dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 629
  1. #1

    Domyślnie Thessla z odzyskiem wilgoci

    Dobra wiadomość, dzieje się
    Dzwoniłem właśnie do Thessli i potwierdzili, że trwają prace i w niedługim czasie będziemy mieli Thesslę z odzyskiem wilgoci.
    Ma się do mnie odezwać ktoś z działu handlowego podać jakiś bliższy termin wypuszczenia jej na rynek - od razu dam Wam znać.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeszcze 2 lata dział rozwoju mówił, że nie uznają takich wymienników. Ale w przypadku thessli niedługo to myślę min rok. Ponad rok czekałem na płyte głowną z CF wpiętym poza modbus - a miała być za miesiąc
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3

    Domyślnie

    no nie mow....jak rozmawialem z nimi tydzien temu to mowili mi nie ma planow na ERV i wogole to nie dziala....rozmawiales z handlowcami czy dzialem technicznym-> p. W albo p. P?

  4. #4

    Domyślnie

    Z działem badań i rozwoju

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Też rozmawiałem z działem rozwoju swego czasu. Ale z całym szacunkiem do Thessli - wygląda to tak jakby działy nie miały ze sobą kontaktu
    2 lata temu pracowali nad nawilżaczem, który miał być już dawno na rynku. A nie widziałem jeszcze... Chyba nadal szukają drogi, ale to świadczy o tym, że bubla nie wypuszczą gdy nie mają pewności, że będzie działać jak należy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja wiem czy jest się z czego cieszyć.Pewnie cena zabije,tego się obawiam
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 22-06-2020 o 14:25

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Ja wiem czy jest się z czego cieszyć.Pewnie cena zabije,tego się obawiam
    jak dzis jakas thessla z montazem kosztuje np 8000zl to z ERV obstawialbym ok 12000zl

  8. #8

    Domyślnie

    Może nie będzie aż tak wielkiej różnicy w reQnecie 500H różnica to ok 1600zl przy stawce 8% VAT (8 600 vs 10 100zl netto).

    Pomijając kwestie finansowe to czy pod względem komfortu jest sens mieć 2 wymienniki: 1 normalny jako główny i 1 ERV na zimę?
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 22-06-2020 o 15:29

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Może nie będzie aż tak wielkiej różnicy w reQnecie 500H różnica to ok 1600zl przy stawce 8% VAT (8 600 vs 10 100zl netto).

    Pomijając kwestie finansowe to czy pod względem komfortu jest sens mieć 2 wymienniki: 1 normalny jako główny i 1 ERV na zimę?
    watpie,ze warto - nawet pewnie niechcialoby Ci sie zmieniac tylko bys zostawil ERV

    Co do Thessli rozmawialem i:
    - Thessla z ERV ma wejsc do sprzedazy w Lipcu (czekaja na dostawe ERV) - bedzie wtedy tez nowy cennik.
    - Pracuja tez nad nowa apka do sterowania przez airmobile z zupelnie inna firma IT...ale to jeszcze potrwa
    i teraz WISIENKA
    - w tym roku wprowadza do sprzedazy nawilzacz powietrza - bedzie to urzadzenie zewnetrzne niezalezne od reku (tylko trzeba miec miejsce aby sie wpiac w rury), ceny jeszcze do ustalenia, powinno byc spokojnie lepsze od ERV...takze zapowiada sie ciekawie i moze zamiast dokladac XXXX zl do ERV to lepiej ten nawilzacz?

    Suma sumarum Thessla moze namieszac
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 22-06-2020 o 16:10

  10. #10

    Domyślnie

    Jak będzie to nowa linia w wersji zwykłej lub ERV tak jak reQnet ja już zamawiam w ciemno nowa lipcową thessle w wersji bez odzysku wilgoci, a za rok ten nowy nawilżacz - wypada przejść chociaż 1 suchą zimę żebym wiedział, że warto było kupić ten nawilżacz
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 22-06-2020 o 16:49

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gdyby to był nawilżacz ewaporacyjny to bym nawet na niego z rok poczekał, ale z tego co mówili, to będzie nawilżacz odparowujacy wodę przez podgrzanie. A myślę że cena też będzie w okolicach 5-7k, albo więcej jak dojdzie system filtracji wody, a musi dojść.
    Trochę energetycznie to słabo może wypadać.
    U siebie mam ewaporacyjny higroplus 500. Odparowuje wodę jak głupi. Zasilam go wodą z pompy ciepła więc nawilzam z COP w okolicach 3. Gdyby nie to, to w miesiącu zimowym trzeba liczyć 200kWh na samo odparowanie, a jak dojdzie jeszcze podgrzanie do wyższej temperatury to będzie więcej.
    Chyba, że im się zmieniła koncepcja i poszli po rozum do głowy żeby zrobić ewaporacyjny, ale jeszcze rok temu jak zamawiałem comaira to nie było mowy o ewaporacji.

    W szczycie zimy i na wiosnę deficyt wynosił ok 25l na dobę.

    Ciekaw jestem jak rozwiąza kwestie temperatury, nasycenia itd. jak to będzie sterowane, jaka bezwładność.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    - w tym roku wprowadza do sprzedazy nawilzacz powietrza - bedzie to urzadzenie zewnetrzne niezalezne od reku (tylko trzeba miec miejsce aby sie wpiac w rury), ceny jeszcze do ustalenia, powinno byc spokojnie lepsze od ERV...takze zapowiada sie ciekawie i moze zamiast dokladac XXXX zl do ERV to lepiej ten nawilzacz?
    Zobaczymy cenę, pobór prądu, wymagania co do wody - to można będzie podyskutować.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Gdyby to był nawilżacz ewaporacyjny to bym nawet na niego z rok poczekał, ale z tego co mówili, to będzie nawilżacz odparowujacy wodę przez podgrzanie. A myślę że cena też będzie w okolicach 5-7k, albo więcej jak dojdzie system filtracji wody, a musi dojść.
    Trochę energetycznie to słabo może wypadać.
    U siebie mam ewaporacyjny higroplus 500. Odparowuje wodę jak głupi. Zasilam go wodą z pompy ciepła więc nawilzam z COP w okolicach 3. Gdyby nie to, to w miesiącu zimowym trzeba liczyć 200kWh na samo odparowanie, a jak dojdzie jeszcze podgrzanie do wyższej temperatury to będzie więcej.
    Chyba, że im się zmieniła koncepcja i poszli po rozum do głowy żeby zrobić ewaporacyjny, ale jeszcze rok temu jak zamawiałem comaira to nie było mowy o ewaporacji.

    W szczycie zimy i na wiosnę deficyt wynosił ok 25l na dobę.

    Ciekaw jestem jak rozwiąza kwestie temperatury, nasycenia itd. jak to będzie sterowane, jaka bezwładność.
    postaram sie dowiedziec i zobaczymy co to jest za nowosc
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 22-06-2020 o 20:30

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zobaczymy cenę, pobór prądu, wymagania co do wody - to można będzie podyskutować.
    Kaizen tak ale jesli ERV cos odzyskuje nie wiadomo ile jesli ma z czego vs nawilzacz, ktory utrzyma np 45% to moze byc ciekawa laternatywa + co niektorzy, a nawet sporo osob, ma porostawiane nawilzacze po domach co tez ciagna prad to sumarycznie moze nie byc tak zle...zobaczymy bo wszystko trzeba wziac pod uwage

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak pisałem wyżej.

    Ewaporacyjny zasilany z COP 1 to jakieś 200kWh miesiędznie. Dużo i niedużo jak za pełen komfort. Ale jeśli to będzie odparowanie przez podgrzanie to może być i z 250-300kWh miesięcznie.

    Też jestem zwolennikiem nawilżacza, bo mam pełną kontrolę nad wilgotnością i niezależnie ile wentyluje, mam 45-50%. Przy odpowiednim nakładzie energii i 60% nie stanowi problemu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #16

    Domyślnie

    Odpowiedź od Thessli:

    W lipcu w ofercie znajdą się wybrane centrale z opcją z wymiennikami ERV (odzysk wilgoci).

    Będą to z serii 4:

    AirPack4 300hE
    AirPack4 400hE

    oraz z linii Home:

    AirPack Home 600vE
    AirPack Home 800vE
    AirPack Home 650hE
    AirPack Home 850hE

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekawe, czy będzie opcja przeróbki tych co są.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Gdyby to był nawilżacz ewaporacyjny to bym nawet na niego z rok poczekał, ale z tego co mówili, to będzie nawilżacz odparowujacy wodę przez podgrzanie. A myślę że cena też będzie w okolicach 5-7k, albo więcej jak dojdzie system filtracji wody, a musi dojść.
    Trochę energetycznie to słabo może wypadać.
    U siebie mam ewaporacyjny higroplus 500. Odparowuje wodę jak głupi. Zasilam go wodą z pompy ciepła więc nawilzam z COP w okolicach 3. Gdyby nie to, to w miesiącu zimowym trzeba liczyć 200kWh na samo odparowanie, a jak dojdzie jeszcze podgrzanie do wyższej temperatury to będzie więcej.
    Chyba, że im się zmieniła koncepcja i poszli po rozum do głowy żeby zrobić ewaporacyjny, ale jeszcze rok temu jak zamawiałem comaira to nie było mowy o ewaporacji.
    W szczycie zimy i na wiosnę deficyt wynosił ok 25l na dobę.
    Ciekaw jestem jak rozwiąza kwestie temperatury, nasycenia itd. jak to będzie sterowane, jaka bezwładność.
    A to do ewaporacyjnego wody filtrować nie trzeba?
    Z tego co wiem, nawilżacz będzie standardowy, rezystancyjny ze zintegrowanym systemem oczyszczania.
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...d2&oe=5F178B0C
    Czyli nie dla kogoś kto co miesiąc podlicza koszty użytkowania domu.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oczywiście, że trzeba i tylko osmoza wchodzi w grę. Dlatego napisałem, że nie będzie tani.

    Komfortu nie przelicza się na miesięczny koszt, ale reku erv i nawilżacz to inne kategorie miesięcznych kosztów. Dziwi tylko uboga oferta nawilżaczy do systemów domowych.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 23-06-2020 o 01:17

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Kaizen tak ale jesli ERV cos odzyskuje nie wiadomo ile jesli ma z czego vs nawilzacz, ktory utrzyma np 45% to moze byc ciekawa laternatywa + co niektorzy, a nawet sporo osob, ma porostawiane nawilzacze po domach co tez ciagna prad to sumarycznie moze nie byc tak zle...zobaczymy bo wszystko trzeba wziac pod uwage
    Wiesz, ile kosztuje sensowny nawilżacz?
    https://ecofan.com.pl/nawilzacz-higr...na-p-3319.html

    To cena tego mniejszego - do 250m3/h.

    Chcesz porozstawiać nawilżacze? U mnie nie wyrabiały w największe mrozy w pokojach dzieci. Można na to przymknąć oko i te kilka dni w roku przeboleć z wilgotnością <40% - bo w innych warunkach dawały radę. Żeby cały dom obskoczyły potrzebowałbym takich 11 i każdy ciągnie na pełnej mocy ponad 30W - niech średnio będzie nawet 15W/szt (optymistycznie - raczej więcej) to mamy 165W x 24 x 220 dni = 871,2kWh prądu.
    Do tego koszt nabycia 11x https://www.ceneo.pl/16690959 to 1914zł. Do tego osmoza i wychodzi 2,5K zł. Ale najgorsze to bieganie i napełnianie tego. Trzeba też myć, bo jakiś glut się robi i zaczyna śmierdzieć.

    ERV kosztuje mniej, niż sam nawilżacz kanałowy. Obsługi nie przybywa, podłączenie prostsze bo nie trzeba odpływu, nie zamarza, nie zalewa się, odzyskuje też suchość (tak jak z ciepłem - działa w dwie strony i nie wie, czy wilgotniej jest wewnątrz, czy na zewnątrz).

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony