone będą ze sobą konstrukcja dachy oraz mniejszymi belkami pod podłoga.
    Dach pokryty będzie papo-dachówka pod która będzie płyta 6/9mm maksymalnie.
    Słupy staną na betonie w uchwytach kominowych które przymocowanie będą czterema śrubami w rozporowy plastiku? 14/70mm, nie mogę znaleźć długich metalowych kotew
    Ściany od zewnątrz pokryte deskami grubości 21mm

    Jeszcze raz dzięki i serdecznie pozdrawiam,
    Michal.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    łatwo się komentuje jak ktoś swoja wizje naszkicuje , jak wrzuci link do dziwnych kotew , i zobrazuje pytanie.
    spróbuję

    Jak dla mnie budowla z 3 kwadratów 2x2 metry w L to 8 słupów nie 12. Po co dublować słupy środkowe?
    Do drewna nie używa sie kołków rozporowych plastikowych. W drewno wkręcasz krety do drewna , albo śruby metryczne na wylot.

    Nie wiem co to znaczy " i dach wymiarem lekki" ?

    Po co chcesz zmieniać okrągłe stopy w kwadraty?

    "Dach pokryty będzie papo-dachówka pod która będzie płyta 6/9mm maksymalnie." co to jest papo-dachówka? może gonty?
    płyta 6-9mm za cienka raz że jak będziesz te gonty przybijał to wyjdą śruby dołem, 2 po 3 sezonach będziesz miał pofalowany dach. 18-22 to takie minimum.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie mam pojęcia jak załączyć zdjęcia na forum

  4. #4

    Domyślnie

    Obcięło mi wiadomość do stwierdzenia ze nie wiem jął zdjęcia dołączyć ...
    No wiec jeszcze raz, moje największe rozterki:

    Czy słupy co 2.3m wystarcza żeby utrzymać dach ściany, słupy chce zrobić na każdy kwadrat wiec środkowe będą prawie podwójne co nie jest żadnym kłopotem a ułatwieniem dla mnie w łączeniu całej konstrukcji i odcinaniu wszystkiego równo.

    Drugie to czy podstawy słupów metalowe wystarcza mocowane na kółkach rozporowych 70mm/14mm a nie kotwy bo tych znaleść nie mogę.

    Dach jaK już wiem nie na tak ciężkiej płycie, położę na 18-22 tyle ze konstrukcja dachu planowana jest na joist-ach 70mmx45mm czy wystarczająca glubosc?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrabekUK Zobacz post
    Obcięło mi wiadomość do stwierdzenia ze nie wiem jął zdjęcia dołączyć ...
    No wiec jeszcze raz, moje największe rozterki:

    Czy słupy co 2.3m wystarcza żeby utrzymać dach ściany, słupy chce zrobić na każdy kwadrat wiec środkowe będą prawie podwójne co nie jest żadnym kłopotem a ułatwieniem dla mnie w łączeniu całej konstrukcji i odcinaniu wszystkiego równo.

    Drugie to czy podstawy słupów metalowe wystarcza mocowane na kółkach rozporowych 70mm/14mm a nie kotwy bo tych znaleść nie mogę.

    Dach jaK już wiem nie na tak ciężkiej płycie, położę na 18-22 tyle ze konstrukcja dachu planowana jest na joist-ach 70mmx45mm czy wystarczająca glubosc?
    Zacznijmy od początku tj, lokalizacji tego obiektu.
    Piszesz o słupach co2,3 metra a jaki wymiar tych słupów poprzeczny planujesz?
    Dach nie leży na słupach tylko na płatwi która jest na słupach.

    Po raz kolejny napiszę do takich konstrukcji nie używa się kołków rozporowych, wpisz w net "wkręty do drewna na klucz"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony