dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 371
  1. #201

    Domyślnie

    Arturo72!!!!! Choć w pewnych sprawach jestem ci wrogiem to teraz .jestem przyjacielem. Choć z tego forum bo ci ludzie wlaśnie tego chcą aby z nimi się kłucić,Wtedy wątek jest aktywny i im o to chodzi. Niech siedzą sami
    Wejdziesz za parę dni i sam zrozumiesz jak jeden drugiego będzie pytał o pompy jak i o konkretnego producenta. To zwykli naciągacze a ten z ktorym piszesz to sam w zeszłym roku przyznal że 70 dych na karku. ( 29 lat w 1981r.miał)
    Choć stąd.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @-voymar-, odczep się ode mnie.
    Całe szczęscie już cie tu nie chronią (dobra praca Redakcji?) i ostatnio w końcu miałeś bana za swoje chamstwo.

    Arturo72 nie jest tak ograniczony jak ty i dobrze wie że z adamem nic mnie nie łączy.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal1990

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Więcki
    Kod pocztowy
    42-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja akurat nie jestem z nikim związany tutaj. Jestem nowym użytkownikiem forum i właściwie zarejestrowałem się aby uzyskać jakieś informacje nt Konceptusa. Opinia adam_mk się dla mnie nie liczy z oczywistych względów. Skoro pracuje w tej firmie wiadomo będzie zachwalał swoje. Czy wśród ludzi na forum nikt więcej nie użytkuje tych pomp? W internetach ciężko znaleźć jakieś informacje o Konceptusie poza ich stroną dlatego mam duże wątpliwości. Ciekawi mnie jeszcze sprawa dodatcji. Po rozmowie telefonicznej z bodajże Panem Jackiem z Konceptusa otrzymałem informację że łapie się na dodatcję z czystego powietrza. Natomiast gdzieś na forum znalazłem post że te pompy nie mają etykiety energetycznej. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak ta sytuacja wygląda. Myślałem że do czystego powietrza etykieta energetyczna oraz certyfikaty to podstawa.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @-voymar-, odczep się ode mnie.
    Całe szczęscie już cie tu nie chronią (dobra praca Redakcji?) i ostatnio w końcu miałeś bana za swoje chamstwo.

    Arturo72 nie jest tak ograniczony jak ty i dobrze wie że z adamem nic mnie nie łączy.
    Nie miałem ciebie na myśli. Szkoda że to tak odbierasz. Gdzie chamstwo pokazałem?
    Powodzenia życzę
    PS. Kto ma mnie chronić? Nikogo o ochronę nie prosilem.
    Ja bez FM mogę żyć mogą mnie zawiesić nawet na zawsze . Ja wyciągam wnioski z wpisów nic nie wymyślam i nikogo nie obrażam jak logicznie pisze. Lecz czytając dużooooo jeden wątek zawsze przy krętaczu wyłapie się po jakimś czasie kłamstwo. Już nie będę się rozpisywał lecz ten Joda jest mistrzem w te klocki.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-06-2021 o 14:46
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1990 Zobacz post
    Ja akurat nie jestem z nikim związany tutaj. Jestem nowym użytkownikiem forum i właściwie zarejestrowałem się aby uzyskać jakieś informacje nt Konceptusa. Opinia adam_mk się dla mnie nie liczy z oczywistych względów. Skoro pracuje w tej firmie wiadomo będzie zachwalał swoje. Czy wśród ludzi na forum nikt więcej nie użytkuje tych pomp? W internetach ciężko znaleźć jakieś informacje o Konceptusie poza ich stroną dlatego mam duże wątpliwości. Ciekawi mnie jeszcze sprawa dodatcji. Po rozmowie telefonicznej z bodajże Panem Jackiem z Konceptusa otrzymałem informację że łapie się na dodatcję z czystego powietrza. Natomiast gdzieś na forum znalazłem post że te pompy nie mają etykiety energetycznej. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak ta sytuacja wygląda. Myślałem że do czystego powietrza etykieta energetyczna oraz certyfikaty to podstawa.
    Jeżeli mogę pomóc to powiem tak. Nie wiem jakie papiery owa firma wystawia, lecz WFOSiGW jest bardzo wymagający. Ja otrzymałem dofinansowanie lecz papierów bylo dużo Najważniejsza jest Karta Produktu .Etykieta , certyfikaty.itd.
    Nie chcę tu nikogo ganić ( żadnego producenta ) lecz bez tych papierów to tylko wyłożysz kasę i nici z dopłat. Na wyżej wymagane papiery producent musi mieć jakieś badania potwierdzające że urządzenie spełnia kryteria. A za to pewnie się płaci. Gdzie? ja nie wiem bo PC nie produkuję i norm UE spełniać nie muszę. Ja kupiłem produkt ktory te normy UE spełnia.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-06-2021 o 14:51
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie miałem ciebie na myśli. Szkoda że to tak odbierasz. Gdzie chamstwo pokazałem?
    Powodzenia życzę
    Drugi albo trzeci raz pisałeś o mnie i o adamie, raz nawet napisałeś, ze to jedna osoba.
    Bardzo mnie to wzburza bo mnie to obraża, z adamem dzieli mnie wszystko - co byś zapewne wiedział jakbyś więcej czytał forum (nie ma obowiązku czytać i orientować się, ale wtedy warto wyciągać wnioski ostrożnie).
    Jeżeli tym razem nie mnie miałeś na myśli to idę się przewietrzyć, wzburzenie minie.

    PS
    Co do dokumentów to już nie pamiętam, ale na moją PCPW dałem jakiś typowy komplet od instalatora, może przygotowany był dobrze a może niewiele wymagali w urzędzie, pamięć nie ta
    Ostatnio edytowane przez giman ; 12-06-2021 o 14:50 Powód: PS
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @adam_mk, nie wiem czy #194 to do mnie czy do Arturo ale ty jednak jesteś agresywny i niestabilny. Zawsze tak było?
    To nie do Ciebie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #208

    Domyślnie

    Być może wcześniej bylo łatwiej. Przepisy się zmieniają Tak jak przez ostatnie miesiące. .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #209
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafal1990

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Więcki
    Kod pocztowy
    42-110
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie z innej beczki. Jeśli nie konceptus to co? Jeden instalator, który będzie robił mi instalacje PV polecał pompy powietrzne mitsubishi. Co o tym sądzicie? Dom piętrowy 130 m2 użytkowe wg ciepło właściwe zapotrzebowanie ok 15-16 tys kwh/rok. W przyszłym roku przewidziana termomodernizacja więc pewnie znacząco spadnie.

  10. #210
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1990 Zobacz post
    Jeszcze pytanie z innej beczki. Jeśli nie konceptus to co? Jeden instalator, który będzie robił mi instalacje PV polecał pompy powietrzne mitsubishi. Co o tym sądzicie? Dom piętrowy 130 m2 użytkowe wg ciepło właściwe zapotrzebowanie ok 15-16 tys kwh/rok. W przyszłym roku przewidziana termomodernizacja więc pewnie znacząco spadnie.
    Instalator ma rację, jeśli pompa to tylko powietrze-woda.
    A co do producenta to wybieraj wśród:
    Mitsu,Panasonic, LG,Samsung, Daikin, Atlantic,Fujitsu.
    Są to markowe pompy p-w,które oferują podobne własności techniczne i wybieraj wg ceny, ja bym tak zrobił przynajmniej.

    Osobiście, od 8 lat mam Panasa T-CAP 9kW,przez cały czas śmiga bez zastrzeżeń,bez grzałki nawet przy -25st.C ale to w głównej mierze zależy od doboru mocy pompy do potrzeb domu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-06-2021 o 15:17

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @Rafal1990, pompa powietrze-woda z jakieś firmy co od dawna produkuje pompy PW a od dekad jest na rynku klimatyzacyjnym.

    PS
    Co prawda deszcz uniemożliwił mi przewietrzenie się, ale dziś chyba za dużo do siebie wziąłem. Tym razem to ja nad interpretowałem. Nie będę
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #212

    Domyślnie

    Jestem zdecydowany NIE MIEĆ powietrznej pompy ciepła, więc nie interesuje mnie, jakie są wspaniałe. W wątku o GRUNTOWYCH pompach chciałbym się dowiedzieć, jak się sprawdza koszowe DZ, a nie ile lat ma któryś user (co za dno wypominać komuś wiek).

    Proszę ponownie o opinię od kogoś, kto POSIADA koszowe DZ i podzieli się doświadczeniem z użytkowania?

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Proszę ponownie o opinię od kogoś, kto POSIADA koszowe DZ i podzieli się doświadczeniem z użytkowania?
    Będzie to cholernie trudne. Na forum podobno jest jeden użytkownik pompy od wspomnianej firmy na K. Tak pisali, ale się nie ujawnił.
    Jest też użytkownik, który sam robi swoją wersję koszowych (dla siebie i rodziny zrobił) - tak bardziej domowo-chałupniczo.
    Tyle od zorientowanego użytkownika *

    * po przeczytaniu postu poniżej chyba jednak nie tak bardzo zorientowanego
    Ostatnio edytowane przez giman ; 12-06-2021 o 20:53 Powód: *
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbig_wwl Zobacz post
    Jestem zdecydowany NIE MIEĆ powietrznej pompy ciepła, więc nie interesuje mnie, jakie są wspaniałe. W wątku o GRUNTOWYCH pompach chciałbym się dowiedzieć, jak się sprawdza koszowe DZ, a nie ile lat ma któryś user (co za dno wypominać komuś wiek).

    Proszę ponownie o opinię od kogoś, kto POSIADA koszowe DZ i podzieli się doświadczeniem z użytkowania?
    Zapytaj tę użytkowniczkę, DZ ma już kilka lat wiec z perspektywy czasu może ocenić kosze
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7956384

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Na tym forum jest kilku użytkowników z DZ koszowym.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Na tym forum jest kilku użytkowników z DZ koszowym.

    Adam M.
    Ha ha KILKU
    Policz ilu jest użytkowników PC PW ha ha
    Strzał w kolano.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ja rozpoczalem watek (dawno nie zagladalem) wiec prosze o konkrety i ARGUMENTY a nie przerzucanie sie na zasadzie "nie bo nie" ktore nic nie wnosza. Jest gorsze poniewaz.... PW maja przewage w zimne dni poniewaz... To nie moze dzialac gdyz ...
    Pzd

  18. #218
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Ja rozpoczalem watek (dawno nie zagladalem) wiec prosze o konkrety i ARGUMENTY a nie przerzucanie sie na zasadzie "nie bo nie" ktore nic nie wnosza. Jest gorsze poniewaz.... PW maja przewage w zimne dni poniewaz... To nie moze dzialac gdyz ...
    Pzd
    Gdybyś chciał się wieszać i prosiłbyś o skuteczny sposób na to,to Twoim zdaniem temat byłby kontynuowany ?
    Tutaj jest podobna sytuacja.
    Z upływem czasu będziesz dziękował za to,że ktoś odradza Ci robić stryczek z żyłki.

    Głównym argumentem na nie jest to, że jest to produkt garażowy,ciosany,skręcany i klepany młotkiem w garażu czyli dla nielicznych
    Drugim argumentem na nie, że taki badziew kosztuje kosmiczne pieniądze jak za to co sobą prezentuje.
    Co prawda, są ludzie i młotki ale cóż.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 14-06-2021 o 20:33

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Gdybyś chciał się wieszać i prosiłbyś o skuteczny sposób na to,to Twoim zdaniem temat byłby kontynuowany ?
    Tutaj jest podobna sytuacja.
    Z upływem czasu będziesz dziękował za to,że ktoś odradza Ci robić stryczek z żyłki.

    Głównym argumentem na nie jest to, że jest to produkt garażowy,ciosany,skręcany i klepany młotkiem w garażu czyli dla nielicznych
    Drugim argumentem na nie, że taki badziew kosztuje kosmiczne pieniądze jak za to co sobą prezentuje.
    Co prawda, są ludzie i młotki ale cóż.
    Co to znaczy kosmiczne pieniądze? Aktualnie wyceny na pompy PW to 28-33 k zł z montażem natomiast wg cennika Konceptus mamy 33-38 k. Chyba że masz na myśli że produkt firmy Konceptus jest kiepski?

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablopikaso Zobacz post
    wg cennika Konceptus mamy 33-38 k.
    Czytaj uważnie- ta cena przy założeniu, ze grunt masz taki, ze będzie 1200W/sondę.
    A wg ich tabeli grunty mogą być od 300 do 2100. A 1200 to przy mokrej glinie i iłach (kto tak ma?)
    Czyli prawie zawsze będzie drożej.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony