dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Montaż drzwi , okien , wadliwy? na co zwracać uwagę na przyszłość

    1,Mam zamontowane 2x drzwi wikęd, premium i optimum. Zamierzaliśmy jeszcze jako frontowe założyć Thermo Prestige ale mamy wątpliwości.
    Montaż bardzo kiepski, drzwi od początku odstawały od uszczelki o jakieś 2mm, przycierają na bolcu wyważeniowym. Nadają się do regulacji. Natomiast przy lekkim słońcu (marzec/kwiecien) ciężko się zamykały. Ostatnio ściągnęliśmy folię i okazało się że jeden z nitów ościeżnicy przytarł do blachy nowe drzwi! Drzwi może otwierane z 10 razy w ciągu pół roku a już uszkodzone. Dodatkowo klamka Axa pokryła się takim jak by nalotem pęknięć. Czy to nornalne w tych drzwiach? 4000zł a delikatność jak z marketu. Dodatkowo producent daje 9 dybli do ich montażu a w jednych drzwiach mam zamontowane 7 w drugich 6. Czy można z tego powodu kwestionować wadliwość montażu? Chyba nie po to się dopłaca do bezpieczniejszych zamków by ościeżnica nie była zamontowana zgodnie z zaleceniami.

    2.Podobna sytuacja z oknami oknoplusa, jedno szerokie 2,4m już się wypaczyło , ale zostało poprawione przy okazji montażu rolet. Podobno taka lipa wychodzi z fabryki.
    Montaż na kołki szybkiego montażu do porothermu? Czy to normalna praktyka? 1/3 kołków nie w pełni zakotwiona w murze. Niestety zostały zakryte, bo musiałem zaszpachlować taśmy do pełnego montażu. Które swoją drogą w wielu miejscach nie trzymały. Wnęka była przygotowana tak jak zalecił wykonawca. Po wewnętrznych stronach je podklejałem specjalnym klejem do taśm. Ewidentnie po wierceniu nie było oczyszczone podłoże. Po tynkowaniu na 4 oknach w rogach pojawiły się spore pęknięcia (zastosowane taśmy dylatacyjne). Niestety okazało się, że faktycznie na tych oknach rama delikatnie pracuje. Za niedługo izolacja zewnętrzna. Czy na takim etapie można jeszcze reklamować montaż?

    Czy to są normalne i prawidłowe zasady montażu czy zwyczajnie się czepiam?


    Oczekuje na montażystów ale wiadomo jak do poprawek to nie ma chęci, a jak do montażu to wszystko zrobimy.
    Ostatnio edytowane przez Muskat ; 27-06-2020 o 11:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czepiasz się. Stawiasz w złym swietle producentów którzy nie zawinili, a powinieneś tylko sprzedawcę wraz z jego ekipą monterską.
    Nie opisaleś jak się wypaczylo okno. Podanie szerokości sugeruje że rama, czyli znowu montaż..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    zgadzam się z muskat. tez mam drzwi wejściowe tej nieszczęsnej firmy weekendowej..... (wikęd). Drzwi skrzypią i przycierają jak jest słońce, wypada uszczelka, blokuje się zapadka dolna. Generalnie od lutego 2020 firma nie dostała odemnie zapłaty za te drzwi i szybko nie dostaną, bo jest notorycznie coś z tymi drzwiami.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Czepiasz się. Stawiasz w złym swietle producentów którzy nie zawinili, a powinieneś tylko sprzedawcę wraz z jego ekipą monterską.
    Nie opisaleś jak się wypaczylo okno. Podanie szerokości sugeruje że rama, czyli znowu montaż..
    Właśnie chodzi mi głównie o montaż. Się zastanawiam czy pisać do wikędu czy oni jako producent by akceptowali taką robotę. Czy to standardowa praktyka montować drzwi w standardzie rc2 na mniejszą liczbę dybli niż standardowo dostarczone.

    Co do okna zrobił się banan, cała dolna rama wygięła się w łuk. Podobno z fabryki wkład szybowy po mimo rozmiaru (szerokość2,4m, stałe szklenie, pakiet rc2) wychodzi na dwóch podkładkach i to był powód, że siadło. Temat poprawiony, montażysta dołożył podkładki i między ramą a wkładem. Banan znacznie się zmniejszył.

    Natomiast sprawa montażu pozostałych okien. Czy to jest standardowa praktyka mocowania blaszek na kołkach szybkiego montażu przeznaczonych do pełnych materiałów w pustaka ceramicznego.Chodzi głównie o to, że część kołków da się rękami wyciągnąć I rama pracuje na tyle, że tynki się wykruszają w narożach.
    Dodatkowo stosowanie taśm, za które nie tak mało się dopłaca. Powinny szczelnie przylegać do ościeża a ewidentnie złapały syf z wiercenia i nie trzymają.
    Dlatego wydaje mi się że przyszli inwestorzy powinni na to zwrócić uwagę, chyba że jest to w pełni akceptowalne przez producentów.

    Pytanie jest czy się czepiam i montaże są wykonane zgodnie ze sztuką, w pełni profesjonalnie.

    Uważam, że to są sprawy na które warto zwracać w przyszłości. Chyba, że się okaże, montaże w pełni prawidłowe.
    Ostatnio edytowane przez Muskat ; 25-06-2020 o 09:40

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja się czepiam rzetelności Twojej porady. Całkiem nieźle opisałeś w czym rzecz, jestem w stanie to sobie wyobrazić. Podając nazwy producentów stawiasz ich w złym świetle, ale to nie oni zawinili, a - powtórzę - sprzedawca. Kryjąc go narażasz następnych kupujących na podobną wpadkę. Sądzisz że jakby oni montowali stolarkę innych firm, to by się nauczyli?
    Na razie to narzekasz bezproduktywnie. Zgłaszaj reklamacje. Zapewne będzie ona niezasadna, ale zwróci uwagę producentom, by wzięli za uszy tych pseudowykonawców i trochę ich podszkolili.
    W przypadku Wikęda: daje tyle dybli ile jest dziur. WIęc to ewidentne niedbalstwo ekipy. Wspomniane wyżej obcieranie - najpewniej kwestia właściwek regulacji po montażu.
    Wygięta dolna rama? Nie bardzo ma prawo - ma być tak zamontowana, by nie miała jak się wygiąć. Przypuszczam że brak odpowiedniego mocowania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam swoje Wikędy już jakieś 7 latek bez mała i wszystko tam chodzi jak potrzeba. To stara seria Premium, gdzie tak na prawdę ciężko już ją porównać z tym co obecnie produkuje Wikęd (znacznie lepsze drzwi teraz robią i o wiele bardzie zaawansowane technologicznie).
    Moim zdaniem do czego można się czepnąć teraz w Wikędzie to nieszczęśnie wypadająca uszczelka, choć ten problem z tego co widzę pojawia się co raz rzadziej więc coś chyba zmienili na produkcji. Reszta z rzeczy jakie są u Ciebie to brak regulacji drzwi. Goń sprzedawcę / montażystę o poprawę. Co do klamki to brudu żadna gwarancja nie obejmuje więc należy ją po prostu umyć.

    P.S. folię zdejmuje się zaraz po montażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony