dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Uszczelka klinowa to słaby materiał. Taśma karbowana nadaje się tylko na przód komina. Boki będą wyglądać kiepsko a tył będzie zatrzymywał wszelki pył i wodę. Najlepiej prezentuje się gładka taśma ołowiana. Rury spustowe lepiej mocować na kolki ślimakowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43

    Domyślnie

    A czy ten grzebień okapu (z tworzywa) widoczny na jednym z tych zdjęć to tzw. "wróblówka"?
    Czy to ją warto zastąpić siatką metalową, żeby kuny i owady się nie przedostały?
    Ciężko mi znaleźć taką siatką. Są tylko z PCV lub polipropylenowe. Nadają się?

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem to "wróblówka". Trudno ją zastąpić innym materiałem bo podtrzymuje pierwszy rzad dachówek. Kiedyś była wersja aluminiowa. Na osłonę otworów można zastosować blachę aluminiową perforowaną lub drobną siatkę metalową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Ale właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że mając dachówkę z "falą" (u mnie akurat Nibra F10) taka siatka nie załatwi sprawy, bo trzeba by jeszcze zaślepić każdą taką falę na pierwszej dachówce.
    Chyba tak jest?

  6. #46

    Domyślnie

    Czy tutaj woda w trakcie intensywnych opadów wleci prawidłowo do rynny?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200815_133158_cr.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	447208

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wleci. Pas nadrynnowy "wchodzi" dość głęboko do rynny. Mogą być kłopoty z czyszczeniem rynny. Czy jest założona kratka wentylacyjna okapu z grzebieniem (wróblówka)? Nie widać jej na zdjęciu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #48

    Domyślnie

    Też mi się właśnie wydaje, że pas nadrynnowy jest za bardzo w rynnie.
    Wróblówka jest. Gdybym miał płaską dachówkę, to zastosowałbym siatkę ze stali nierdzewnej, bo ta wróblówka to żadna przeszkoda dla kun.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200813_190859a.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	447212

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Okap trochę dziwny. Wygląda, że pierwsza łata na sztorc dlatego ta wróblowka tak daleko cofnięta. Jak jest wyprowadzone krycie wstępne? Zdjęcie pokazuje poziomy fragment. Będą tworzyć się zastoiny. Na zdjęciu widać jakieś odpadki drewna, liście? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie

    Te zanieczyszczenia, które widać na poprzednim zdjęciu to mogą być jakieś ścinki drewna. Nie pamiętam.

    Membrana jest sprowadzona do rynny, ale właśnie tak się obawiam, że niekoniecznie ze spadkiem na samym końcu.

    A tu taka "demonstracja" jak to ma wyglądać. Kontrłaty 4cm, łaty 4cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200810_083151a.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	447213

  11. #51

    Domyślnie

    W trakcie układania dachówki (oczywiście po wcześniejszym założeniu membrany) chyba nie tak powinno to wyglądać?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_192638_cr.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	447298

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_192344_cr_cr.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	447299

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200819_190645_cr.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	447300

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    I to kolejny dowód potwierdzający moją tezę, że folia nie nadaje się na krycie wstępne! To dość typowe zjawisko, przeciek na kontrłatach. Folia powinna być montowana w lekkim zwisie ~5 mm wówczas woda płynie środkiem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    I to kolejny dowód potwierdzający moją tezę, że folia nie nadaje się
    To tak, jak dowód na to, że gdy ktoś zamorduje przy pomocy noża, to nóż nie nadaje się do krojenia chleba. Każdym narzędziem trzeba umieć się posługiwać.

    Wiadomo, że przykręcenie kontrłaty uszkodzi membranę. Dlatego należy pod kontrłatę dać uszczelkę czy to w postaci taśmy, czy uszczelki w płynie.

    Tu od około drugiej minuty

    W psychologii Twoje podejście znane jest pod nazwą "efektu potwierdzenia"
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-08-2020 o 02:21

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak, Ty jesteś zwolennikiem folii a ja zdecydowanym jej przeciwnikiem. Ja nie komentuję Twoich wpisów a Ty obsesyjnie komentujesz moje. Ty nie wykonujesz dachów a ja tak. Ostatnio praktycznie same remonty polegające na demontażu pokrycia i w miejsce zniszczonej folii montuję nowe krycie wstępne papą. Twoje wpisy zachęcają do stosowania folii i bardzo Ci za to dziękuję bo mnie i moim kolegom dekarzom zapewni to pracę na długie lata. Reasumując robisz dobrą robotę. Tak trzymaj. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #55

    Domyślnie

    Czyli teraz w łatwy sposób nie da rady tego poprawić, np. poprzez wciśnięcie jakiegoś uszczelniacza pistoletem w miejscach bicia gwoździ?
    No cóż, mam nadzieję, że po położeniu dachówki takie rzeczy nie będą się dziać.
    Nie będę na razie ocieplał poddasza i przez całą zimę będę obserwował co się dzieje.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku krycia dachu dachówką Śnieg dostanie się pod dachówkę. Topniejący śnieg może skutkować takimi zjawiskami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #57

    Domyślnie

    Będę obserwował sytuację przez całą zimę.

    Tak się zastanawiam, czy są jakieś mini-czujniki wilgoci, które mógłbym w przyszłości umieścić w kilku miejscach na wełnie na skosach, żeby kontrolować wilgotność i zawczasu wiedzieć o problemie, a nie wtedy jak wełna będzie już mokra.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W warstwie izolacji cieplnej odbywają się coroczne cykle. W określonych warunkach (ujemne temperatury) para wodna przechodząc warstwę izolacji cieplnej skrapla się a skropliny zamarzają. Wzrost temperatury na zewnątrz spowoduje stopienie lodu i odparowanie wody. Jak z tego widać dach nie musi przeciekać aby wełna była mokra. To normalne zjawisko i nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak, Ty jesteś zwolennikiem folii a ja zdecydowanym jej przeciwnikiem. Ja nie komentuję Twoich wpisów a Ty obsesyjnie komentujesz moje. Ty nie wykonujesz dachów a ja tak. Ostatnio praktycznie same remonty polegające na demontażu pokrycia i w miejsce zniszczonej folii montuję nowe krycie wstępne papą. Twoje wpisy zachęcają do stosowania folii i bardzo Ci za to dziękuję bo mnie i moim kolegom dekarzom zapewni to pracę na długie lata. Reasumując robisz dobrą robotę. Tak trzymaj. Pozdrawiam.
    Jeżeli ktoś pracuje w danej branży ,ma z tym do czynienia na co dzień ,widzi konsekwencje danych rozwiązań to patrzy na to z innej perspektywy .
    Ja mam u siebie folię ,pełne deskowanie ,teraz dałbym papę ,zdecydowanie ,bo co z takiej naciągniętej szmatki zostanie za kilkanaście lat?

  20. #60

    Domyślnie

    A czy tu jeszcze widać coś niepokojącego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200822_111427a.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	447358

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200822_111022_cr.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	447359

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony