dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Impregnacja desek po szalunku na deskowanie dachu

    Witam

    Już niedługo będę usuwał deski którymi szalowany był strop monolityczny. Deski to sosna i świerk o grubości 25 mm. Po rozszalowaniu deski wyczyszcze ile się uda z betonu. Muszę kupić taki przyrząd do czyszczenia, który widziałem na portalu aukcyjnym. Po oczyszczeniu czeka mnie impregnacja. Czym i jak zaimpregnować takie drewno po szalunkach? Czym nakładać: pędzlem czy opryskiwaczem? Jakieś sugestie lub podpowiedzi mile widziane.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oliwkowy

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Najwygodniej opryskiwaczem - każdą deskę z każdej strony co najmniej dwa razy. Powinny wyschnąć ułożone na przekładkach gdzieś pod daszkiem. U mnie schły po prostu w salonie pod stropem .

    Impregnaty mają konsystencję wody, więc malowanie pędzlem jest dość mało efektywne.

    Pamiętaj także o zdjęciu kory, która zdarza się na deskach szalunkowych.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Można malować wałkiem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Może podłączę się pod temat. Do malowania nadbitki i widocznych części krokwi chcę użyć barwionego pokostu lub oleju lnianego. Czy z powodzeniem mogę go zastosować do impregnacji reszty deskowania? Jak sama nazwa wskazuje to olej i zanim się wchłonie i wyschnie trochę czasu minie. Czy w miejscach gdzie deski będą się składały "do czoła" nic złego nie będzie się działo?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Rada z mojej strony - czyszczenie desek po szalunkach to tylko i wyłącznie donicą. Jedną donicą wyczyściłem wszystkie deski na podłogę na strych nad jętkami. Na początku próbowałem papierami ściernymi na dużą szlfierkę kątową ale nawet papiery 3M szybko się kończyły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony