dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie Histereza przy ustawieniach bypassu - o co chodzi?

    Witam, proszę o wyjaśnienie laikowi - humaniście, co oznacza ten termin histereza (opóźnienie) przy bypassie. Dr Google żadnych konkretów nie umie powiedzieć...

    W instrukcji do reku Renovent Excellent 300 jest info dot. bypassu, że "Funkcjonowanie bypassu można regulować w poz. 5,6 oraz 7 w menu ustawień. W menu ustawień mamy poz. 5 - temperatura bypassu - standardowo 22 stopnie C, poz. 6 - histereza bypassu - standardowo 2 stopnie C (możliwy przedział od 0 - 5 stopni C) i poz. 7 - praca przepustnicy bypassu - 0 - standardowo ustawione na automat.

    Pytanie moi drodzy o tę histerezę, o co z nią chodzi. Ja mam ustawioną temp. na 21 st. C, histereza 2 stopnie i oczywiście automat. W okresie letnim w dzień reku chodzi na minimalnych obrotach, a w nocy na wysokich.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ksosik ; 22-06-2020 o 20:15 Powód: dodanie info

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Histereza ma zapobiegać przełączaniu w te i z powrotem gdy temperatura oscyluje wokół tej nastawionej temp. Np bypass włączy się przy 21 stopniach, ale rozłączy się gdy temperatura wzrośnie do 23 (przy histerezie 2 stopnie).
    Myślę że 1-2 stopnie będzie ok. Chyba że rozdzielczość wskazań to całe stopnie. Wtedy minimum 2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony