dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na ceramice brak zaciekòw.
    To drugi plus deszczówki.. Pierwszy to, że ta woda prawie nic nie kosztuje...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nimdzia Zobacz post
    To drugi plus deszczówki.. Pierwszy to, że ta woda prawie nic nie kosztuje...
    Woda moze i nie, ale scieki tak tylko trzeba to opomiarowac.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Woda moze i nie, ale scieki tak tylko trzeba to opomiarowac.
    Poczekam cierpliwie na gminę, aż założy licznik ścieków...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nimdzia Zobacz post
    Poczekam cierpliwie na gminę, aż założy licznik ścieków...
    Albo tej deszczówki wykorzystywanej do spłukiwania.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pshemo

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja na działce mam studnię betonową 2m3. Docelowo miała być na deszczówkę ale podczas kopania na głębokości ok 2m natrafiłem na wody powierzchniowe. Obecnie stały stan wody to ok 1m3. Zastanawiam się czy wpuścić do tego jeszcze deszczówkę czy zrobić bypass obok studni i deszczówkę podłączyć bezpośrednio do przelewu studni i do przydrożnego rowu. Robiąc fundamenty do piwnicy podłączyłem rurę 32mm ze studni ( studnia ok 5 m od budynku). Woda ma służyć do podlewania ogrodu, mycia kostki brukowej czy też do basenu ( planowany zakup hydroforu). Zastanawiam się jednak czy nie zainwestować w większy hydrofor np ok 100l i zrobić dodatkową rurkę do spłukiwania toalet (jestem na etapie instalacji wewnątrz budynku. Oczywiście zawór w piwnicy, którym mógłbym w razie potrzeby do spłuczek przełączyć wodę z wodociągu. Chcę podkreślić, że u nas opłata za ścieki jest ryczałtowa niezależnie od zużytej wody. Myślę, że warto zainwestować kilka zł w dodatkową rurkę (2xWC) zwłaszcza, że instalację wykonuję sam i nie płacę za robociznę + ewentualnie inwestycja w większy hydrofor. Proszę o poradę czy warto podłączyć deszczówkę do tej studni, zwłaszcza że nie wiem jaka jest wydajność żródła wody gruntowej i jak będzie z gruntówką w sezonie letnim. Boję się, że z jednej strony deszczówka będzie zanieczyszczać (jak na razie wizualnie czystą gruntówkę) a z drugiej strony w lecie poziom wód gruntowych na pewno się obniży i wody w studni może zabraknąć.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Omnigena WZ 750
    Gdzie masz umiejscowioną pompę? Nie słychać jej w domu?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pshemo Zobacz post
    Ja na działce mam studnię betonową 2m3. Docelowo miała być na deszczówkę ale podczas kopania na głębokości ok 2m natrafiłem na wody powierzchniowe. Obecnie stały stan wody to ok 1m3. Zastanawiam się czy wpuścić do tego jeszcze deszczówkę czy zrobić bypass obok studni i deszczówkę podłączyć bezpośrednio do przelewu studni i do przydrożnego rowu. Robiąc fundamenty do piwnicy podłączyłem rurę 32mm ze studni ( studnia ok 5 m od budynku). Woda ma służyć do podlewania ogrodu, mycia kostki brukowej czy też do basenu ( planowany zakup hydroforu). Zastanawiam się jednak czy nie zainwestować w większy hydrofor np ok 100l i zrobić dodatkową rurkę do spłukiwania toalet (jestem na etapie instalacji wewnątrz budynku. Oczywiście zawór w piwnicy, którym mógłbym w razie potrzeby do spłuczek przełączyć wodę z wodociągu. Chcę podkreślić, że u nas opłata za ścieki jest ryczałtowa niezależnie od zużytej wody. Myślę, że warto zainwestować kilka zł w dodatkową rurkę (2xWC) zwłaszcza, że instalację wykonuję sam i nie płacę za robociznę + ewentualnie inwestycja w większy hydrofor. Proszę o poradę czy warto podłączyć deszczówkę do tej studni, zwłaszcza że nie wiem jaka jest wydajność żródła wody gruntowej i jak będzie z gruntówką w sezonie letnim. Boję się, że z jednej strony deszczówka będzie zanieczyszczać (jak na razie wizualnie czystą gruntówkę) a z drugiej strony w lecie poziom wód gruntowych na pewno się obniży i wody w studni może zabraknąć.
    Moim zdaniem nie... Opady 1 cm na m2 powierzchni przy dachu 100m2 dają 1m3 wody. Reszta Ci się przeleje...Osobiście pomyślałbym nad drugim zbiornikiem, tylko do deszczówki, a studnię wykorzystał jako dodatkowe źródło gdyby okazało się, że latem jest tam woda w bezdeszczowym okresie...

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał nimdzia Zobacz post
    Gdzie masz umiejscowioną pompę? Nie słychać jej w domu?
    W pomieszczeniu technicznym. Jest w "szafce" wyłożonej od wewnątrz matą akustyczną.
    Nie przeszkadza, ale też mam ściany z silikatu.
    Jest Omnihena WZC 750, która jest cichsza.

  9. #29

    Domyślnie

    Używam deszczówki w toalecie już od jakiegoś czasu i zdecydowanie mogę polecić takie rozwiązanie. Swój zbiornik mam od dom i woda, panowie doradzili mi jaki najlepiej się u mnie sprawdzi, bo przyznam szczerze, że ja t się kompletnie na tym nie znam. Ale póki co jestem zadowolona, więc chyba udało im się trafić w moje potrzeby

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał nimdzia Zobacz post
    Pompa WZ 750 ze zbiornikiem 24L Omnigena - 500 PLN
    Czujnik poziomu cieczy w zbiorniku - 150 PLN
    Zawory zwrotne - 200PLN
    Elektrozawory - 500PLN
    Stycznik - 150PLN
    Czyli z dużym zakładem mamy 1500PLN na pompę i sterowanie. Automatykę ogarnę sam, więc bez kosztów robocizny. Kwestia hydraulika - ile on weźmie. Myślę, że nie więcej niż 500PLN. Pozostaje 4000PLN na zbiornik, a to już nie jest mało.
    Czy ma ktoś schemat jak to wszystko ze sobą połączyć? Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Olek

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    do deszczóki na cele wc zbiornik betonowy czy z tworzywa? I jakiej pojemności by musiał być? 2m3 styknie czy większy na rodzinę 4 osobową? Jak się skonczy woda w zbiorniku to będzie używana ze studni po filtrowaniu. DO wodociągó nie mam zamiaru się podłączać.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony