dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: dom w lesie

  1. #21
    Guest

    Domyślnie ;)

    Domek w lesie to sama przyjemnosć, prawziwki urosną w salonie))

    pzdr. Chyba najlepiej bedzie wygladal drewniany

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Demonizujecie te kominy przy lesie. A co zrobić z osadami, leśniczówkami i domami wśród lasu? Wyburzyć?
    Nie o to chodzi. Jeden czlowiek ma rozum i ostroznie obchodzi sie z ogniem, a inny jak wypije, to wieczorem zachce mu się rozpalic w kominku. Na wysuszonej ściólce wiele nie trzeba - iskra z komina i do widzenia.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Cytat Napisał rafałek
    Demonizujecie te kominy przy lesie. A co zrobić z osadami, leśniczówkami i domami wśród lasu? Wyburzyć?
    Nie o to chodzi. Jeden czlowiek ma rozum i ostroznie obchodzi sie z ogniem, a inny jak wypije, to wieczorem zachce mu się rozpalic w kominku. Na wysuszonej ściólce wiele nie trzeba - iskra z komina i do widzenia.
    Przekorek, ale w piecu/kominku to się albo pali albo nie. Mieszkam w okolicy o jednym z najwyższych zagrożeń pożarowych w lasach i jeszcze nie słyszałem o pożarze od iskry z komina domowego. Pociągi, głupota ludzi (pety, podpalenia, ogniska), samochody (katalizator itp.) tak.
    Pomijam przypadki pożaru sadzy bo tu też wina jest po stronie złęj obsługi komina (nieczyszczenie).

  4. #24

    Domyślnie

    Uff, troche mi lzej- jesli chodzi o kominek- no wlasnie w kominku sie nie pali raczej w sucha letnia noc. Mysle tez o pompie cieplnej ale obawiam sie teraz z kolei o to, ze gmina obetnie mi teren iwestycji wg wlasnego widzimisie.
    Mimo wszystko dom bedzie murowany bo taka jest koncepcja gminy. A moze ktos podzieli sie doswiadczeniami w budowaniu D21 z Muratora?

  5. #25

    Domyślnie

    Byla dluga przerwa i nic sie nie dzialo, ale spiesze poinformowac, ze ciagle walcze. Sprawa energi i usytuowania domu utknely w sadzie. Pieniadze rozeszly sie i zbieram znowu
    Macie jakies nowe pomysly na "moj dom"?

  6. #26

    Domyślnie

    No , znowu minelo troche czasu.... Donosze, ze wreszcie mam pozwolenie na budowe!! Prad dochodzi do dzialki, ale energetycy zlosliwie zapomnieli podlaczyc moj kabel w szafce z licznikiem

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Gdzie tam złośliwie... pewnie z troski o bezpieczeństwo.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Mama dom w lesie (sosnowym). Co do pokrycia dachu to położyłem dachówkę ceramiczną szkliwioną. Po roku nie widać żadnych śladów glonów itp. Dach ładnie się spłukuje deszczówką. Warto zrobić szersze kosze w dachu, tak żeby liście/igły mogły się swobodnie zsuwać. Warto też zaopatrzyć się w urządzonko do wygarniania liści z rynien (GARDENY).
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony