dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 32
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 629
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Powiem Ci szczerze, że sam jestem tym działaniem mile zaskoczony. Wcześniej nawilżacz pożerał 200-300kWh miesięcznie. Nawet w kwietniu czy marcu. A jak u Ciebie teraz wygląda wilgotność?
    No w te największe mrozy to było po 22-25% . Teraz jest trochę lepiej bo koło 30% ale i temperatura na zewnątrz +7.

  2. #162

    Domyślnie

    Ja się ratowałem nawilżaczami. Ale po 3 miesiącach mam dosyć dolewania wody, mycia i smrodu jak nie umyłem. Na jesieni też chyba będę zmieniał wymiennik.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    U mnie oczywiście też nawilżacze ale ile można...

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie można.
    Tylko WM z odzyskiem wilgoci i osuszanie latem.
    Mi jeszcze brakuje pkt 2.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj przyszły kolejne czujniki BME280. Będzie pełne monitorowanie wentylacji - nawiew, wywiew, czerpnia, wyrzutnia, za chłodnicą/nawilżaczame, przeliczanie wiglotności bezwzględnej, entalpii, a tym samym będzie widać jak na dłoni ile reku odzyskuje, ile nawilzacz i chłodnica dodaje od siebie w układzie.

    Dodatkowo bypass będzie teraz sterowany przez różnice entalpii wywiewu i czerpni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak wygląda odzysk wilgoci i energii przy wymianie 140/120

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-03-06-23-51-14-683_pl.sviete.dom.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	453784Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-03-06-23-39-32-767_pl.sviete.dom.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	453786
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-03-06-23-39-51-298_pl.sviete.dom.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	453785  
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #167

    Domyślnie

    Jaki czujnik wilgoci mogę podłączyć do TG ? Czy są jakieś dedykowane?

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja używam osobny system do monitorowania.
    Aczkolwiek ThesslaGreen planowała dodanie dodatkowych czujników, tylko nie wiem czy już to zrobili.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_med Zobacz post
    Jaki czujnik wilgoci mogę podłączyć do TG ? Czy są jakieś dedykowane?
    Każdy z wyjściem binarnym lub analogowym 0-10 VDC

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Do starych central też?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Do starych central też?
    O przepraszam.
    Sprawdziłem.
    W obecnym (v4) i poprzednich Airpack, było to wyłącznie wejście binarne (styk zwarty/rozwarty)
    W momencie aktywacji, centrala wchodzi na zdefiniowany poziom wydajności.

    Czyli jak chcesz, by centrala automatycznie reagowała na wzrost wilgotności to musisz system zbudować sam...
    Albo wybrać inne urządzenie, które takie funkcje ma w standardzie.

    Aż w szoku jestem, że nie dodali takiej możliwości w nowym AP4 - pewnie trzeba poczekać na nową płytę główną.

  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak kiedyś rozmawiałem z przedstawicielem to chwalił się, że nowa płyta ma niby wspierać różne czujniki pod kątem działania z nawilzaczem i oczyszczaczem. Ale pamiętam, że orientacyjna cena mnie od razu zniechęciła. Pomysłów mają dużo, ale testy i produkcyjne wersje to drugie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #173

    Domyślnie

    To prawda.
    To chyba jedyny tak innowacyjny producent w PL, który ma własną automatykę do centrali.

    A to dość nietypowe jak na tak małego gracza.
    Nawet taki "gigant" jak Frapol, w przypadku automatyki korzysta z zewnętrznego dostawcy.

    Własna automatyka to dobre zagranie - zanim konkurencja skopiuje jakieś rozwiązanie mija sporo czasu.
    Ale jak widać, jest też druga strona.
    Słabe zaplecze projektowo/wdrożeniowe.
    Jakby nie patrzeć, obecna wersja automatyki jest już trochę przestarzała.

    Ciekaw jestem, czy AP4 w wersji pionowej będzie mieć nową automatykę, czy dopiero AP5.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 08-03-2021 o 00:02

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dotarły już do nas wymienniki do Thessli, w wersji 345mm głębokości i 500mm głębokości (z bocznymi prowadnicami).
    Gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszamy.

  15. #175
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    A czy masz jakieś informację kiedy będą dostępne całe rekuperatory z wymiennikiem entalpicznym ?
    Miało być od 30 marca ale dzisiaj dzwoniłem do Thessla green i powiedzieli że kwiecień/maj ale znowu na 100% nie wiadomo.
    Podobno ma być wcześniej dostępna wersja z tradycyjnym wymiennikiem ale z możliwością wymiany w przyszłości na entalpijny. Podobno obecne wersje airpacka nie umożliwiają takiej wymiany z względu na brak grzałki wtórnej i jeszcze jakieś inne różnice. Jest to trochę w sprzeczności z informacjami z forum, przecież już kilka osób we własnym zakresie podmieniło sobie wymienniki zakupione w peflexie.
    Wacham się czy dalej czekać, bo w końcu okaże się że minie rok a oni dalej nie wypuszczą. Gdyby nie problemy z zbilansowaniem przepływów w reQnet 550 to już bym go kupił.

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    A czy masz jakieś informację kiedy będą dostępne całe rekuperatory z wymiennikiem entalpicznym ?
    Miało być od 30 marca ale dzisiaj dzwoniłem do Thessla green i powiedzieli że kwiecień/maj ale znowu na 100% nie wiadomo.
    Podobno ma być wcześniej dostępna wersja z tradycyjnym wymiennikiem ale z możliwością wymiany w przyszłości na entalpijny. Podobno obecne wersje airpacka nie umożliwiają takiej wymiany z względu na brak grzałki wtórnej i jeszcze jakieś inne różnice. Jest to trochę w sprzeczności z informacjami z forum, przecież już kilka osób we własnym zakresie podmieniło sobie wymienniki zakupione w peflexie.
    Wacham się czy dalej czekać, bo w końcu okaże się że minie rok a oni dalej nie wypuszczą. Gdyby nie problemy z zbilansowaniem przepływów w reQnet 550 to już bym go kupił.
    Nie mam zielonego pojęcia bo nie handlujemy rekuperatorami Thessla
    Mamy alternatywne wymienniki do wersji AP3 i AP4.
    Przyznam, że nie rozumiem też dlaczego brak grzałki wtórnej (ile rekuperatorów je ma?) miały implikować problemy z wymiennikiem entalpicznym (jak to Thessla nazywa - entalpijnym).
    Więc my się nie oglądamy na Thesslę, tylko wprowadziliśmy do oferty alternatywne w stosunku do wymienników Core/Recair wymienniki z dodatkowymi bocznymi profilami-T. Cena też jest inna niż Core/Recair

  17. #177
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że thessla sama szuka sobie problemów...

    Tak grzałka wtórna jest potrzebna jak dziura w moście. Owszem, temperatura jest minimalnie niższa, ale głównie w labie, gdzie nie ma problemów z wodą w wymienniku. Jak pojawia się woda, sprawnośc receair spada do 70%, a za wymiennikiem niejednokrotnie widziałem 15 przu FPX ustawionym na -3.

    Bierz normalną thessle, dokupisz wymiennik ERV za 2k, obniżyszysz FPX na -3 i będziesz cieszył się pełnoprawną centralą ERV. Jeśli oni twierdzą, że centrala ma być droższa o 20%, to podejrzewam, że taniej wyjdzie dokupić ten wymiennik, a na wszelki wypadek zostanie Ci zapasowy recair.

    Przez 20 dni marca reku odzyskało ponad 480kWh, bez wietrzenia, cudowania, a nawilżącz zużył 1/3 energii tej którą zużywał wcześniej. Wymiana średnio 110m3/h. Grzałka praktycznie w marcu się nie włączała. Gdyby jeszcze dało się ją ustawić niżej, to byłaby już bajka.
    Możliwe, że oni w ERV wstępną mają niżej i w największe mrozy temperatura na wyjściu będzie niższa, ale ja bym tego nie brał za problem.

    Jeśli chcą wypuścić centrale najpierw, to znaczy, że przeliczyli się z konstrukcją wymiennika. Chcieli mieć najlepszy i teraz ludzie się niecierpliwią. Zamiast szybko reagować na potrzeby rynku i zaopatrzyć się w dostepne wymienniki.

    Tak to wygląda w liczbach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk_wody..PNG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	454275
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 24-03-2021 o 16:34
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Roman Filtry
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cieszę się, że wszystko działa

  19. #179
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaka cena za wymiennik do AP4 500?

  20. #180

Strona 9 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony