dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 32
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 629
  1. #501

    Domyślnie

    Co do moich 500ppm, to już pisałem kiedyś, że tyle pokazywał u mnie MH-Z19. Też nie wierzyłem, ale kalibrowałem go na zewnątrz kilka razy i w gabinecie pokazuje już wysokie wartości. I nadal nie wiem czy w odczyty w sypialni wierzę. Po prostu kolejnego kupować narazie dla porównania nie planuję, a wyniku tego jako pewnik bym nie traktował.

  2. #502
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    MHZ19 skalibrowany pokazuje u mnie całkiem spoko. Ale są z nim cyrki. Działał sobie kilka dni z SCD30 w tym samym pomieszczeniu.
    Miały różnicę koło 30ppm, ale tak samo reagowały na zmiany. Nagle MHZ30 zjechał o 100ppm w dół - ABC wyłączone.

    Zabrałem go na zewnątrz, 3 razy kalibrowałem i ciągle to samo. Zabrałem więc SCD30 i wymusiłem kalibrację punktu 0. Po tym zabiegu nadal taki sam rozjazd. Mimo wszystko bardziej ufam SCD30 i planuję się na niego zmigrować z automatyką.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #503

    Domyślnie

    Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-3...436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,
    Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?

  4. #504

    Domyślnie

    Owczar, wygląda na to że faktycznie wszystko obija się tutaj o kwestię dyfuzji. Wczoraj w nocy zamknąłem drzwi do gabinetu i dzis nad ranem czujnik pokazywał tam 405ppm. Czyli wcześniej schodził max do tych 600 lub trochę mniej właśnie dlatego, że poprzez otwarte drzwi wpadało CO2 z sypialni która jest obok.

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał merchel Zobacz post
    Zainstalowałem wczoraj do AP3 wymiennik entalpiczny https://www.filtryaero.pl/zern-erv-3...436610751.html i faktycznie od razu widać dużą różnicę w wilgotności w domu ( wzrost o około 13%) Od tygodnia wyrzut powietrza zużytego z reku mam przełączony do garażu. Przed wymianą wymiennika wilgotność w garażu wykosiła ok 58% , dziś po około 20 godzinach od wymiany jest 41%,
    Jednak wyczuwam dziwny , trochę oleisty zapach w domu. Nawet jak wyjąłem ten nowy wymiennik z opakowania to też miał taki trochę dziwny zapach . Czy u Was też tak było i czy po jakimś czasie ten zapach ustąpił ?
    Nie powinno być żadnego długotrwałego efektu zapachu nowego wymiennika. Gdyby był, to prosimy o kontakt - to będzie pierwszy tego typu przypadek.

  6. #506

    Domyślnie

    Witajcie posiadam home 500v energy (z extension) tak z jedna grzalka,dom nowy lecz po nocy mam strupy w nosie tj zbyt sucho dla mnie 34%.Wymiana powietrza ustawiona dla 4 osob -120m3/h, w ktora strone isc? Wymiana wymiennika na enthalpy, czy dac sobie spokoj i zakupić jednak wanasa umecto 600? ( ze wzgledu na dobra cene)?

  7. #507

    Domyślnie

    Tez jestem ciekawy REST API moze by zaprzegnac jakiegos mozga do rozpracowania tej najnowszej wersji jak sie tam dostac

  8. #508
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak nie patrzysz na koszty to nawilżacz. Ustawisz sobie tyle ile chcesz, ale każdy l odparowanej wody to będzie 0.7-1kWh w zależności od ustawień. Dodatkowo centrala będzie musiała chodzić na wyższych obrotach bo zaleje się wodą.

    Jakie rest api? Nie ma modbus?

  9. #509

    Domyślnie

    Dzieki za odp tez tak myslalem by isc w nawilzacz acz kolwiek roznica mieczy hydroplusem a wansen jest ogromna
    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jak nie patrzysz na koszty to nawilżacz. Ustawisz sobie tyle ile chcesz, ale każdy l odparowanej wody to będzie 0.7-1kWh w zależności od ustawień. Dodatkowo centrala będzie musiała chodzić na wyższych obrotach bo zaleje się wodą.

    Jakie rest api? Nie ma modbus?

  10. #510
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Koszty zakupu, to jedno, ale koszty eksploatacji to 2 aspekt.

    Różnica w zakupie higroplus i umecto wynika z budowy tych urządzeń. Higroplus to przemyślana i bardzo wydajna konstrukcja. Umecto bazuje na zwykłych nawilżaczach z matą ewaporacyjną.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #511

    Domyślnie

    A jak wyglada u Was oczujnikowanie? Z jakich korzystacie? Tak by miec historie?

  12. #512
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Home assistant spięty po modbus z centralą, czujniki bme280 na nodemcuv3 z esphome, influxdb i grafana.

  13. #513

    Domyślnie

    Owczar, po co masz dodatkową bazę influx i grafanę? Nie wystarcza historia z HA?

  14. #514

    Domyślnie

    Recorder w HA nie nadaje się do trzymania danych długookresowych. Szybko zacznie mulić.
    Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie https://github.com/Expaso/hassos-add...er/timescaledb ponieważ sam syntax SQL w influxie jest mega biedny.

  15. #515
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam trochę starą wersję HA i tam przeglądanie historii czy zbieranie danych to koszmar. A ich wizualizacja jest ograniczona.

    Mam VPS do VPN-a i na niej postawiłem sobie influx i grafanę. Dodatkowo monitoruję sobie sieć domową od strony VPN-a. W tym tygodniu się migrowałem z płatnej aruby na oracle cloud - póki co za free Roczna baza z HA wciąga 12GB
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #516

    Domyślnie

    Jako nawilzacz kanalowy zdecydowalem sie na wanasa umecto uni (z racji budzetu) i taka uwaga zauwazylem mniejszy odzysk ciepla (prawa fizyki) pytanie jak ustawic grzalki temp wejsciowa wyjaciowa jakie progi proponujecie?
    Obecnie na wejsciu mam 17stopni… ponizej tej temp grzalka bedzie modulowac
    Czy tak jest ok?

  17. #517
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak chcesz żeby działał, to te 17-18 stopni na wyjściu mu ustaw.
    Masz reku z odzyskiem czy bez?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #518

    Domyślnie

    Reku bez odzyzku zamiast wymiennika entalpicznego mam krzyzowy

  19. #519
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I jak sobie daje rade teraz w te mrozy?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #520

    Domyślnie

    Odnosze wrazenie,ze tak,dzisiaj jest ten mrozny dzien gdzie jest u mnie pod wawa -8 temperatura na wyciagu 20 stopni a wdmuchiwana 17. Przy wydajnosci 129m3 Nawilzacz wanas umecto uni ustawiony na 45. (Mam jeden czujnik w salonie, musze dolozyc w lazienkach jeszcze) W takie mrozy bede musial rowniez zwiekszyc w nocy wydajnosc reku lub obnizyc wilgotnosc bo na szybach w kilku pomieszczeniach widac wode skroplona.
    Widzialem ze higroplusie jest ta lampaUV,to i ja do swojego na instalacji dorzucilem

Strona 26 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony