dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Posadzka w garażu ze spadkiem do bramy

    Witam,
    posiadam garaż w bryle domu o wymiarach szer x dł: 620cmx570cm a za nim kotłownia o wym. 620cmx210.
    W projekcie w garażu na środku znajduje się odpływ co skutkuje wykonaniem posadzki w kształcie koperty ze spadkiem co może być problematyczne troche z wykonaniem, położeniem płytek itp. Myślę nad rozwiązaniem aby zrobić jeden spadek w kierunku do bramy garażowej i przy bramie garażowej wzdłuż bramy szeroki odpływ. Chciałbym rozważyć takie rozwiązanie aby zaplanować sobie grubość posadzki i zamówić bramę garażową. Garaż nie ogrzewany
    1. Co myślicie o takim rozwiązaniu, sprawdza się ? Czy na prawie 6m długości garażu nie będzię ten spadek uciążliwy?
    2. Jaki spadek należy uwzględnić? ile cm na metr posadzki?
    3. Na końcu znajduje się kotłownia, cyz tam dać też kontynuacje spadku z garażu czy z racji mniejszego pomieszczenia zrobić na środku "małą niecke" - zagłębienie?
    4. Co z układaniem styropian i grubość posadzki? w projekcie jest 14cm styro + 8cm posadzka. Przy takim rozwiązaniu z jednej strony rozumiem że posadzka będzie miała grubość powiedzmy 8cm a na końcu powiedzmy 13cm?
    5. Z czego najlepiej wykonać taką posadzke ze spadkiem?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Ad2. chyba ile mm na metr.

    Generalnie też myślałem nad tym tematem z pół roku temu jak miałem robione wylewki. Styropian mam ułożony normalnie, natomiast spadek zrobiłem tak aby na 2metrowej poziomicy oczko było przy kresce w kierunku spadku (nie pamiętam już ile to było mm). Spadek robiła firma, która wykonywała posadzkę jastrychową. Kotłownie zostawiłem bez żadnych kratek itd. Może dobrze, może źle.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy w ogóle jest sens wykonywania odpływu w garażu? Tam chyba nie ma zbyt dużo wody. Przy dobrej wentylacji to chyba zaraz wyschnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Spadek do bramy przeklniesz gdy samochód się stoczy i skrzywi bramę lamelową. Wiem, wiem, gadanie o ręcznym lub biegu i takie tam bla,bla,bla. Zawsze komuś się zdarzy zapomnieć. Garaż ma być płaski w osi obrotu kół. Spadki poprzeczne do osi pojazdu i odpływ do kratki, najlepiej centralnie pod pojazdem - w domyśle zawsze zakryta gdy pojazd w garażu. Kobietka nie wejdzie szpilką siadając do auta. Gdy na dwa auta, to pod każdym osobna kratka. Odpływ być powinien. Wracasz mokrym autem, skapie i musi spłynąć. Zimą wracasz zaśnieżonym pojazdem, może zgarniesz z karoserii lecz od dołu i z nadkoli skrobanie nie jest dobrym pomysłem, szczególnie gdy jest to zmrożona breja. Posadzkę wykonujesz raz, docenisz dopóki żyjesz oraz potomni.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    ogólnie rzecz biorąc nie ma, ale miałem już wyprowadzone rury pod odpływ, więc zrobiłem, koszt odpływu liniowego to było okolo 400 pln

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Spadek do bramy przeklniesz gdy samochód się stoczy i skrzywi bramę lamelową. Wiem, wiem, gadanie o ręcznym lub biegu i takie tam bla,bla,bla. Zawsze komuś się zdarzy zapomnieć. Garaż ma być płaski w osi obrotu kół. Spadki poprzeczne do osi pojazdu i odpływ do kratki, najlepiej centralnie pod pojazdem - w domyśle zawsze zakryta gdy pojazd w garażu. Kobietka nie wejdzie szpilką siadając do auta. Gdy na dwa auta, to pod każdym osobna kratka. Odpływ być powinien. Wracasz mokrym autem, skapie i musi spłynąć. Zimą wracasz zaśnieżonym pojazdem, może zgarniesz z karoserii lecz od dołu i z nadkoli skrobanie nie jest dobrym pomysłem, szczególnie gdy jest to zmrożona breja. Posadzkę wykonujesz raz, docenisz dopóki żyjesz oraz potomni.
    Chyba ten samochód musiał by być na metalowych kołach żeby się stoczyć z takiego spadku. Ja mam spadek w kierunku bramy nie ma większego problemu. Bez kratki w środku. Kratka będzie dopiero przed garażem. NIc się nie stacza, przy mocno ośnieżonym aucie śnieg wymiatam miotłą przed garaż.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Krótko żyjesz, mało widziałeś. Piszę to bez złośliwości, po prostu wszystko przed tobą.

    Po co wymiatać przed garaż (gdzie na mrozie zamarznie i będzie lodowisko), jeśli może samo spłynąć? Grawitacja jest za darmo. Chyba że twoja praca również?
    Gdy pojeździsz kilkanaście lat codziennie, to zrozumiesz.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Czy możecie podzielić się informacją jaki spadek będzie wystarczający przy spadku stronę bramy garażowej i wykonaniu tam odpływu? ile mm spadku na 1m posadzki??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    Czy możecie podzielić się informacją jaki spadek będzie wystarczający przy spadku stronę bramy garażowej i wykonaniu tam odpływu? ile mm spadku na 1m posadzki??
    Ja mam 1cm na 1 metr. Pamiętaj, by odwodnienie zrobić w garażu jakieś 20cm od bramy i żeby od bramy był spadek do odwodnienia.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Chyba ten samochód musiał by być na metalowych kołach żeby się stoczyć z takiego spadku. Ja mam spadek w kierunku bramy nie ma większego problemu. Bez kratki w środku. Kratka będzie dopiero przed garażem. NIc się nie stacza, przy mocno ośnieżonym aucie śnieg wymiatam miotłą przed garaż.
    Odwodnienie przed garażem - w przypadku zjazdu, w garażu - w przypadku podjazdu do niego. Wszystko po to, by jak najbardziej zminimalizować ilość wody która może przymarznąć i uniemożliwić otwarcie bramy lub uszkodzenie uszczelki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony