dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 19
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 371
  1. #221

    Domyślnie

    Gruntowa --to była dobra ale 15lat temu, jak nie było Zubadanów i T cap.
    Większość sezonu pracują z podobnym COP a gdy jest +3 to PW bije ją sprawnością .Delikatnie mówiąc jak wyjdzie 20% zużycie EE mniejsze to max
    Przyjmijmy 6000kWh zapotrzebowania na CO+CWU przez PC PW
    Gruntowa potrzebuje 4800kWh
    Czyli o 1200kWh mniej przy min cenie zakupu o 5000zeta więcej za Gruntową
    1kWh przyjmuję 0,40 x 1200=480zeta ---Dla 480PLN oszczędności pchać się w przestarzały produkt ( bez badań i certyfikatów?)
    Liczmy dalej --5000/480 =10,41 PONAD 10 LAT na zrównanie kosztów-- TO TEN KOSMOS
    Wolę te 5k dać na Bidną lub nawet bardzo bidną lokatę . A nawet przy tych bidnych (% ) czas zwrotu jeszcze bardziej się wydłuży
    Ich czas już był- tylko ci co je robią nie mogą się z tym pogodzić że ich czas tak szybko minął.
    Sam mądrala na forum z tej firemki napisał ;;;;; że jest tych pomp KILKA NA FORUM
    Ja osobiście widziałem wpis jednej osoby. która ową pompę ma.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-06-2021 o 21:50
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #222
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Na FB jest cała rzesza ludzi nie zadowolonych z PCPW ,z reguły poprzez żle dobraną jednostkę i spaprany montaż .Konceptus oferuje w swojej cenie usługę kompleksową ,rozkładasz rurki montujesz je do rozdzielaczy i nic więcej cię nie interesuje .Zasobnik cwu ,sterowanie ,montaż jest po ich stronie .Co do samego działania ,kosztów eksploatacji wypowiem się po zimie ,funkcjonowanie chłodzenia pasywnego z dz koszowego opiszę pod koniec lata .

  3. #223

    Domyślnie

    Skoro PC PW źle pracuje to tylko i wyłącznie wina INWESTORA-- bo wziął firmę bez odpowiedniego doświadczenia. Dlaczego tak zrobił?
    -bo była tańsza
    -Bo blisko miejsca jego zamieszkania
    To dwa podstawowe błędy
    Mój instalator ma do mnie 400km i co z tego że aż tyle. Mi osobiście to nie przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 15-06-2021 o 22:51
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Konceptus oferuje w swojej cenie usługę kompleksową ,rozkładasz rurki montujesz je do rozdzielaczy i nic więcej cię nie interesuje .Zasobnik cwu ,sterowanie ,montaż jest po ich stronie
    A, że to niby jakiś niebywały koncept biznesowy.
    Tak robi każda porządna firma instalatorska czy to PC gruntowa, czy PC PW czy gaz jakiś.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #225

    Domyślnie

    Tak popieram w 100%
    Tak właśnie robi dobra firma instalatorska od A do Z
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Gruntowa --to była dobra ale 15lat temu, jak nie było Zubadanów i T cap.
    Większość sezonu pracują z podobnym COP a gdy jest +3 to PW bije ją sprawnością
    To jest prawdą tylko przy założeniu że wszyscy mają słaby i bardzo słaby grunt....a nie wszyscy taki mają
    I tak się rozpędziłeś w udowodnianiu swojej racji, że zapominasz, że te 11-12 lat temu nie było praktycznie w ogóle możliwości kupna PC PW. Była tylko "Sopel Lodu" - ale nikt tego nie miał. Tak naprawdę to pojawiły się dopiero trochę później - okolice 2011-2012.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablopikaso Zobacz post
    Co to znaczy kosmiczne pieniądze? Aktualnie wyceny na pompy PW to 28-33 k zł z montażem natomiast wg cennika Konceptus mamy 33-38 k. Chyba że masz na myśli że produkt firmy Konceptus jest kiepski?
    To są kosmiczne pieniądze ..

    W czasach gdy są dostępne pompy typu monoblock na R32 od około 8000zł netto (np. Haier 8KW) płacenie za pompę 20-40 tys to zwykła rozrzutność.

    W nowych domach "typowych" domach sądze że spokojnie taka pompa sobie poradzi cały rok nawet bez wspomagania się grzałkami , a w tych domach o większym zapotrzebowaniu będzie po przekroczeniu zapotrzebowania wspomagała się grzałkami.

    Oczywiście taka pompa będzie miała gorszy COP (trochę) od pomp bardziej "markowych" (Samsung.LG,Panasonic i itd) ale za to cena zakupu będzie sporo sporo niższa tym bardziej że taką pompe może KAŻDY sam podłączyć , a na pewno zwykły hydraulik (więc same koszty montażu już od razu mocno się zmniejszają).

    Gruntówka ?

    To była dobra z 10-15 lat temu jak były pierwsze pompy PW które sobie nie radziły przy temepraturach minusowych i miały tragiczny COP.
    Ale obecnie w czasach gdy nowoczesne pompy PW osiągają COP powyżej 5 nie widzę żadnego sensu ekonomicznego zakupu pompy gruntowej ...

    Kiedyś sam myślałem (4 lata temu) , ale okazało się że mam grunt piaszczysty (piasek-żwir) i fatalne warunki dla DZ poziomego i jedynie odwierty wchodziły w rachubę , albo olbrzymie DZ poziome. Jak to wszystko podliczyłem to szybko dałem sobie spokój z montazem pompy gruntowej.

    A producenta i największego "guru" od pomp gruntowych miałem baaaaaaardzo blisko mojego miejsca zamieszkania
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Na FB jest cała rzesza ludzi nie zadowolonych z PCPW ,z reguły poprzez żle dobraną jednostkę i spaprany montaż .Konceptus oferuje w swojej cenie usługę kompleksową ,rozkładasz rurki montujesz je do rozdzielaczy i nic więcej cię nie interesuje .Zasobnik cwu ,sterowanie ,montaż jest po ich stronie .Co do samego działania ,kosztów eksploatacji wypowiem się po zimie ,funkcjonowanie chłodzenia pasywnego z dz koszowego opiszę pod koniec lata .
    Dawaj relację. Ja idę w ten temat też. Chłodzenie robisz na podłogę czy klimakonwektory?

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    .

    Gruntówka ?

    To była dobra z 10-15 lat temu jak były pierwsze pompy PW które sobie nie radziły przy temepraturach minusowych i miały tragiczny COP.
    Ale obecnie w czasach gdy nowoczesne pompy PW osiągają COP powyżej 5 nie widzę żadnego sensu ekonomicznego zakupu pompy gruntowej ...

    Kiedyś sam myślałem (4 lata temu) , ale okazało się że mam grunt piaszczysty (piasek-żwir) i fatalne warunki dla DZ poziomego i jedynie odwierty wchodziły w rachubę , albo olbrzymie DZ poziome. Jak to wszystko podliczyłem to szybko dałem sobie spokój z montazem pompy gruntowej.

    A producenta i największego "guru" od pomp gruntowych miałem baaaaaaardzo blisko mojego miejsca zamieszkania
    Ale, ale...ja mam i dobre warunki gruntowe i miejsce na działce - mój przewymiarowany kolektor poziomy który sam zrobiłem - nie sądzę, żeby był gorszy od jakiegoś "koszowego" - a prawie na pewno wyszedł taniej. PC polskiego producenta...dla mnie idealny wybór w tamtym okresie- także cenowy (jak napisałem wyżej - w tamtym okresie nie było praktycznie rynku PC PW) Gdybym dzisiaj budował - to miałbym duży zgryz. Pewnie wszystko przeliczałbym na nowo, znowu wysłałbym kilkanaście zapytań ofertowych i wybrałbym optymalną z mojego punktu widzenia opcję...każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie i tyle...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    To jest prawdą tylko przy założeniu że wszyscy mają słaby i bardzo słaby grunt....a nie wszyscy taki mają
    I tak się rozpędziłeś w udowodnianiu swojej racji, że zapominasz, że te 11-12 lat temu nie było praktycznie w ogóle możliwości kupna PC PW. Była tylko "Sopel Lodu" - ale nikt tego nie miał. Tak naprawdę to pojawiły się dopiero trochę później - okolice 2011-2012.
    Przecież o tym pisałem. Cytujesz post i powielasz to co ja napisałem. NIE BYŁO lecz teraz gruntowe to przeżytek ,niepotrzebny kłopot i dewastacja gruntu na którym tylko trawa może być.
    Już to pisałem nie raz na (-1 ) mam wodę i tak jej nie chciałem choć by rurki pływały w wodzie. Po co mam to robić dla 1000kWh oszczędności?
    Trzeba pogodzić się z faktem -BYŁO choć ja nie neguję wyboru jak ktoś chce to proszę niech bierze . Co mnie wkurza? Natręctwo i wciskanie swego z podaniem nazwy firmy. Dlaczego producenci PC PW na FM nie namawiają tak natrętnie do swych produktów? BO TEGO NIE POTRZEBUJĄ. DOBRY PRODUKT NIE POTRZEBUJE REKLAMY>
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Przecież o tym pisałem. Cytujesz post i powielasz to co ja napisałem. NIE BYŁO lecz teraz gruntowe to przeżytek ,niepotrzebny kłopot i dewastacja gruntu na którym tylko trawa może być.
    Pisałeś wyraźnie o Zubadanach i Tcap - a to nieprawda. Młodsi wiekiem i stażem nie mogż tego wiedzieć, wiec pozwoliłem sobie doprecyzować, bo to jednak zmienia sens wypowiedzi. Dodałbym jeszcze - ze w tamtym czasie mało kto myslał o PC w ogóle - tak lekko licząc 70-80% w okolicy instalowało piece węglowe (z tego część tylko to był ekogroszek - to na podstawie mojej ankiety w lokalnej grupie w tamtym okresie)
    Z perspektywy czasu śmiesznie się wspomina te czasy - jakie gorące dyskusje były i jakie kłótnie były (i ile wątpliwości!) jak zaczęły wchodzić PW masowo....
    Nie zgodzę się tez, ze tylko trawa na tym może być, bo mam w planach dolożyc w tym miejscu PV na gruncie...ale czekam na wyjaśnienie jak to w końcu będzie z tym Prosumentem....i co jeszcze nasi rządzący są w stanie wymyślić...

    A co do 1000kWh różnicy, to taki kulibob by się z tobą na pewno nie zgodził...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Pisałeś wyraźnie o Zubadanach i Tcap - a to nieprawda. Młodsi wiekiem i stażem nie mogż tego wiedzieć, wiec pozwoliłem sobie doprecyzować, bo to jednak zmienia sens wypowiedzi. Dodałbym jeszcze - ze w tamtym czasie mało kto myslał o PC w ogóle - tak lekko licząc 70-80% w okolicy instalowało piece węglowe (z tego część tylko to był ekogroszek - to na podstawie mojej ankiety w lokalnej grupie w tamtym okresie)
    Z perspektywy czasu śmiesznie się wspomina te czasy - jakie gorące dyskusje były i jakie kłótnie były (i ile wątpliwości!) jak zaczęły wchodzić PW masowo....
    Nie zgodzę się tez, ze tylko trawa na tym może być, bo mam w planach dolożyc w tym miejscu PV na gruncie...ale czekam na wyjaśnienie jak to w końcu będzie z tym Prosumentem....i co jeszcze nasi rządzący są w stanie wymyślić...

    A co do 1000kWh różnicy, to taki kulibob by się z tobą na pewno nie zgodził...
    Oki niech będzie 1200kWh. Po za tym jak by nie PV to tylko trawa. Zrobić możesz PV na wymienniku .Czy to będzie dobre? Nie wiem czas pokarze. Najgorsze co może być to awaria DZ co za sobą niesie demontaż do punktu ZERO PV.
    Powodzenia w działaniu.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 16-06-2021 o 13:23
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #233

    Domyślnie

    awarii DZ sie nie boję...po tylu latach....a nawet...mam 4 pętle - a aktualnie na 2 spokojnie dałbym radę - mam przewymiarowane DZ niskim kosztem...więć luz...
    Nie kwestionuję przecież PC PW - ale w tamtym okresie nie było innego wyboru...a jak ktoś chce i ma warunki (jak np. ja) - i jak nie boi się trochę ubrudzić, to tanio może sporo zrobić we własnym zakresie....
    No i zawsze aktualna zostanie kwestia podzespołów do mojej i twojej PC za XX lat...ja po prawie 12 latach jestem o to spokojny - bo wiem co jest w środku mojej PC...natomiast w przypadku PW różnie może być - ale racja, czas pokaże.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    Reasumujac:
    Wady:
    - robione w "szopie" i krotko na rynku
    - DZ moze ulec awarii ( tylko rura zwinieta, korzenie drzew?)
    - rozkopana dzialka ( jezeli zagospodarowana)
    - cena w stosunku do tanich pomp powietrznych z markowymi porownywalna
    - tylko na terenach z glina i wysoka woda
    - malo uzytkownikow
    Zalety:
    - cicha praca
    - brak elementow wystawionych na mroz, deszcz itd
    - 10 lat gwarancji
    - w miare staly COP w zimie
    - w stosunku do innych gruntowek cena na pol
    - technologia raczej prosta
    Cos wiecej ktos widzi (tak na szybko) niech dopisuje

  15. #235
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Dawaj relację. Ja idę w ten temat też. Chłodzenie robisz na podłogę czy klimakonwektory?
    Klima konwektory Rhoss Yardy plus chłodnica -nagrzewnica do reku .Podłogówkę mam wszędzie rozstawy w zalezności od obciążenia wg wytycznych Adama .Mogę polecić zdecydowanie rhossa ,moc chłodnicza do 20kw w zalezności od wilgotności powietrza i temp glikolu .Kapitalna jakość wykonania z bez szczotkowym silnikiem bldc ,sterownik z harmonogramem płynną regulacją obrotów ,każda sztuka wyposażona w dodatkowy zawór cztery drogowy z siłownikiem .Możliwość spięcia całego systemu w jeden sterownik dotykowy z wifi ,pilotem i nnymi bajerami ale na to już się nie zdecydowałem.SĄ też wersje cztero rurowe .

  16. #236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    Reasumujac:
    Trochę namieszałeś
    Nie jestem jakoś szczególnie przekonany do produktu, ale nie przesadzaj z wadami typu "szopa" albo, ze tylko glina - może być cokolwiek po prostu będzie wymagane więcej koszy -> drożej.
    Co do zalet to z tym, że to pół ceny innych gruntówek to popłynąłeś i to solidnie. To nie jest tani produkt. Czy dobry nie wiem, być może - pytaj użytkowników, ale nie oszukuj się w kwestii ceny.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  17. #237

    Domyślnie

    ceny i produkty są różne...teraz tego już nie śledzę, ale swego czasu gruntówke polskiego producenta (on/off) można było mieć w podobnej cenie co markowa PW
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Co do opłacalności to każdy powinien policzyć to wg swojego zapotrzebowania. Dla przykładu zbierałem oferty w lutym tego roku i cenowo lidowały dwie firmy, Konceptus właśnie oraz HCT od kolegi "Wihajster".

    Popełniłem podsumowanie. Założenia są takie że biorę usługę all-in-one i sam nie wykonuję żadnych prac.
    Szczegóły możecie zobaczyć tutaj:
    https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=106614731

  19. #239
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ceny i produkty są różne...teraz tego już nie śledzę, ale swego czasu gruntówke polskiego producenta (on/off) można było mieć w podobnej cenie co markowa PW
    Patrząc na ceny "zestawów" na stronie tego producenta o jakim mowa wyżej, dzisiaj ceny markowych pomp p-w są niższe o jakieś min. 10tys.zl.
    Kiedyś tam, no właśnie z 10 lat temu pisałem, że pompa gruntowa będzie miała sens jeśli jest droższa od pompy p-w o max.2tys.zl.
    Dzisiaj jest to też aktualne czyli gruntowa dalej nie ma sensu ekonomicznego.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 17-06-2021 o 06:36

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Co do opłacalności to każdy powinien policzyć to wg swojego zapotrzebowania. Dla przykładu zbierałem oferty w lutym tego roku i cenowo lidowały dwie firmy, Konceptus właśnie oraz HCT od kolegi "Wihajster".

    Popełniłem podsumowanie. Założenia są takie że biorę usługę all-in-one i sam nie wykonuję żadnych prac.
    Szczegóły możecie zobaczyć tutaj:
    https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=106614731
    Ceny Konceptusa bardzo ciekawe , tyle że wyliczenia DZ raczej bardzo "optymistyczne".
    Ciągle jednak nie jest to żadna "markowa" pompa a zwykły składak produkowany przez firmę która może szybko zniknąć z rynku i nie wiadomo jak z jakości montażu i itd.
    Markowe pompy gruntowe to np. Wieśek , Bosh i kilka innych producentów , tyle że nie wiem czy nadal produkują takie pompy czy nie przeszli na pompy PW.
    U nas piaski i to suche więc zapewne cena końccowa była by wyższa, bo zapewne DZ musiało by być 2x większe . ale jakby trafiła się osoba z idealnym gruntem to dało by się w tej cenie "ofertowej" zmieścić. Inna rzecz że zapewne są jeszcze inne dodatkowe koszty (koszt dojazdu) bo raczej zapewne za darmo do dalej położonych loklalizacji by nie jechali ..

    Tyle że dalej nawet ta "atrakcyjna" cena w przypadku nowych domów jest zupełnie nie atrakcyjna , bo obecnie kazdy sam może sobie zamówić i kupić pompę PW monoblock którą dostarczy kurier i samemu zamontować albo zamówić przez hydraulika z 8% VAT.
    A ceny zaczynają się od 8000 zł netto .

    Nawet jakby z montażem zapłacic 10tys (z VAT8%) to ciągle jest to ponad 3x taniej niż pompa gruntowa ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 17-06-2021 o 06:49
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 12 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony