dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie Pomoc przy wyborze kotła kondensacyjnego

    Witam wszystkich, nadszedł czas wymiany mojego pieca na ekogroszek na kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem. Mimo rozmów z kilkoma fachowcami trudno mi zdecydować który wybrać i tu proszę o Waszą radę.
    Mój dom: 130 m2, całość na instalacji z grzejnikami, zamontowana pompa cyrkulacyjna, ocieplenie: podłoga styropian 10 cm, ściana zewn. ceramika 30cm plus styropian 10m, strop drewniany10 cm+ 15cm welna mineralna, okna dwuszybowe z roletami o wspowspółczynniku przenik. ciepła 1.
    Do wybory kotly:
    1. GB172-24T50-23 PL
    2. Immergas zeus victrix 25
    3. Vitodens 111- w b1ld 19 kw
    4. De Dietrich kumpel mpx 28/33 bić.

    Czy w mojej instalacji warto montować kociol wraz z pogodówka ponieważ jeden twierdzi, że tak A drugi wręcz przeciwnie.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chaos1234 Zobacz post
    Witam wszystkich, nadszedł czas wymiany mojego pieca na ekogroszek na kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem. Mimo rozmów z kilkoma fachowcami trudno mi zdecydować który wybrać i tu proszę o Waszą radę.
    Mój dom: 130 m2, całość na instalacji z grzejnikami, zamontowana pompa cyrkulacyjna, ocieplenie: podłoga styropian 10 cm, ściana zewn. ceramika 30cm plus styropian 10m, strop drewniany10 cm+ 15cm welna mineralna, okna dwuszybowe z roletami o wspowspółczynniku przenik. ciepła 1.
    Do wybory kotly:
    1. GB172-24T50-23 PL
    2. Immergas zeus victrix 25
    3. Vitodens 111- w b1ld 19 kw
    4. De Dietrich kumpel mpx 28/33 bić.

    Czy w mojej instalacji warto montować kociol wraz z pogodówka ponieważ jeden twierdzi, że tak A drugi wręcz przeciwnie.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Jezeli okna dwuszybowe to wsp. Uw okna co najmniej 1,5 albo i wiecej, szyby maja 1,0.
    W zasadzie jakikolwiek kocioł o mocy 12 kW wystarczy, nie ma sensu brac kotła o mocy powyzej 14-15 kW bo bedzie przewymiarowany i bedzie miał stosunkowo duzą moc minimalną.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Co do okien to racja, jeśli chodzi o kocioł to skłaniam się ku takiemu z wbudowanym zasobnikiem 50l, ponieważ mam prysznic oddalony od kotla o 12m.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Każdy kocioł z wbudowanym /małym/ zasobnikiem będzie miał dużą moc maksymalną ,a tym samym za dużą w stosunku do potrzeb CO moc minimalną.
    Stawiaj kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 120 litrów.

  5. #5

    Domyślnie

    Termet Integra 20kW ma wbudowany zadobnik 48l Mimo 20kW ma przyzwoitą moc minimalną
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 25-06-2020 o 19:18

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Troszkę szkoda mi miejsca a dwa, że kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem wychodzi drożej (zakup, montaż i spalanie gazu). No chyba,że się mylę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chaos1234 Zobacz post
    ... a dwa, że kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem wychodzi drożej .......... i spalanie gazu). No chyba,że się mylę.
    Skąd takie informacje, ze zwiekszone zuzycie gazu przy kotle jednofunkcyjnym?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chaos1234 Zobacz post
    Witam wszystkich, nadszedł czas wymiany mojego pieca na ekogroszek na kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem. Mimo rozmów z kilkoma fachowcami trudno mi zdecydować który wybrać i tu proszę o Waszą radę.
    Mój dom: 130 m2, całość na instalacji z grzejnikami, zamontowana pompa cyrkulacyjna, ocieplenie: podłoga styropian 10 cm, ściana zewn. ceramika 30cm plus styropian 10m, strop drewniany10 cm+ 15cm welna mineralna, okna dwuszybowe z roletami o wspowspółczynniku przenik. ciepła 1.
    Do wybory kotly:
    1. GB172-24T50-23 PL
    2. Immergas zeus victrix 25
    3. Vitodens 111- w b1ld 19 kw
    4. De Dietrich kumpel mpx 28/33 bić.

    Czy w mojej instalacji warto montować kociol wraz z pogodówka ponieważ jeden twierdzi, że tak A drugi wręcz przeciwnie.

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Witaj, a pytałeś może o wycenę inwestycji na urządzeniach Viessmann? Mamy całą serię kotłów kondensacyjnych Vitodens z opomiarowaniem, sterownikami, zarządzaniem zdalnym. Masz może określony budżet na inwestycje?

    Nasi doradcy chętnie pomogą i powiedzą co w Twoim przypadku jest odpowiednie a co zbędne.
    Zachęcam do kontaktu - zobacz co oferują i zobacz, czy warto TUTAJ

    Pozdrawiam i służę pomocą, gdyby były pytania
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Zastanawialem sie na vitopend 111 w lub 222-w 19 kw ale oba nie mjąa mozliwosci podlaczenia cyrkulacji - chyba, ze jest jakis patent. Dwa, ze chcialbym aby z panelu pokojowego lub z kotła móc ustalic harmonogram załączenia i wylaczenia ogrzewania wody zasobnika.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jest jeszcze opcja firmy junkers: cerapur acu lub cerapur scu smart. Moze ktoś ma i uzytkuje ten kocioł i podzieli sie opinia?

  11. #11

    Domyślnie

    Kolega ma Junkersa i jest zadowolony ale z tego co kojarze one startują powyżej 5KW
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tak wiem,ze startuje od 6.6kw z ww tylko immergas jest od 3.5 kw. Ale nie wiem czyten włoski kociol jest cos wart.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Xeides

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    A sprawdzałeś ofertę Thermagen ? Mam u siebie na starym domu kociol dwufunkcyjny Thermagenu i wydaje mi sie spoko całkiem, a podobno w przypadku awarii dużo tańsze części niz Viessmann ( narazie odpukać nic się nie stało a mija 4 rok) tak samo jeśli chodzi o osprzęt i czujniki też dużo droższe, nie wiem ile w tym prawdy ale instalator mi porównywał i wtedy miało to sens..

    Też szukam kotła do nowego domu i się ciągle zastanawiam czy można wybrać lepiej i jeśli tak to co

  14. #14

    Domyślnie

    Immergas ma podobno bardzo dobre opinie, zobacz jak wyglada z iloscia serwisów blisko Ciebie. A może Vaillant?
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Z cyrkulacją prawda, można dla najdalszego odbiornika wykonać rozwiązanie z podłączonym szeregowo podgrzewaczem pojemnościowym elektrycznym. Co do sterowania czasowego cwu to jest taka możliwość. Dla 222-W jest to standard, dla 111-W nalezy dołożyć dodatkowy albo sterownik do pomieszczenia albo moduł internetowy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chaos1234 Zobacz post
    Tak wiem,ze startuje od 6.6kw z ww tylko immergas jest od 3.5 kw. Ale nie wiem czyten włoski kociol jest cos wart.
    Ja mam włoską Berettę i chodzi bez żadnej usterki już 9 lat. A Immergas ma niezłe opinie i co najważniejsze startuje już od 1.9kW
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał byq84 Zobacz post
    Kolega ma Junkersa i jest zadowolony ale z tego co kojarze one startują powyżej 5KW
    Z tego co ja się orientuje to junkers Bosch ma modulacjie 1do8 czyli np.22kw ma poniżej 3kw moc minimalną.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xeides Zobacz post
    A sprawdzałeś ofertę Thermagen ? Mam u siebie na starym domu kociol dwufunkcyjny Thermagenu i wydaje mi sie spoko całkiem, a podobno w przypadku awarii dużo tańsze części niz Viessmann ( narazie odpukać nic się nie stało a mija 4 rok) tak samo jeśli chodzi o osprzęt i czujniki też dużo droższe, nie wiem ile w tym prawdy ale instalator mi porównywał i wtedy miało to sens..

    Też szukam kotła do nowego domu i się ciągle zastanawiam czy można wybrać lepiej i jeśli tak to co
    Thermagena nie sprawdzałem, wybór pozostawiłem sobie między viessmann vitodent 111 19 kw - w a immergas zeus victrix 24 kw. Za pierwszym przemawia chyba jakość-minus za modulacje bo startuje od 6.5 kw za drugim zakres modulacji od 3.5 kw minus za różne opinie o firmie

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Vaillant był brany pod uwagę ale stanęło na kotle z wbudowanym zasobnikiem a takich nie posiada- jest chyba jeden z 20 l zbiornikiem.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Chaos1234

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Z tego co ja się orientuje to junkers Bosch ma modulacjie 1do8 czyli np.22kw ma poniżej 3kw moc minimalną.
    Interesujący mnie model ma modulację od ok. 7 kw

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony