dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Montaż kasety Eclisse

    Witam użytkowników forum!

    Planuję zamontować drzwi przesuwne w mieszkaniu wykorzystując kasetę Eclisse Syntesis Line (czyli ta, pozwalająca schować skrzydło w ścianę).
    Kaseta będzie obudowana płytą KG. Na podłodze kładę panele QuickStep 12mm + 2mm podkładu w systemie pływającym (bez klejenia) ze względu na ogrzewanie podłogowe, które mam w części mieszkania.

    I dochodzimy do sedna.

    Specyfikacja kasety mówi o montażu do gotowej podłogi. Co to oznacza? Mam kasetę przykręcić do paneli? Przecież panele pracują, rozszerzają się pod wpływem ciepła. Czy da się taką kasetę przykręcić do wylewki, obudować kasetę i dopiero wtedy położyć panele? Taki sposób wydaje mi się najrozsądniejszy.

    I drugie pytanie. Jestem z Krakowa. Chciałbym, aby kasetę zamontował mi prawdziwy fachowiec. Jaką firmę brać pod uwagę, która zrobi to profesjonalnie?

    Trzecie pytanie: specyfikacja mówi o max grubości skrzydła = 40mm. Jaka jest zalecana grubość? Jakie są minusy montażu cieńszego skrzydła? Bo zaletą jest na pewno łatwiejsze otwieranie. Jakie skrzydła są najlepsze do kasety Eclisse?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Fachowca Ci nie polecę, bo nie znam. Ale szukać go raczej trzeba wśród wykończeniowców robiących remonty. On też odpowie Ci, jak rozwiązać problem z panelami.
    Moja niedoświadczona w rym temacie głowa podpowiada,żeby podłożyć coś pod spód na wysokość podłogi.
    Zapewne w założeniach instrukcji jest "gotowa" podłoga jako wyznacznik wysokości. Przecież ściankę stawiasz wcześniej a podłogą dojeżdżasz do...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Powinno być w instrukcji. U mnie z tego co widzę jest na gotowej podłodze. Częściowo na płytkach, częściowo na parkiecie.

  4. #4

    Domyślnie

    Do klejonych podłóg mogę zrozumieć. Ale do pływających paneli, przytwierdzanie kasety ze ścianą jakoś mi nie do końca pasuje...
    Tak jak mówi @finlandia, ściankę się robi też przed położeniem paneli.
    Znalazłem na stronie producenta w FAQ, że jeśli podłoga ma mniej niż 15mm, można kasetę przytwierdzić do wylewki - więc pójdę pewnie w tym kierunku.
    Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie i wskazówki, to bardzo proszę o informacje Dzięki!

  5. #5

    Domyślnie

    Moja też nie jest montowana wyłącznie do podłogi. Jest kołkowana przez podłogę do wylewki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony