dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Podparcie płatwi na. łączeniu

    Witam,

    proszę o pomoc ponieważ wykonawca źle obliczył podparcie płatwi słupem na łączeniu i teraz czy można wstawić dodatkową belkę jak na szkicu. Słupa nie można przesunąć bo jest w ściance, mieczy też nie można zastosować bo wyjdą w pomieszczeniach, jest niski sufit. Płatwie i słup mają 16x20, belka mogła by mieć 16x16 lub wstawić krokwie na płasko 16x8
    Sam nie wiem co zrobić bo wszyscy mają różne pomysły. Z tego co się dowiedziałem to prawidłowo słup powinien być na szczelinie obu łączeń płatwi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	132123.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	445370  
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:12

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaz jaki uklad statyczny przyjal projektant dla tej platwi

  3. #3

    Domyślnie

    projekt jest bardzo okrojony, nie ma szczegółów więźby. Płatew wg projektu miała być w całości 13m ale tartak nie miał możliwości transportu takich długich beli. Poza tym wiele tartaków nie podejmowało się wykonania i odradzali też bo może bardziej poskręcać taką belkę. Wykonawca z kierownikiem zalecili takie rozwiązanie. Są jeszcze dwie lukarny po obu stronach.Dom ma rozpiętość 11x9 m
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 20-06-2020 o 12:29

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    O co chodzi w tym zapisie?
    wykonawca źle obliczył podparcie płatwi słupem na łączeniu i teraz czy można wstawić dodatkową belkę jak na szkicu
    Pokaż rzut więźby dachu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    powinno być - źle obliczył miejsce podparcia złącza słupem ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191015_134101.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	445417  
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:03

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    W którym miejscu na rzucie konstrukcji jest to wątpliwe połączenie?
    Chodzi o to że nie ma ciągłości belki (płatwi) ?
    Połączenie płatwi powinno być nad słupem.
    Ile masz miejsca między spodem płatwi a sufitem?

    PS Zdjęcie jest ma za małą rozdzielczość.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Ja nie mam w tym miejscu slupa. Mam to skręcone śruba+ nakrętka. Tylko że u mnie jętki są pod platwia. Czyli platew się o nie opiera. Z tego co widzę w projekcie masz tak samo. Dom stoi już 4 lata i nic się nie dzieje z tym.
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 21-06-2020 o 19:32

  8. #8

    Domyślnie

    zdj. dałem lepsze. jest 3 metry do płatwi. Było by więcej gdyby wykonawca nie zmniejszył kąta dachu dla swojej wygody. Tak, mam tak samo ale ten słup teoretycznie powinien przenosić część obciążenia dachu z płatwi na strop. Ogólnie ten projekt jest troche skopany bo widziałem, że robią bez słupów ale wtedy płatwie są z podwójnych belek np. 16x16 czyli razem 16x32 . Niedaleko mnie tak robili.
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 21-06-2020 o 21:27

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Płatwie z z podwójnych belek?! Chyba jętki są podwójne. Ty też masz podwójne . No chyba że w połowie rozpiętości krokwi maja jeszcze platwie
    Ostatnio edytowane przez amator12345 ; 21-06-2020 o 21:32

  10. #10

    Domyślnie

    Nie, nie po prostu tak jakby dwie belki razem jako płatew i skręcone razem, już z daleka widać było że coś konkretnego tam wrzucali i podjechałem z ciekawości zobaczyć. Nie robili tego byle amatorzy bo właśnie ich bym polecił, dach jest strzała i cały dom równiutki, z resztą budowali dwa podobne domy koło siebie ale tylko jeden miał podwójne belki.
    Ja mam płatew 16x20 .
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 22-06-2020 o 14:22

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie byłoby problemu gdyby połączenie wykonano profesjonalnie czyli zacięcie po skosie. Zrób tak jak narysowałeś albo zastosuj po bokach nakładki stalowe z blachy grubości minimum 4 mm i skręć śrubami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony