dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 19
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 371
  1. #261
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Weźcie jeszcze pod uwagę, że producenci pomp P-W wymagają jednego lub nawet dwóch przeglądów rocznie. A przeglądy są drogie. Oczywiście można ich nie robić... Ale to już każdy sam musi podjąć świadomą decyzję.
    .
    Po pierwsze, nie wszyscy producenci warunkują gwarancję przeglądami.
    Po drugie, nie kupujesz pompy od producenta bo ciężko by było, żeby Kowalski poszedł do sklepu Pnasonic Polska czy Mistsuhishi Polska i kupił sobie pompe,to nie komceptus
    Pompę kupujesz od przedstawiciela handlowego a głównie od instalatora i z nim dogadujesz warunki gwarancji,jak dogadasz to już zależy od Twojej percepcji bo to on jest gwarantem.
    Po trzecie, pierwszy przegląd serwisowy miałem robiony po 5 latach, na własne życzenie z ciekawości,koszt 200zl.
    Serwismen stwierdził, że technicznie jak nowa, wyczyścił jedynie jedn. zewnętrzną czarodziejskim płynem i tyle
    Następny przegląd za dwa lata, po 10 latach pracy
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 12:13

  2. #262
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablopikaso Zobacz post
    Patrząc z mojej perspektywy tj. inwestora, który nie zna się na hydraulice i nie ma czasu na robienie samemu, ale czyta forum, żeby poznać różnego rodzaju opinie. W takim wypadku wysyłam po prostu zapytania o pompy ciepła do firm, które tym się zajmują i teraz:
    - znajoma dostała ofertę na monoblok T-CAP 9 kw - 32 k zł brutto (sama pompa na allegro kosztuje 21 brutto)
    Tak się właśnie robi z ludzi jeleni a ,że dzisiaj o jelenia nie trudno bo ludziska słabiej myślą niż kiedyś to i efekty widać
    Zapewne,jak gość zauważył, że ma takiego przyslowiowego jelenia przed sobą to dał w ofercie 100 różnych niepotrzebnych a drogich elementów,a jak, niech płaci

    Temat przerabiany już dawno na forum u tzw "węglarzy",też dostawali wyceny z kosmosu i próbowali tym udowadniać, że węgiel jest tańszy niż pompa ciepła
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 12:12

  3. #263
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Problem jest taki że większość tych co chce pompy gruntowe nie ma pojęcia że istnieją pompy PW. Inna rzecz że dużo tych co chce kupić lub kupiło to osoby które usłyszały od "fachowców" że pompy PW nie nadają się do naszego klimatu bo przy większych mrozach nie będą działały i że zamarzniemy i jedynie pompa gruntowa do naszego klimatu się nadaje ...

    I sądzę że właśnie taki "mity" i takie bzdury wypowiadane często przez sprzedawców pomp gruntowych "łowią" im klientów ...
    .
    Jak widać to jest i tutaj czynione przez sprzedającego pompę gruntową...
    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bo akurat wtedy, gdy najbardziej potrzeba to jej dolne źródło praktycznie nie istnieje!
    Czysta fizyka.
    Powietrzna PC załacza wtedy grzałki i staje się bardzo drogim kotłem elektrycznym.
    Ale jak ktoś takie lubi - to czemu nie?

    Adam M.
    A ignorant, który za bardzo nie kuma czaczy łyknie te wyżej pisane bzdury bo są to bzdury do kwadratu.

    Już pisałem wyżej ale powtórzę dla uświadomienia Adama M.
    Od 8 lat moja pompa powiertrze-woda nawet przy -26st.C nie odpaliła grzałki do grzanie, czy to c.o czy cwu.
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd kolego bo jak robisz to już w jednym temacie to oznacza, że możesz kłamać i w innym temacie...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 12:27

  4. #264
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    To, że u Ciebie się nie włącza, nie oznacza, że z reguły się nie włącza. Punkt biwalentny nie jest zwykle ustawiany tak nisko. Ja uważam, że na rynku swoje miejsce mają i gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Powietrzne tak bardzo zyskują na popularności, bo mają coraz lepsze parametry, a ich cena jest niższa
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #265
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To, że u Ciebie się nie włącza, nie oznacza, że z reguły się nie włącza. Punkt biwalentny nie jest zwykle ustawiany tak nisko. Ja uważam, że na rynku swoje miejsce mają i gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Powietrzne tak bardzo zyskują na popularności, bo mają coraz lepsze parametry, a ich cena jest niższa
    Bzdurny "punkt biwalentny" po raz kolejny...
    Każde źródło ciepła dobierane jest do obciążenia cieplnego domu,nie inaczej jest w przypadku pompy ciepła, czy to będzie gruntowa czy powietrzna czy kocioł na gaz.
    Jeśli pompa ciepła dobrana jest odpowiednio do obciążenia cieplnego domu to nie będzie konieczności wspomagania się grzałkami do temperatury obliczeniowej.
    Mieszkam w III strefie klimatycznej, gdzie temperatura obliczeniowa to -20st.C.
    A ,że mam pompę o mocy grzewczej wyższej niż dom tego oczekiwał(celowy zabieg)to i poniżej -20st.C pompa nie potrzebuje wspomagaczy tylko grzeje swoją mocą.

    Naturalnie nie mam pompy Viesemann tylko od producenta, którego pompa pozwala grzać znacznie poniżej -20st.C nie używając do tego celu grzałek
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 15:29

  6. #266

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi, jestem jeszcze bardziej przekonany do pompy gruntowej, szczególnie że będę miał ją w cenie dużo niższej niż zapewniająca bezpieczeństwo przewymiarowana markowa PW, jaka jest w użytkowaniu Arturo1972.
    Jak ktoś nie ma działki, żeby zrobić gruntówkę, to nie ma wyjścia i PW to jedyny wybór. Ja mam, chociaż nie tyle, aby rozłożyć tanie poziome DZ, więc będzie koszowe DZ z firmy na K .
    Pewnie ok. marca 2022 będę mógł coś napisać, jak ta koszówka wyciąga energię z gleby

  7. #267
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi, jestem jeszcze bardziej przekonany do pompy gruntowej, szczególnie że będę miał ją w cenie dużo niższej niż zapewniająca bezpieczeństwo przewymiarowana markowa PW, jaka jest w użytkowaniu Arturo1972.
    Powodzenia życzę aczkolwiek mało z tego zrozumiałeś, czemu się nie dziwię
    Mój dom potrzebuje przy -20st.C urzadzenia o mocy grzewczej 3,5kW, żeby przy tej temperaturze ogrzać dom do 22st.C.
    I teraz Cię zaskoczę, gdybym miał pompę ciepła p-w ,która przy -20st.C oferuje 3,5kW mocy grzewczej, to BEZ grzałki przy tej temperaturze miałbym w domu 22st.C i byłbym zdecydowanie bezpieczny
    Idealna pompa pod mój dom to albo Atlantic Alfea 8kW albo zwykły Panas 7 lub 9kW,te pompy mają ok.4kW mocy grzewczej przy -20st.C a koszt ?
    Dzisiaj myślę, że ok.20-25tys.zl

    Ale,ja jako, że dom budowałem pod ogrzewanie prądem czyli z potężną pojemnością cieplna chciałem to wykorzystać do grzania taryfowego a wtedy moc grzewcza każdego urządzenia grzewczego, czy to pompy ciepła powietrznej czy gruntowej czy grzałki, potrzebuje większej mocy żeby móc przez 10h taniej taryfy wyprodukować tyle energii, żeby starczyło na 24h.
    Stąd większa mocowo pompa i stąd grzeje w 100% w tańszej taryfie,nawet przy -26st.C
    I stąd za roczne zużycie ok.3000-3200kWh za c.o+cwu place ok.1200zl rocznie.
    Przy tej badziewnej pompie powietrznej

    Gdybym chciał tak grzać przy komceptusie to musiałbym wziąć zestaw 8,4kW za 41tys.zl
    Dlatego uważam, że jest to kosmos cenowy i nieuzasadnione ekonomicznie w każdym przypadku
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 17:25

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bzdurny "punkt biwalentny" po raz kolejny...
    Każde źródło ciepła dobierane jest do obciążenia cieplnego domu,nie inaczej jest w przypadku pompy ciepła, czy to będzie gruntowa czy powietrzna czy kocioł na gaz.
    Jeśli pompa ciepła dobrana jest odpowiednio do obciążenia cieplnego domu to nie będzie konieczności wspomagania się grzałkami do temperatury obliczeniowej.
    Mieszkam w III strefie klimatycznej, gdzie temperatura obliczeniowa to -20st.C.
    A ,że mam pompę o mocy grzewczej wyższej niż dom tego oczekiwał(celowy zabieg)to i poniżej -20st.C pompa nie potrzebuje wspomagaczy tylko grzeje swoją mocą.

    Naturalnie nie mam pompy Viesemann tylko od producenta, którego pompa pozwala grzać znacznie poniżej -20st.C nie używając do tego celu grzałek
    Jak sobie dobierasz dolne źródło dla PC?
    No, masz tą "powietrzną".
    Co robisz z tym swoim DZ?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #269
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak sobie dobierasz dolne źródło dla PC?
    No, masz tą "powietrzną".
    Co robisz z tym swoim DZ?

    Adam M.
    Dolne źródło opieram na "matce naturze".
    Matka jak wiadomo, dba o swoje dzieci i zawsze je hojnie wynagradza.
    Zdrowasiek nie odmawiam, wystarczy, że synowie i córki Matki Natury skorzystali z jej dobroci i wykorzystali nieskończony potencjał DZ dla powietrznej pompy ciepła

    Co mi robi DZ przy -26st.C ?
    Jak Jezus, jedn.zewnetrzna zamienia mi to nie w wino ale w +35st.C na zasilaniu
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-06-2021 o 20:58

  10. #270
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Bla,bla,bla
    Wywiad z instalatorem gruntowych
    Zawodowcom puszczasz ten link ? Zawodowcom ???

    Jak gość chodził to piaskownicy to ja takim jak żabka po główkach skakałem
    Gruntowa, jeśli jest droższa od powietrznej pow.2tys.zl nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Taka jest prawda od dawien dawna.
    Jeśli chodzi o "las,ciszę,śpiewające ptaszki, mam to samo przy powietrznej, kompletnie jej nie słyszę, czy to w domu czy będąc na tarasie.
    Jedn.zewnetrzna mam za garażem, ot i cały sekret.

    10 lat temu przerabiałem temat gruntowej, miałem fajną wycenę i to z odwiertami w cenie powietrznej.
    Wybrałem powietrzną ,markową
    Nawet byt bym nie smiał pouczać specjalistów ,zle mnie odebrałeś .Ja małym żuczkiem jestem ,uczę się dopiero bo swój kąt buduję .Ale nikt mi nie wmówi że pc pw jest lepsza od gruntowej .Większość budujących jest skomercjalizowana ,że niby BK I Porotherm naj lepszy i że pcpw z fotowoltaika to darmowe żródło co.

  11. #271
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez LukaszP66 ; 18-06-2021 o 21:07

  12. #272
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Nawet byt bym nie smiał pouczać specjalistów ,zle mnie odebrałeś .Ja małym żuczkiem jestem ,uczę się dopiero bo swój kąt buduję .Ale nikt mi nie wmówi że pc pw jest lepsza od gruntowej .Większość budujących jest skomercjalizowana ,że niby BK I Porotherm naj lepszy i że pcpw z fotowoltaika to darmowe żródło co.
    Jesteś naprawdę małym zuczkiem skoro łapiesz się na slogany,że gruntowa jest lepsza od powietrzne czy, że porothrem jest the best czy BK to najlepsze z możliwych rzeczy a PV to już orgazm

    Żadnych z tych w/w rzeczy nie posiadam a i przy okazji wszystkie w/w rzeczy kwestiononuje.
    Ale zuczkiem nie jestem
    Prędzej wściekły byk

  13. #273
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Że wściekły to widać ,ale czy byk ? Wyglądałeś mi dotychczas za starszego i mądrzejszego ,lubię czytać twoje wypowiedzi !

  14. #274
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ale z Islamem i tolerancji to trochę cię poniosło

  15. #275
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Zapraszam do Lyonu ,pożyj z miesiąc to pogadamy.

  16. #276
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Ale z Islamem i tolerancji to trochę cię poniosło
    Inny temat do tego jest.
    Tutaj nie będę podejmował rękawicy w tym zakresie

  17. #277
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Spoko , bez spiny z mojej sstrony

  18. #278
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Spoko , bez spiny z mojej sstrony
    Spoko, ja zawsze, szczególnie tutaj na forum, luźno spoglądam

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Powodzenia życzę aczkolwiek mało z tego zrozumiałeś, czemu się nie dziwię
    Miło mi, że mogłeś się dowartościować, a na poważnie, to naprawdę sądzisz, że policzenie paru proporcji i zrozumienie kilku zależności fizycznych rodem z licealnego kalorymetru to jakaś wiedza tajemna i trzeba do tego certyfikatu mensy?

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Mój dom potrzebuje przy -20st.C urzadzenia o mocy grzewczej 3,5kW, żeby przy tej temperaturze ogrzać dom do 22st.C.
    I teraz Cię zaskoczę, gdybym miał pompę ciepła p-w ,która przy -20st.C oferuje 3,5kW mocy grzewczej, to BEZ grzałki przy tej temperaturze miałbym w domu 22st.C i byłbym zdecydowanie bezpieczny
    Idealna pompa pod mój dom to albo Atlantic Alfea 8kW albo zwykły Panas 7 lub 9kW,te pompy mają ok.4kW mocy grzewczej przy -20st.C a koszt ?
    Dzisiaj myślę, że ok.20-25tys.zl

    Ale,ja jako, że dom budowałem pod ogrzewanie prądem czyli z potężną pojemnością cieplna chciałem to wykorzystać do grzania taryfowego a wtedy moc grzewcza każdego urządzenia grzewczego, czy to pompy ciepła powietrznej czy gruntowej czy grzałki, potrzebuje większej mocy żeby móc przez 10h taniej taryfy wyprodukować tyle energii, żeby starczyło na 24h.
    Stąd większa mocowo pompa i stąd grzeje w 100% w tańszej taryfie,nawet przy -26st.C
    I stąd za roczne zużycie ok.3000-3200kWh za c.o+cwu place ok.1200zl rocznie.
    Przy tej badziewnej pompie powietrznej
    Kręcisz jak możesz, a i tak suche fakty mówią same za siebie . Szastasz argumentem ekonomiki, a sam popełniłeś ekonomiczne harakiri przewymiarowując akumulacyjność domu, pewnie też izolację i nabywając przewymiarowaną PW z punktem biwalentnym chyba gdzieś w okolicy -35*C (skoro przy -26*C nadal grzejesz 10h/24h). Ja rozumiem, że musisz sobie zredukować rozdźwięk pomiędzy faktem, że za własne pieniądze masz syfiaste DZ przypudrowane przewymiarowaną sprężarką (za którą też przepłaciłeś w cenie pompy ) i zracjonalizować swoje wybory, ale nie musisz tych teorii, wbrew fizyce, wciskać wszystkim innym, bo na forum technicznym to "nieetyczne" .

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Gdybym chciał tak grzać przy komceptusie to musiałbym wziąć zestaw 8,4kW za 41tys.zl
    Dlatego uważam, że jest to kosmos cenowy i nieuzasadnione ekonomicznie w każdym przypadku
    Robisz za "eksperta", więc z pewnością doskonale musisz wiedzieć że zestaw za 33tys.zł ma sprężarkę 8.3kW i jest w -20*C "mocniejszy" niż Twój t-cap, a DZ z tego zestawu 6kW może być przeciążone do nominalnej mocy pompy przy pracy 10/24, o COP PG vs PW przy pracy w takich warunkach nawet nie wspomnę.
    Tym bardziej "potanianie" tego co masz i "podrażanie" tego, czego nie masz to jawna przesłanka, że racjonalizujesz swój błąd o wyborze PW i do tego jeszcze próbujesz namówić na nią innych w myśl kolejnej zasady manipulacji, że tłum nie może się mylić.

    Arturo1972 na razie jestem na dobrej drodze do zbudowania "kotłowni" w cenie <40tys.zł, która zapewni mi ciepło nawet podczas siarczystej zimy, a w kosztach eksploatacji zbilansuje się na 0zł. Jest to możliwe tylko w opcji "gruntowej", więc stawiam śmiała tezę, że gruntówka jest tańsza , To oczywiście przy założeniu, że DZ koszowe faktycznie mają parametry "jak z tabelki" firmy na K., ale tego akurat nie udało mi się tu dowiedzieć i będę musiał sprawdzić na własnym organiźmie.
    Jeżeli jednak chciałbyś łaskawie wskazać mi ekwiwalętną PW, to informuję, że mój dom potrzebuje 5kW/-20*C i mam 50/50 podłogówkę z nieco przewymiarowanymi kalafiorami.
    W marcu napiszę, jak koszowe DZ działa w mojej glebie.
    Pozdro

  20. #280

    Domyślnie

    To dla tych co za Gruntowymi.
    Większość zimy to temp ( ok 1,2*C ) tak więc PC PW pracuje w takich samych warunkach jak Gruntowa. A przy temp +3 PC PW jest lepsza Proszę poczytać jak piszą gruntowcy z jaką temp pracowali Było to ok.( -1 do +1*C )
    Dziękuję.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 14 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony