dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Trwałość elewacji

    Witam

    gryzę się obecnie z tematem elewacji, co dać, co dodać, trzymać się projektu architektonicznego czy nie i zdecydowałem, że za stary jestem na bajery, które potem, za kilka lat, będę musiał naprawiać. Trudno, będę miał dom, na widok którego sąsiedzi nie będą mlaskać z zazdrości

    Póki co biorę pod lupę Greinplast TNB z deską elewacyjną z OEA-D czy jakoś tak.

    Stąd moje pytania:
    1. Celuję w system etics, raczej odpuszczę sobie lepianki lokalnych wykonawców. Co powoduje, że mimo trzymania się systemu elewacja jest do poprawy czy naprawy?
    2. Który element najkrócej opiera czynnikowi czasu? Czy deska zacznie odpadać zanim tynk nawet się zabrudzi?
    3. Producent opisuje efekt perlenia na TNB - jak długo tynk tak się zachowuje, bo chyba nie sto lat?

    Co omijać? Jaki kolor jest kłopotliwy a jaki nie? (celuję w biały lub kość słoniową)

    Tylko proszę, bez filozofii w rodzaju "nic nie jest wieczne". Wystarczy mi trwałość powłok jak u przywódcy rewolucji w mauzoleum na Kremlu
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ad1: jakos samego materialu, dokladnosc wykonania i co ciekawe: glownie warstwa zbrojaca czyli siatka z klejem
    ad2: wg mnie japierw szlag trafi tynki
    ad3: fakt - czasowe - zalezy od zmiennych warunkow lokalnych

    omijac kolory czarne
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Docieplałem dom 20 lat temu. Warstwa styropianu potem kołkowanie, klej, potem zatapianie siatki w kleju i ponownie warstwa kleju. Następnie farba pod kolor nakładanego tynku. Tynk mineralny kornik, chyba 2mm. Kolor, ściany jasny, podmurówka a raczej suterena czy piwnica (dom na zboczu) kolor ciemny coś pod brąz.
    Przy nasłonecznieniu kolor jasny można powiedzieć zimny a ciemny gorący.
    Nic się z tynkiem nie dzieje, oprócz uszkodzeń mechanicznych, które zrobiliśmy sami przez przypadek, nieuwagę, takie drobne wgniecenia.
    Przy okazji wykonywania WM trzy lata temu i konieczności przebić pod wyrzutnię i czerpnię, zdziwiłem się, że tak solidnie się to wszystko trzyma.
    Elewacja oczywiście jest do umycia z powodu osiadającego kurzu a właściwie kopcenia sąsiadów. Nie ma grzybów czy pleśni. No ale po 20 latach mycie by się należało.
    20 lat temu o desce nikt nie myślał.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    omijac kolory czarne
    A jak to się ma do cokołu Mika Black na XPS-ie? Planuję taki od strony południowej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    A jak to się ma do cokołu Mika Black na XPS-ie? Planuję taki od strony południowej.
    cokoly i slupy ktore robimy:
    1 - prawie zawsze na xps
    2 - bardzo czesto na carbonit - on tez przesuwa hbw
    3 - mika jednak sporo swiatla odbija
    4 - cokol to cokol, nisko, lekko osloniete
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ad3: fakt - czasowe - zalezy od zmiennych warunkow lokalnych
    Warunki lokalne normalne, obok droga utwardzona, sąsiedzi z kilkoma drzewkami, u mnie drzew dość mało. Chyba całkiem przeciętnie. Nie rozmawiamy o dokładnej dacie, ale jeśli okres perlenia 2-5 lat, to równie dobrze można to pominąć. Dla tynku jakakolwiek właśność o trwałości ponizej 10 lat to zwykły "chlit marketingowy". Widziałeś kiedykolwiek Greinplasta TNB położonego np 15 lat temu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Warunki lokalne normalne, obok droga utwardzona, sąsiedzi z kilkoma drzewkami, u mnie drzew dość mało. Chyba całkiem przeciętnie. Nie rozmawiamy o dokładnej dacie, ale jeśli okres perlenia 2-5 lat, to równie dobrze można to pominąć. Dla tynku jakakolwiek właśność o trwałości ponizej 10 lat to zwykły "chlit marketingowy". Widziałeś kiedykolwiek Greinplasta TNB położonego np 15 lat temu?
    wiekszosci tynkow dostepnych na rynku w aktualnych recepturach nie zobaczysz 15-letnich.
    starzenie w komorach starzeniowych jedynie i symulacja i odtworzenie takiego okresu jedynie jest mozliwe.
    chociazby ze wzgledu na to, ze przez 15 lat zmieniaja sie dostawcy surowca, zloza surowca.
    Zatem nikt nie ma stalej , niezmiennej receptury od 15 lat
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Pytałem konkretnie o efekt perlenia i podalem warunki: jesteś w stanie powiedzieć, czy po 5-ciu latach będzie się perliło?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Pytałem konkretnie o efekt perlenia i podalem warunki: jesteś w stanie powiedzieć, czy po 5-ciu latach będzie się perliło?
    nikt nie jest w stanie tego zadeklarowac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To własciwie co świadczy o boskości danego systemu? Czemu taki STO czy Dryvit jest wg Ciebie (dalej) hipper-super, skoro tynk można poznać dopiero po długich latach, a co kilka lat w jakiś tam sposób zmienia się formuła? Może STO się popsuło i za 5 lat wszystko popęka? Po czym wnosisz fighter?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cos musisz wybrac. Miec nadzieje ze dalej jest ok.
    Caparol wg mnie siadl , widze roznice, ta roznice tez nie zauwazasz w perspektywie kilku miesiecy lat a nie natychmiast.

    STO i Dryvit obserwuje, poza tym sporo wykonawcow caly czas w rozmowie, jest dosc const. nalezy zatem zalozyc, ze dalej w utrzymanej jakosci.
    Ale oczywiscie, bycmoze od zeszlego piatku STO-Silco lub Lotusan to juz badziew - niewykluczone
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedzi od ludzi Greinplasta o trwałości efektu kropelek na powierzchni:

    Zapytanie przez Internet:
    Ja:
    Jak długo po położeniu tynku występuje efekt perlenia?

    Greinplast Polska
    Panie Jacku tak naprawdę im dłużej tynk na zewnątrz tym efekt perlenia jest lepszy.
    Według naszych badań najlepiej perlić będzie się po upływie około 5 lat


    Spotkałem się też dziś z doradcą technicznym i on z kolei mi odpowiedział, że efekt perlenia się nasila z czasem, ponieważ powoli otwierają się jakieś kapsułki.

    Czyli koniec końców: jeden spec mówi, że nic nie można zagwarantować, drugi, że spoko, nie ma problemu z upływem czasu, trzeci, że tynk TNB jest wręcz jak wino


    Edytka: zainteresowałem się panelami kwarcowymi jako że deska imitowana staje się trochę obciachowa. Niedługo znajdę ją na pobliskim warzywniaku
    Pewnie skończy się tym, że w miejscach przewidzianych przez architekta umieszczę jednak deskę, ale w podcieniu przy wejściu dam panel kwarcowy, a strasznie podoba mi się piaskowiec. Byłby to jedyny taki akcent na ścianie pólnocnej, w zasadzie "martwej" jeśli chodzi o kolor.
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 22-06-2020 o 22:33
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Spotkałem się też dziś z doradcą technicznym i on z kolei mi odpowiedział, że efekt perlenia się nasila z czasem, ponieważ powoli otwierają się jakieś kapsułki.
    [...]
    Czyli koniec końców: jeden spec mówi, że nic nie można zagwarantować, drugi, że spoko, nie ma problemu z upływem czasu, trzeci, że tynk TNB jest wręcz jak wino .
    SISI,Nano,Perlenia,jakieś hybrydy,cudawianki.
    Poczekaj do jesieni,na pewno będą jakieś nowości,tynki SpaceX,Starlink7,8,9.Wręcz kosmiczne.Deszcz z fasady będzie się odbijał i zraszał Twoją rabatę,słońce zaś, pod wpływem niespotykanej dotąd struktury,doświetli Twoje Petunie i Bratki.
    Twoja perła będzie passe.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wg posiadanej przeze mnei wiedzy, kapsulkowo uwalnia sie biocyd, czyli biocydy zawartre w tynku, w celu eliminacji zielonego moga miec forme plynna (tanie) i "kapsulkowa" droga. roznica jest taka, ze plynna duzo wczesniej przestaje dzialac, jest uwalaniania gwaltownie i szybko, natomiast kapsulka uwalnia biocyd stopniowo, jednak to jest parametr nie majacy nic wspolnego z efektem perlenia na powierzchni tynku.
    to srodek hydrofobizujacy - w tym momencie rodzaj, ilosc zywic silikonowych decyduje o parametrze zmniejszenia nasiakliwosci i zachowaniu sie tej testowej kropli na powierzchni tynku.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mi też kapsułki skojarzyły się z biocydami, jednak nie znam sie, możliwe, że w kapsułkach jest też jakiś dodatek (frakcja innej żywicy?), która pracuje w czasie niezależnie od składników glównych. Wiemy tyle, ile nam powiedzą. Możemy się jedynie domyślać, ze droższy produkt w danej linii oznacza "więcej" i "lepiej", a po przekroczeniu pewnego maksimum jest już tylko "drożej", bez wpływu na jakość.

    Wracając do tematu paneli kwarcowych, produkt jest dość nowy, powiedziałbym wręcz, że to świeżynka. Podobnie jak deska jest wykonywany ręcznie, tylko inaczej kładziony. Wczoraj obejrzałem sobie czarne panele na jednym bloku w Gdańsku Osowie i wygląda to dobrze, ale nie jakoś super. Panele są dość płytkie i trzeba bardzo umiejętnie dobrać szerokość fugi (którą jest farba gruntująca pod panelami).

    Ktoś wie, czy i jakie problemy wyszły z tymi panelami?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mi też kapsułki skojarzyły się z biocydami, jednak nie znam sie, możliwe, że w kapsułkach jest też jakiś dodatek (frakcja innej żywicy?), która pracuje w czasie niezależnie od składników glównych. Wiemy tyle, ile nam powiedzą. Możemy się jedynie domyślać, ze droższy produkt w danej linii oznacza "więcej" i "lepiej", a po przekroczeniu pewnego maksimum jest już tylko "drożej", bez wpływu na jakość.

    Wracając do tematu paneli kwarcowych, produkt jest dość nowy, powiedziałbym wręcz, że to świeżynka. Podobnie jak deska jest wykonywany ręcznie, tylko inaczej kładziony. Wczoraj obejrzałem sobie czarne panele na jednym bloku w Gdańsku Osowie i wygląda to dobrze, ale nie jakoś super. Panele są dość płytkie i trzeba bardzo umiejętnie dobrać szerokość fugi (którą jest farba gruntująca pod panelami).

    Ktoś wie, czy i jakie problemy wyszły z tymi panelami?
    wiadomo na pewno ze pojawil sie problem z plyta imitujaca beton czyli OEA-BA
    wiadomo tez, ze w momencie kiedy uklad warstw byl taki:
    - grunt PP
    - klej KA transparent
    - Panel (OEA-KP lub OEA-KG)
    - warstwa zamykajaca z HA-UV
    zdarzalo sie, ze w momencie zbyt szybkiego zamykania HA-UV lub przy duzej wilgotnosci - impregnat powodowal przebarwienie

    dlatego tez zmieniono uklad (najprawdopodobniej przenoszac kwestie hydrofibzacj - zamkniecia, impregnatem juz na etapie produkcji) - to musze potwierdzic przy najblizszych pogaduchach z Jankiem - czyli Greinowym technologiem produkcji tworzacym wytyczne / receptury etc - taki dyr dzialu technicznego powiezmy chociaz tak sie jego stanowisko chyba nie nazywa.

    Tak czy inaczej ladnie "trenujesz" Konrada w pytaniach z tego co slysze vs jakis doradca z oddzialu w 3city.
    Ciekaw jestem jak wyjdzie starcie "wiedzowe" pracownika oddzialu terenowego Grein vs wiedza naszego Konrada, ktory tu dzielnie walczy z 18 wersja wyceny

    przy graficie wg mojej wiedzy (a taka jaka mam przekazuje Konradowi) nie przejdzie ten numer z brakiem kolkowania

    Kibicuje
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    mialem kibicowac, ale odpowiedz Janka:
    Po pierwsze
    wszystkie trzy wypowiedzi są prawdziwe nooo.. moze z wyjątkiem kapsułek
    Kapsulki dotyczą akurat środków ochrony powłoki, a nie perlenia

    Mechanizmu nie badalem jakos glebiej, wiem co odpowiada za perlenie, wystarczy.
    Konrad 1 Greinplast 3city 0
    ciekawe jak dalej sie rozwinie.
    Kurcze ciekawy przypadek z pkt widzenia firmy. Mam obraz tego o czym sobie rozmawiacie, nie chce sie wtracac, Konrad wreszcie musi radzic sobie z takimi pytaniami i odpowiadac bezblednie, zwlaszcza ze "odpytywany" jest przy okazji handlowiec z ramienia producenta innego oddzialu oraz podejrzewam w imienu "Greinplast Polska" wypowiedziala sie Pani z handlowego dzialu lub marketingu

    w mojej ocenie na razie najbardziej racjonalny byl Konrad - co cieszy nie obiecujac gruszek na wierzbie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cesary Zobacz post
    ja ze swojej strony mogę zaproponować zrobienie elewacji nano technologią. Daje nam to 100% ochronę przed uv co powoduje nie blaknięcie kolorów, a jest ich około 2000 z palety html. Dobrze wykonana izolacja ma 7 lat gwarancji że będzie wyglądała jak po dwóch dniach. Przesyłam również link do producenta termoizolacji
    https://app.bergsystem.pl/conference...1093aaaf86a16e
    take my money !! :d
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	445576  

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    fighter, poruszyłeś tyle wątków, a akcja rozwinęła się w nieoczekiwanym kierunku: straciłem moje główne źródło dochodu (redukcje w firmie z powodu wirusa!) i teraz zarabiam z drugiego źródła jedynie na (prze)życie. Przeanalizowałem swoją obecną sytuację i jednak zdecyduję się na elewację, niestety kosztem zadłużenia w banku, czego nie lubię. Co gorsza, nie mam gwarancji, że kredyt jakoś sensownie spłacę (bo pie***lony wirus dalej będzie mieszać), nie mówiąc o utknięciu w środku budowy domu.

    Konrad to zielona wyspa w morzu polskich handlowców/konsultantów/sprzedawców. Chłopak NAPRAWDĘ daje radę, generalnie wszystko co mówił/pisał jest prawdą. Nie marudzi przy kolejnej wycenie, a musiałem ich tyle robić, ponieważ ocieplać będę też dom wujka. Za to jednak on sam płaci, więc muszę konsultować. Jestem więc pośrednikiem między wujkiem, wykonawcą i sprzedawcą, doradcy technicznego nie wspomnę. Całkowicie potwierdzam co piszesz: Konrad wygrywa wiedzą i jakością obsługi klienta (czyli mnie) z wszystkimi innymi! Lekki szok Ten chłopak to złoto, dbaj o niego

    Dalej, deska elewacyjna. Może to i ładne, ale obecnie, po otrzymaniu od doradcy Greinplastu próbki tej "deski" wiem, że to straszny fake. Plastik fantastik i ja mam teraz tego świadomość. Zero cukru w cukrze Nie wchodzę w tę imitację, bo nie lubię udawania, tak jak nie lubię sztucznych cycków. Dam na elewacji drugi kolor (kolejna wycena ) tam gdzie architekt przewidział bonie czy jak tam nazwać te pasy między oknami i na ścianie szczytowej.

    Co innego jednak panele kwarcowe, udające piaskowiec. Może lamer jestem, ale one w dotyku są jak piaskowiec. Gdyby były grubsze o centymetr, powiedziałbym, że nie widzę różnicy w stosunku do kamienia (poza "sztywnością"). Poczytam, dowiem się, poliżę, poskubię, bo dostałem od doradcy wszystkie wzorniki za friko bez warunku ich oddania (!) (tu jednak plus dla doradcy w stosunku do Waszej firmy).
    Panele przewiduję tylko w podcieniu przy wejściu do budynku - no po prostu fajne są

    Janka, a raczej p. Janka, bo kumplami nie jesteśmy, też już poznałem. Ciekawe, że otrzymałem od doradcy technicznego podpisane przez właśnie p. Janka oświadczenie, że styropianu w systemie żółwia kołkować nie trzeba. Konrad się upierał, że grafit trzeba kołkować i faktycznie, p. Janek telefonicznie "uzupełnił" swoją wcześniejszą odpowiedź, czyli ją zanegował: grafit bezwzględnie się kołkuje. Doradca, świeć Panie daj jego wiedzą, upierał się jednak, że do 12m Greinplast wprost twierdzi, że bez względu na rodzaj styropianu kołkowania stosować nie trzeba. I podobno jest to napisane w jakimś PDF-ie na stronie Greinplast. Oczywiście nic takiego nie ma

    Czyli: Konrad vs doradca Greinplast 2:1 (jedynka za te wzorniki na wieczne użytkowanie )

    Jeden tydzień i człowiek jest na innej planecie - tyle się dzieje

    edit: podejrzewam w imienu "Greinplast Polska" wypowiedziala sie Pani z handlowego dzialu lub marketingu

    Nie mam pojęcia kto się wypowiedział, odpowiedź jest pod filmem https://www.youtube.com/watch?v=Q9fe...t9r9ACDJR4t3JT
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 28-06-2020 o 17:30
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie ws tynku greinplasta czy jest któryś z silikonowych przeznaczony do nakładania natryskowego bo patrzę na opis na stronie med-budu i nie znalazłem owej informacji , na chyba dwóch produktach pisze że do nakładania ręcznego , a ten dodatek UX jest potrzebny ?
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony