dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Baran podczas piórowania - przyczyna?

    Witam, mam problem z kolejną porcją gładzi. Po piórowaniu robi się taki ala baranek. Delikatnie nierówna powierzchnia.
    Gładź atlas GTA z wałka.
    Pierwsze kilka ścian nie miały tego efektu na tynku cw.
    Przy ostatniej dostawie niestety pojawił się problem na gipsowych, a dziś robiłem jedną ścianę na cw i ten sam efekt.
    Pierwotnie myślałem, że problem był na tynku gipsowym bo wcześniej na cw nie występowało. Szukałem rozwiązania z gruntem, bez, wałek, pędzel... efekt ten sam w niektórych miejscach.
    Mieszanie gładzi w ten sam sposób, wody około 400ml dolewam i mieszadło koszykowe wkrętarką na 1 biegu.
    Była sugestia że gładź zapowietrzona, ale wcześniej tego efektu nie było. Dziś nawet starałem się bardzo powoli mieszać i niestety ta sama przypadłość.
    Gładź nakładam wałkiem w ilości około 2 porcje namoczonego na wysokość ściany ~2,6 na szerokość wałka. Po nałożeniu materiału wyrównuję strukturę.
    Dawniej używałem cekola a45 i niebieskiego speeda. Nigdy takiego efektu nie miałem.
    Bez sensu sytuacja, bo będę zmuszony nakładać grubiej, więcej warstw i więcej szlifować a nie o to tu chodziło.
    Poprzednie pomieszczenia potrzebowały tylko delikatnego szlifu. Tu przez ten efekt się nie da.
    Jakieś sugestie? pomysły?
    Świeżo po piórowaniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200622-WA0000.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	445427Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200622-WA0001.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	445428Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200622-WA0002.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	445429
    Godzina po:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200621_233322.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	445425Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200621_233328.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	445426
    Tego efektu nie da się wygładzić, chodź bym szpachelką przejechał to i tak się robi..

  2. #2

    Domyślnie

    Tez mialem miejscami takie efekty. Jednak zyrafa wszystko zgarnela do rownosci. Robilem na gipsowych i tak jak u Ciebie, raz bylo gladko raz robila sie "skorka pomaranczy".

  3. #3

    Domyślnie

    Ooo dokładnie pasuje to określenie "skórka pomarańczy" Zastanawiam się czy nie trafiła się jakaś lipna partia materiału. Żyrafą się zgarnie, ale szkoda grubszej warstwy. Miała być cienka na gipsowym. Jak wykończę materiał reszta pomieszczeń pójdzie w super finisch, a klatka schodowa w twardego cekola a45.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprobuj fluggera lsr. Na forum samoroby polecaja. Ja zrobilem wszystko na Gta wiec nie mam porownania. Teraz troche zaluje, moglem potestowac rozne materialy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony