dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Dajcie człowiekowi uczyć się na swoich błędach jak nie chce na cudzych.

    Jak tak bardzo chcesz na pellet zobacz sobie red selecta na pellet. W miarę miały, z pionowym załadunkiem i pionowym wymiennikiem.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Dajcie człowiekowi uczyć się na swoich błędach jak nie chce na cudzych.

    Jak tak bardzo chcesz na pellet zobacz sobie red selecta na pellet. W miarę miały, z pionowym załadunkiem i pionowym wymiennikiem.
    Koszt zamontowania teraz pompy ciepła będzie 2x wiekszy już kotls na pellet.. kocioł z montażem wyniesie mnie 15/20 tyś. Chodzi mi o uzbrojenie kotłowni z kotłem. A pompy ile? Zapewne 2 krotnosc. Panowie, wiem że źle nie chcecie, ale naprawdę, mam dość przeciąganie sobie budowy, buduje już 3 lata z własnych srodkow systemem gospodarczym i naprawde, naprawdę chce się już wprowadzić. Nie chce tych butli z gazem, żeby za rok znowu coś przerabiać, pompę ciepła chętnie bym wziął ale koszta zapewni sa dużo większe. Gdybym wiedział 3 lata temu to co wiem teraz, gwarantuje wam, że budowalbym dom inaczej. Bez kominów, bez poddasza użytkowego itp.
    Szanujcie moją decyzję i wypowiedzcie się który z tych 3 kotłów, jest w zasadzie najlepszy, mowa tutaj o ht one 11kw kostrzewa i defro 10 kw.
    Jestem stosunkwow młody, dużo czytam ale alfa nie jestem, sam dałem dipy z tym gazem bo zwlekalem za długo.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #23

    Domyślnie

    Czemu uparłeś się na te trzy kotły? Jak chcesz mieć później święty spokój to odpuścić sobie te kotły.
    Patrzyłeś na te modele o których pisałem Lagunę i Ferroli Biopellet? Może wrzuć jakiś szkic tej swojej kotłowni, będzie łatwiej cokołwiek doradzić.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    (...)
    Szanujcie moją decyzję i wypowiedzcie się który z tych 3 kotłów, jest w zasadzie najlepszy, mowa tutaj o ht one 11kw kostrzewa i defro 10 kw.
    Jestem stosunkwow młody, dużo czytam ale alfa nie jestem, sam dałem dipy z tym gazem bo zwlekalem za długo.
    Z tych trzech na papierze najlepiej wygląda ht one 11kW. Nie mam jednak pojęcia jak tam z algorytmem sterowania, obsługą itp. Pozostałe dwa to zwykłe śmieciuchy z palnikiem pelletowym. Ten Ht one wygląda jak zerżnięty z włoskich kotłów na pellet.

    Miej świadomość, że to ht one to nowa konstrukcja tego producenta, który wcześniej nie miał żadnego doświadczenia z tego typu kotłami (z takim wymiennikiem, palnikiem itp). Także ogarnij sobie tam wszystko (czyszczenie wymiennika, sterowanie, czy potrzebny bufor itp). Zobacz jaki tam jest dostęp do ślimaka - bo zdarza im się zapychać. Dowiedz się jaka jest zapalarka ceramiczna czy stalowa (ceramiczne wytrzymalsze).
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 27-06-2020 o 22:58

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    Czemu uparłeś się na te trzy kotły? Jak chcesz mieć później święty spokój to odpuścić sobie te kotły.
    Patrzyłeś na te modele o których pisałem Lagunę i Ferroli Biopellet? Może wrzuć jakiś szkic tej swojej kotłowni, będzie łatwiej cokołwiek doradzić.
    Jestem z okolic trójmiasta 30km od Gdyni, jak z serwisem ferrolli tutaj? Ht produkuje kotły w Gdańsku, serwisów od groma, defro też w okolicach Pucka, n
    a kostrzewa też maja multum serwisów tutaj. Nie chce tutaj zostać w zimie, jak coś się stanie na lodzie przez tydzień.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Też byłem zawzięty na swoją koncepcję jak się budowałem. Po 5 latach zmądrzałem i wywaliłem ekogrocha
    Tym bardziej że Twój projektu Eu+w =30kWh/m2/rok
    Wg papierów mamy podobne ocieplenie i powierzchnię niie warto pchać się w paliwo stałe i gaz. To jest za drogie .
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Jestem z okolic trójmiasta 30km od Gdyni, jak z serwisem ferrolli tutaj? Ht produkuje kotły w Gdańsku, serwisów od groma, defro też w okolicach Pucka, n
    a kostrzewa też maja multum serwisów tutaj. Nie chce tutaj zostać w zimie, jak coś się stanie na lodzie przez tydzień.
    To się zgłoś do Tomka Krzykowskiego z Sopotu. ON doradzi i zamontuje coś fajnego.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Kocioł na pellet wcale nie jest zły i tego się trzymaj ba mało tego możesz sobie kupić jeszcze inny kocioł np skamp dwupaliwowy w którym palisz pelletem a jak masz taki kaprys to zmieniasz dwie kryzy i palisz ekogroszkiem ,wyposażony w zapalarkę czy to pelletu czy to ekogroszku więc czego chcieć węcej ? koszt ok 9 tys zł ,ja innego bym nie kupił tylko ten jak bym musiał kupować teraz . przemyśl sprawę
    Oo węglowe lobby kopcióchów na paliwo stałe.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To się zgłoś do Tomka Krzykowskiego z Sopotu. ON doradzi i zamontuje coś fajnego.
    Nie chciałbym zmieniac instalatora bo cała hydraulike już mi wykonał. Zapomniał mi o tych 3 dlatego wyzej napisałem co i jak. Ogólnie opinie kotły maja dobre, jak pytam po znajomych.

    Co do wymienników jedynie pionowym ma ht one, i też jest najbardziej z nich uzbrojony w pompki ochrony itp, więc chyba zacząłem się skłaniać ku heitztechnikowi.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #31
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Rób klimatyzatory a nie będziesz się pchał w kopicuha na paliwo stałe

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Rób klimatyzatory a nie będziesz się pchał w kopicuha na paliwo stałe
    Czy umiesz czytać? ZZrób pan sam sobie klimatyzator i gorzej się słuchających powietrzem w twarz a na nogi welniane skarpety. Jak ktoś ma mi mówić że mam zmienić system grzania, to zapraszam do tematów gdzie ludzie się pytają o to jak grzać, niebwidzialem pytanie odnosnie kotłów na pellet nie czy wybrać klime, czy wiatraki z kauflandu

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Czy umiesz czytać? ZZrób pan sam sobie klimatyzator i gorzej się słuchających powietrzem w twarz a na nogi welniane skarpety. Jak ktoś ma mi mówić że mam zmienić system grzania, to zapraszam do tematów gdzie ludzie się pytają o to jak grzać, niebwidzialem pytanie odnosnie kotłów na pellet nie czy wybrać klime, czy wiatraki z kauflandu
    Kurna chłopie.

    Mówię CI że za peleciaka i ten śmieszny gaz masz PC. Oryginalna PC za droga dajesz frankensztajna
    Mówię Ci że podłogówka elektryczna z klimą jest w pełni akceptowalna pod względem komfortu i ceny. Klima w domu to nie huczący kulfon w biedronce
    Mówię ci że miałem paliwo stałe i jje wypierdzieliłem.
    Z czasem i tak pomyślisz o fotowoltaice nie zależnie czym będziesz grzał

    Twój dom Ty bedziesz nim żył ale paliwo stałe i gaz to gówniane wybory
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kurna chłopie.

    Mówię CI że za peleciaka i ten śmieszny gaz masz PC. Oryginalna PC za droga dajesz frankensztajna
    Mówię Ci że podłogówka elektryczna z klimą jest w pełni akceptowalna pod względem komfortu i ceny. Klima w domu to nie huczący kulfon w biedronce
    Mówię ci że miałem paliwo stałe i jje wypierdzieliłem.
    Z czasem i tak pomyślisz o fotowoltaice nie zależnie czym będziesz grzał

    Twój dom Ty bedziesz nim żył ale paliwo stałe i gaz to gówniane wybory
    nic dodać nic ująć

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Czy umiesz czytać? ZZrób pan sam sobie klimatyzator i gorzej się słuchających powietrzem w twarz a na nogi welniane skarpety. Jak ktoś ma mi mówić że mam zmienić system grzania, to zapraszam do tematów gdzie ludzie się pytają o to jak grzać, niebwidzialem pytanie odnosnie kotłów na pellet nie czy wybrać klime, czy wiatraki z kauflandu
    Zachowujesz się jak osoba mało inteligentna wybierasz totalne dno bez przyszłosci i oczekujesz poklasku i peanów na temat rewelacyjności twojego wyboru i porażającego intelektu który go dokonał. No niestety ale tak nie jest ale twój wybór ja rozpaliłbym ognisko na środku byłoby taniej i bardziej komfortowo.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Zachowujesz się jak osoba mało inteligentna wybierasz totalne dno bez przyszłosci i oczekujesz poklasku i peanów na temat rewelacyjności twojego wyboru i porażającego intelektu który go dokonał. No niestety ale tak nie jest ale twój wybór ja rozpaliłbym ognisko na środku byłoby taniej i bardziej komfortowo.
    Oj nie, bardzo się myślisz. Raczej wy nawolywacze zachowując się jak osoby mało inteligentne. Ja doskonale ujalem jakiej pomocy oczekuje, a tu piszą ludzie którzy albo maja problem z czytaniem że zrozumieniem albo chcą zmieniać świat, oczywiście pellet be, wungiel be. Klima super sprawa. Otóż każdy ma swoje zdanie, chciałem gaz, gazy nie będę miał więc wybrałem pellet. To jest naprawdę proste.
    Odnośnie ostatniego zdania Ty/Pan również możesz postawić sobie beczek w salonie najpełniej woda i wsadź tam grzałki też br Ci bardziej komfortowo.


    Wchodzisz, Nie masz nic do powiedzenia w temacie na który chce drobna pomóc, bo jest jedyny słuszny wybór, pański. Proszę wyjść z tego tematy i isc do takiego w którym panu beda przyklaskiwac że ma Pan grzejniki na prąd.

    Ludzie jesteście jak PiS. Jedyną słuszną decyzją to wasza. Otóż nie. Do widzenia. Proszę Moderatora o zamknięcie tematu.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Strona 2 z 2

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony