dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jasonos

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    13

    Question Przyłącze gazu - czy wymagane pozwolenie

    Witam Was serdecznie,

    Szukałem i konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, a biorąc pod uwagę to co wiem od kierownika oraz PINB oraz Architektury to trochę się zakręciłem już w tym...

    Otóż,

    Za tydzień wchodzą instalatorzy podłączać piec i wykańczać kotłownie.
    Gazownia podciągnęła gaz do granicy i zakończyła skrzynką.
    Ja, jakiś czas temu na etapie doprowadzania wody do budynku zrobiłem od razu przyłącze gazu ( od wtedy planowanej skrzynki do domu ).

    I teraz za jakieś dwa tygodnie będę składał wniosek o gotowość do napełnienia instalacji.
    We wniosku, muszę zaświadczyć, że została przeprowadzona próba szczelności, opinie kominiarską oraz że na podstawie oświadczenia Kierownika Budowy instalacja gazowa została wykonana zgodnie z projektem oraz warunkami decyzji o pozwoleniu na budowę.

    Kierownik powiedział, że nie potrzebuje ani pozwolenia ani nawet nigdzie nie muszę zgłaszać, bo to co jest w moim pozwolenieu w zupełności wystarczy i kobitka z Architektury g... się zna.
    PINB, mówi że jeśli mam na projekcie zagospodarowania naniesione przyłącze gazu, to kierownik ma rację
    A Wydział Architektury z kolei twierdzi, że jeśli w pozwoleniu nie jest napisanie wyraźnie, że jest to pozwolenie na budowę domu wraz z przyłączem gazu to muszę występować o pozwolenie na budowę przyłącza.

    U mnie w pozwoleniu nie ma nic o instalacji gazowej ani przyłączu gazu.
    W projekcie jest tylko wzmianka, że budynek będzie zasilany kotłem gazowym, podana jego moc itp, na mapie zagospodarowania jest naniesione przyłącze i to wszystko. Gaz będzie używany w kotle.
    Wewnętrzna instalacja moja sprowadza się tylko do rury przez ścianę budynku do kotła.
    W projekcie jest napisane jeszcze, że instalacja gazowa będzie objęta osobnym postępowaniem. Pomijam kwestie, że projektanta miałem z d... wyciągniętego.

    Obecnie lada dzień będę miał gotowy projekt instalacji gazowej, bo zleciłem jej wykonanie, gdyż tak mi powiedział instalator, że pozwolenie muszę mieć, bo inaczej nie podpisze umowy ze sprzedawcą gazu, ale sprzedawca ma w d... czy mam pozwolenie czy nie.

    Prosiłbym o jakieś sugestie.

    Sprawa jest dość pilna, bo potrzebuje szybko wygrzewać posadzki. Mam co prawda alternatywę, że przełączę kocioł na propan butan i będę grzał tymczasowo na butlach, ale jeśli mogę olać pozwolenie to wolałbym od razu ziemnym...

    Pozdrawiam
    Szymon
    Ostatnio edytowane przez Jasonos ; 25-06-2020 o 13:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony