dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie MPZP, nieprzekraczalna linia zabudowy blisko drogi

    Dzień dobry, jestem zainteresowany pewną działka budowlaną, która ma wymiary 16 m x 65m. Działka wąska. Przy jednej długiej krawędzi znajduje się drogą chyba powiatowa, a przy drugiej krawędzi działka sąsiada. Od strony drogi w MPZP naniesiona jest nieprzekraczalną linia zabudowy bardzo blisko drogi (jakies 2-3m od drogi). Moje pytanie brzmi czy w takim wypadku to linia wyznacza minimalna odległość budynku od drogi czy jednak przepisy ? W MPZP znalazłem zapis o odległościach budynków od dróg natomiast nie mogę doczytać jak to jest z tą nieprzekraczalną linia zabudowy? Załączam kawałek mapki z MPZP z działką. Z góry dziękuję za odpowiedź
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200625_215047.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	445559

  2. #2

    Domyślnie

    MPZP ma pierwszeństwo w tym przypadku.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że mogę postawić dom ścianą z oknami 4 m od granicy działki z drogą, ale nie przekraczając linii zabudowy w stronę drogi?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jeżeli w Plan Miejscowy jest wpisana LINIA NIEPRZEKRACZALNA to dokładnie do tej LINI można lokalizować ścianę budynku. Zazwyczaj nie dotyczy to np. schodów zewnętrznych, pochylni, tarasu, okapów , .... innych elementów zewnętrznych budynku. " LINIA NIEPRZEKRACZALNA " powinna mieć swoją definicję / opis w części opisowej Planu, który należ analizować w całości, nie wybiórczo ! ponieważ mogą być dodatkowe zapisy np. w przypadku gdy ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MacieQS Zobacz post
    Czyli mam rozumieć, że mogę postawić dom ścianą z oknami 4 m od granicy działki z drogą, ale nie przekraczając linii zabudowy w stronę drogi?
    Możesz postawić dom z oknami, drzwiami w odległości 2-3 m od granicy tak jak nieprzekraczalna linia zabudowy.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony