dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Domyślnie Podparcie płatwi na. łączeniu

Witam,

proszę o pomoc ponieważ wykonawca źle obliczył podparcie płatwi słupem na łączeniu i teraz czy można wstawić dodatkową belkę jak na szkicu. Słupa nie można przesunąć bo jest w ściance, mieczy też nie można zastosować bo wyjdą w pomieszczeniach, jest niski sufit. Płatwie i słup mają 16x20, belka mogła by mieć 16x16 lub wstawić krokwie na płasko 16x8
    Sam nie wiem co zrobić bo wszyscy mają różne pomysły. Z tego co się dowiedziałem to prawidłowo słup powinien być na szczelinie obu łączeń płatwi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	132123.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	445370  
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:12

Domyślnie

Pokaz jaki uklad statyczny przyjal projektant dla tej platwi

Domyślnie

projekt jest bardzo okrojony, nie ma szczegółów więźby. Płatew wg projektu miała być w całości 13m ale tartak nie miał możliwości transportu takich długich beli. Poza tym wiele tartaków nie podejmowało się wykonania i odradzali też bo może bardziej poskręcać taką belkę. Wykonawca z kierownikiem zalecili takie rozwiązanie. Są jeszcze dwie lukarny po obu stronach.Dom ma rozpiętość 11x9 m
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 20-06-2020 o 12:29

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

O co chodzi w tym zapisie?
    wykonawca źle obliczył podparcie płatwi słupem na łączeniu i teraz czy można wstawić dodatkową belkę jak na szkicu
    Pokaż rzut więźby dachu.
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Domyślnie

powinno być - źle obliczył miejsce podparcia złącza słupem ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191015_134101.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	445417  
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:03

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

W którym miejscu na rzucie konstrukcji jest to wątpliwe połączenie?
    Chodzi o to że nie ma ciągłości belki (płatwi) ?
    Połączenie płatwi powinno być nad słupem.
    Ile masz miejsca między spodem płatwi a sufitem?

PS Zdjęcie jest ma za małą rozdzielczość.
    Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
    Opłaca się być nieuczciwym, choć nie warto.

Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

Kod pocztowy
    01-163

Domyślnie

Ja nie mam w tym miejscu slupa. Mam to skręcone śruba+ nakrętka. Tylko że u mnie jętki są pod platwia. Czyli platew się o nie opiera. Z tego co widzę w projekcie masz tak samo. Dom stoi już 4 lata i nic się nie dzieje z tym.
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 21-06-2020 o 19:32

Domyślnie

zdj. dałem lepsze. jest 3 metry do płatwi. Było by więcej gdyby wykonawca nie zmniejszył kąta dachu dla swojej wygody. Tak, mam tak samo ale ten słup teoretycznie powinien przenosić część obciążenia dachu z płatwi na strop. Ogólnie ten projekt jest troche skopany bo widziałem, że robią bez słupów ale wtedy płatwie są z podwójnych belek np. 16x16 czyli razem 16x32 . Niedaleko mnie tak robili.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:27

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

Kod pocztowy
    01-163

Domyślnie

Płatwie z z podwójnych belek?! Chyba jętki są podwójne. Ty też masz podwójne . No chyba że w połowie rozpiętości krokwi maja jeszcze platwie
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 21-06-2020 o 21:32

Domyślnie

Nie, nie po prostu tak jakby dwie belki razem jako płatew i skręcone razem, już z daleka widać było że coś konkretnego tam wrzucali i podjechałem z ciekawości zobaczyć. Nie robili tego byle amatorzy bo właśnie ich bym polecił, dach jest strzała i cały dom równiutki, z resztą budowali dwa podobne domy koło siebie ale tylko jeden miał podwójne belki.
    Ja mam płatew 16x20 .
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 22-06-2020 o 14:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia