dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Fundament - malowanie dysperbitem

    Cześć, skończyłem murować fundament i na dniach zamierzam malować dysperbitem. Chciałem zapytać czy konieczne jest malowanie fundamentu gruntem przed pomalowaniem dysperbitem ? Czy dysperbit trzeba rozcieńczyć z wodą ? Jaki polecacie ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    To właśnie Dysperbit jest środkiem gruntującym i mazidłem, na lekki sen inwestorów.

  3. #3

    Domyślnie

    95% nowych domów jest izolowanych Dysperbitem i jak nie są na mokradłach to wystarcza.
    Malujesz min 2 warstwy: pierwszą pół na pół z wodą, drugą normalnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja jestem mimo wszystko innego zdania. Skoro jest możliwość i czas to trzeba to wykorzystać a nie kombinować, że mam grunt przepuszczalny to się obejdzie bez izolacji i zaoszczędzę kilka set złotych. Ja proponuje grunt Ico.... Szybki Grunt 30l i poźniej Ico... Fundament 20l. Jedno kosztowało 300 drugie 450zł tylko nie pamiętam w jakiej konfiguracji. Grunt jest mega wydajny i juz tworzy pewną warstwę przeciwwilgociową, może i nawet lepsza niż dysperbit. Trzeba odczekać chyba 72h przed kładzeniem styropianu aby mógł odparować rozpuszczalnik.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.
    rada - jeśli nie wiemy nic to można tak radzić? - nie wiemy nic o warunkach w jakich stoi dom, jaki jest grunt, czy będzie piwnica cokolwiek co może uzasadniać takie, a nie inne postępowanie autora postu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja jestem mimo wszystko innego zdania. Skoro jest możliwość i czas to trzeba to wykorzystać a nie kombinować, że mam grunt przepuszczalny to się obejdzie bez izolacji i zaoszczędzę kilka set złotych. Ja proponuje grunt Ico.... Szybki Grunt 30l i poźniej Ico... Fundament 20l. Jedno kosztowało 300 drugie 450zł tylko nie pamiętam w jakiej konfiguracji. Grunt jest mega wydajny i juz tworzy pewną warstwę przeciwwilgociową, może i nawet lepsza niż dysperbit. Trzeba odczekać chyba 72h przed kładzeniem styropianu aby mógł odparować rozpuszczalnik.
    Dobrze kolego piszesz - jedno z dobrych i skutecznych rozwiązań które zapobiegają nasiąkania i przesiąkania przez fundamenty wilgoci
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dokładnie. Izolacja pionowa, na przepuszczalnych gruntach nie jest w ogóle potrzebna.
    Hehe, nawet dziecko wie, że grunt przepuszczalny, np. piasek, już kilkanaście cm pod ziemią jest dość wilgotny.
    Stała wilgoć + beton = ?
    Aha, wiem, "beton lub wodę" jak to mówią budowlańcy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Hehe, nawet dziecko wie, że grunt przepuszczalny, np. piasek, już kilkanaście cm pod ziemią jest dość wilgotny.
    Stała wilgoć + beton = ?
    Aha, wiem, "beton lub wodę" jak to mówią budowlańcy.
    Tylko, że to normalna sytuacja. Po pierwsze Dysperbit i tak w tym wypadku nic nie pomoże- bo jak już robić to konkretnie tj. masa kmb.
    A nawet gdyby nie zrobić niczym to i tak nie wpłynie to w żaden sposób na użytkowanie domu. Ludzie robią izolacje pozioma z dziadowskiej folii zamiast papy, pod chudzika również nie dają papy i popełniają inne rażące błędy. A potem dyskusja o dysperbicie na pionowa izolację, która w większości wypadków i tak jest nie potrzebna...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tylko, że to normalna sytuacja. Po pierwsze Dysperbit i tak w tym wypadku nic nie pomoże- bo jak już robić to konkretnie tj. masa kmb.
    A nawet gdyby nie zrobić niczym to i tak nie wpłynie to w żaden sposób na użytkowanie domu. Ludzie robią izolacje pozioma z dziadowskiej folii zamiast papy, pod chudzika również nie dają papy i popełniają inne rażące błędy. A potem dyskusja o dysperbicie na pionowa izolację, która w większości wypadków i tak jest nie potrzebna...
    Papa pod chudziaka? Pod którego chudziaka?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Papa pod chudziaka? Pod którego chudziaka?
    Na chudzika mi chodziło

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    nie mam piwnicy, 6 warstw bloczków. Przymierzam się do malowania dysperbitem z firmy IZOHAN. Najpier stosunek 1:1 z wodą. Na drugi dzień (czy mogę wcześniej?) bez rozcieńczania. Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Co dwa/ trzy dni pada i prognoza dalej taka jest. Mam wtedy zalany fundament do ponad jednej warstwy bloczków. Dzisiaj odpompowłem, cały dzień podeschnie i jutro zagruntuje. Ale po jutrze ma padać. Czy coś się stanie jeśli zamoczy mi ten ściany z tym gruntem? Będe musiał je malować na nowo ? oraz co jeśli nie będzie padać i uda mi się pomalować drugą warstwę dysperbitu a na 3 dzień zacznie padać i zaleje mi ściany pomalowane dysperbitem?. Czy coś się może wtedy stać ?
    Czy lepiej poczekać aż tydzień będzie sucho ?

  13. #13

    Domyślnie

    Smarowałem Izohanem swoje fundamenty. Dokładnie Izohan WL, WK ( jako klej do styro ), izolacja lekka. Zaznaczam, że ściany miałem suchutkie przed gruntowaniem. Po zagruntowaniu, już po ok. 2h ściana wydawała się sucha. Kolejne warstwy szły na drugi dzień.
    Gdybym miał to robić drugi raz, na pewno czekałbym aż ściana obeschnie.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Rozmawiałem z budowlańcem z budowy obok gdzie budują szeregówki. Mam w projekcie 2x dysperbit. On twierdzi ze gruntowanie dysperbitem liczy sie jako jedna warstwa, potem tylko raz malować bez rozcieńczenia. Cały czas myślałem że gruntowania nie wlicza się jako warstwa dysperbitu. I potem maluje się jeszcze 2 razy. On mówi dobrze ?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam dobre warunki gruntowe i najpierw rozcienczalem dysperbit z wodą jako grunt a potem 2 razy na gotowo. Od środka i na zewnątrz. Tak też miałem w projekcie. Jak nie masz piwnicy i dobre warunki gruntowe to bym się nie bawił w masy kmb.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cześć. Nie chce rozpoczynać nowego tematu, mam zrobiony fundament. Bloczki, pomalowany, ocieplony, rapówka i folia kubełkowa. Czekam na koparke aby to zakopać. Pytanie czy będa mi jeszcze potrzebne te deski z osiami budynku co wyznaczył geodeta ?? Czy mogę je już usunąć ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Możesz już usunąć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony