dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzona (?) membrana dachowa

    Dzisiaj odkryłem takie oto uszkodzenia membrany. Jest się czym przejmować? Powinno być naprawione łatką czy takie może zostać? Nie próbowałem przyjrzeć się temu namacalnie dokładniej w obawie o spowodowanie jakiegoś większego, przypadkowego, uszkodzenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200621_115045.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	445405

    Membrana Corotop Red Strong, kładziona pod koniec listopada, przykryta dachówką w połowie stycznia.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Uderzenie i rozdarcie od góry najprawdopodobniej złożonymi łatami. Możesz podkleić -jeśli poddasze ma być użytkowe ( dla św, spokoju) lub zostawić.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    jest taśma do podklejania i ona się samowulkanizuje .

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli tak do końca nie trzeba się tym przejmować i jeśli nie zostanie naprawione to nic złego się nie stanie? Pytam bo znając ekipę budowlaną to nawet jak im kilka razy przypomnę i nie stanę nad nimi to nic z tym nie zrobią.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Trzeba się przejmować! Za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne! Te rozdarcia muszą być zaklejone! Jest natomiast inna kwestia krycie wstępne wykonane w listopadzie. Od strony poddasza folia nie osłonięta a teraz mamy koniec czerwca. Minęło zatem siedem miesięcy. Zgodnie z zaleceniami producenta folia dachowa powinna być zakryta w określonym przez producenta czasie z obu stron! Ten czas już minął. Straciłeś zatem gwarancję. Będzie Cie czekał remont dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli od wewnątrz też powinna być zakryta ??? tzn. że mam już robić ocieplenie dachu i robić podbitke bo się rozpuści czy jak ??? U mnie krycie było w grudniu, dachówka w lutym . Pewnie ciągłe wiatry i falowanie nie służą takiej membranie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No ile razy można o tym pisać??! Wszyscy producenci folii określają maksymalny termin zakrycia folii. Dotyczy to OBU STRON! Czyli od spodu też! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No ile razy można o tym pisać??! Wszyscy producenci folii określają maksymalny termin zakrycia folii. Dotyczy to OBU STRON! Czyli od spodu też! Pozdrawiam.
    Po kolei:
    1. Od góry - jest dachówka, jest zakryta
    2. Od dołu - pod okapem - robić od razu podbitkę?
    3. Od dołu - wewnątrz domu - jak to zakryć? Można jakoś czarną folią? Co w przypadku, jeśli są już okna i na poddaszu prowadzimy przez wiele miesięcy prace wszelakie?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Oczywiście okapy i szczyty muszą być zakryte albo od razu podbitka albo czarna folia budowlana. Na poddaszu też albo od razu wełna albo czarna folia budowlana. Cały czas się zastanawiam czemu ludzie decydują się na krycie wstępne folią??? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Bo jest taniej?

    Jeśli pełne deskowanie, to jaka grubosc deski lub płyty OSB?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Cały czas się zastanawiam czemu ludzie decydują się na krycie wstępne folią???
    Bo tak jest w projektach
    Bo jest taniej
    Bo boją się mokrych desek na więźbie
    Bo pełne deskowanie wymaga innego wykonania wentylacji poszycia
    Bo (ale to tylko nieliczni) boją się zmiany warunków cieplno-wilgotnościowych bez przeprowadzenia analizy tychże

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście okapy i szczyty muszą być zakryte albo od razu podbitka albo czarna folia budowlana. Na poddaszu też albo od razu wełna albo czarna folia budowlana.
    Czyli jeśli od wykonania dachu do wykonywania podbitki i ocieplania poddasza ma minąć rok, to koniecznie należy osłonić membranę wysokoparoprzepuszczalną folią budowlaną od spodu.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Tak. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć podczepię się do tematu z szybkim pytaniem. Czy spotkaliście się z takim sposobem montażu membrany, że na przytakerowaną membranę idzie kontrłata, łata, a dopiero potem od spodu zakładki są sklejane taśmą systemową?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek4p Zobacz post
    Cześć podczepię się do tematu z szybkim pytaniem. Czy spotkaliście się z takim sposobem montażu membrany, że na przytakerowaną membranę idzie kontrłata, łata, a dopiero potem od spodu zakładki są sklejane taśmą systemową?
    Jeżeli membrana jest ułożona prawidłowo między innymi dobrze naciągnięta a nie zwisa między krokwiami i zakład jest prawidłowy to nie trzeba nic podklejać.

  16. #16

    Domyślnie

    Odpowiednio położona membrana jest jakimś pocieszeniem, zapewne nie wszędzie uda się ją idealnie położyć, dlatego taśma zawsze się przyda. Pytanie czy taki sposób klejenia to duża różnica i czy jest się czym przejmować, bo fachowcy część już położyli i przybili...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście okapy i szczyty muszą być zakryte albo od razu podbitka albo czarna folia budowlana. Na poddaszu też albo od razu wełna albo czarna folia budowlana. Cały czas się zastanawiam czemu ludzie decydują się na krycie wstępne folią??? Pozdrawiam.
    Czyli jeśli planowałem sobie zrobić taki o to dach na wiacie garażowej:
    -brak podbitki czy też foli budowlanej
    -krokwie
    -folia paroizolacyjna bądź membrana
    - łaty
    -płyty bitumiczne
    to jest to głupi pomysł?
    Zapytacie po co mi ta folia przy wiacie. A ja odpowiem że po to aby skroplona woda pod spodem płyt, nie kapała na auto. Może jestem w błędzie z tym pomysłem, ale boje się że będzie kapać jak z dachów pokrytych blachami trapezowymi.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    No i w czym problem? A jak wracasz mokrym autem (pada deszcz) to po przyjeździe wycierasz auto? Po pewnym czasie ta folia straci właściwości hydroizolacyjne i będzie z niej kapać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli membrana jest ułożona prawidłowo między innymi dobrze naciągnięta a nie zwisa między krokwiami....
    Prawidłowo ułożona folia nie powinna być naciągnięta! Powinna być montowana w lekkim zwisie ~5mm wówczas skropliny płyną środkiem zwisu i nie występuje kapilarne podciąganie wody pod kontrłaty. Nie ma zatem przecieków po gwoździach i zszywkach. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby sklejania psów folii. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Prawidłowo ułożona folia nie powinna być naciągnięta! Powinna być montowana w lekkim zwisie ~5mm wówczas skropliny płyną środkiem zwisu i nie występuje kapilarne podciąganie wody pod kontrłaty. Nie ma zatem przecieków po gwoździach i zszywkach. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby sklejania psów folii. Pozdrawiam.
    Pomimo że jesteś fachura i to niezłym to co membrany nie masz racji. Jak zrobić zwis około 5 mm na każdej parze krokwi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony