dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ocena wykonania pokrycia i obróbek

    WITAM

    Prosze o oceny ekspertów i sugestie...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	445480   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	445481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	333.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	445482   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	444.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	445483  

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Kominy jakieś brzydkie, Płytki z niego będą spadać ale to kwestia czasu. Co do opierzenia taśmą to jest to taśma kominowa, co do wizualnego efektu można było to zrobić trochę ładniej ale 1 funkcja to szczelność jeśli nie cieknie jest okej , a wykonawca dał na to gwarancję to nie widzę podstaw aby się przyczepić. Podaj jeszcze kwotę i zakres prac.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Tak jak wspomniał Kamil estetyka fatalna. Listwy maskujące o przypadkowej szerokości. Dwa kominy a każdy inaczej obrobiony? Do mocowania obróbek szczytowych farmerów nie żałowali. Na połaci linie prostopadłe do okapu grają i linie skośne też. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za info. Z prawej strony komina wyszła dziura i pokleili to wekaflexem żeby nie było widać zamków na dachówce. Sami nie wiedzą jak to obrobić żeby było estetycznie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Jak to "wyszła dziura"? Trzeba dociąć dachówkę i tyle. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    tak było przed wekaflexem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu3333.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	445533   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu3333333.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	445534  

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Do mocowania obróbek szczytowych farmerów nie żałowali.
    Ale czy ta lekko falowana blacha to jest norma?
    Zastanawiam się, czy rozwiązaniem tych pofalowanych blach nie są otwory fasolowe.

  8. #8

    Domyślnie

    Z tego co wiem to pofalowało bo więźba zaczęła się kurczyć ,a poza tym nie ma dodatkowych zagięć usztywniających te panele.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    W miejscu gdzie są "dziury" powinny znaleźć się fragmenty dachówek.
    Falowanie blachy to norma. Kiedyś dekarze aby zminimalizować to zjawisko kopertowali obróbki. Dzisiaj wykonuje się otwory fasolkowe lub nawierca większe otwory przed przykręceniem wkrętów farmerskich. Im mniej wkrętów tym lepiej. Ja dodatkowo wystawiam takie obróbki na słońce i przykręcam gorące. Gorzej jak montaż odbywa się późną jesienią czy zimą. Tak zwane "kurczenie" się elementów więźby nie ma tu nic do rzeczy. Jak obecnie przechodzę na krótki obróbki. W załączeniu zdjęcie z jednej z moich ostatnich realizacji obrazujące takie rozwiązanie. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1090567.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	445544  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dzisiaj wykonuje się otwory fasolkowe lub nawierca większe otwory przed przykręceniem wkrętów farmerskich.
    Tam są też przykręcone haki do rynien, prawda? Czy one też na otworach fasolkowych? Bo nawet jak powiększymy otwory do mocowania blachy to i tak trzymać będzie mocowanie haków.


    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Im mniej wkrętów tym lepiej.
    Czyli powiedzmy na 5 metrach mniej więcej ile powinno być wkrętów?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Troszkę odchodząc od tematu..
    Podoba mi się ta różnica w połaciach dachowych. Mam nadzieję że chociaż styropian tam już jest przyklejony. Ile tam jest w linii prostej 30cm?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    ... ile powinno być wkrętów?
    Obróbka długości 2 m dwa farmery (po jednym co 1 m). Oczywiście jak obróbka szeroka to cztery parami co 1 m.
    Te uwagi nie dotyczą pasa podrynnowego gdy są haki doczołowe bo to one sztywno trzymają blachę i tu nic się nie poradzi. Jedyna szansa to montaż gorącej obróbki. Natomiast gdy haki dokrokwiowe to oczywiście tak jak pisałem wcześniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Troszkę odchodząc od tematu..
    Podoba mi się ta różnica w połaciach dachowych. Mam nadzieję że chociaż styropian tam już jest przyklejony. Ile tam jest w linii prostej 30cm?
    Rozumiem, że chodzi ci o tą szczeline między dachami. Tak jest styropian , oj gimnastykowali się tam, a najgorzej będzie robić podbitke. Ogólnie to jest efekt pomyłki wykonawcy bo podniósł za wysoko kolankową nad garażem o pustak. Ale plus taki, że więcej miejsca użytkowego w pokoju Od krokwi do dachówki maks chyba 15 cm
    Ostatnio edytowane przez WLADYMYR ; 25-06-2020 o 17:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony