dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jak gleboko piwnica, orietacyjne koszty czesciowe podpiwniczenie

    witam mam dwie propozycje piwnic, dzialka plaska, architekt mowil ze jedynie dobra izolacja zeby robic piwnice, koszt wycenil na jakies 50tys pln, chcialbym piwnice jak najglebiej w ziemi zeby jak najmniej wystawala z ziemi, czy to wiaze sie z wiekszymi kosztami- im glebiej tym drozej? oraz zalozmy ze piwnica jest pod salonem pokojem i pom. gospodarczym czyli wychodzi ze taras bedzie musial byc podniesiony? a przod budynku tj kuchnia garaz bedzie na nizszym poziomie czy tez caly budynek jest wyzej jezeli jest czesciowo podpiwniczony ? moze ktos mi to zobrazowac? szukam informacji bo zalozmy ze chcibym taras nisko osadzony zeby nie bylo xx schodow dodam dwa obrazki propozycji piwnic, sklaniam sie ku drugiej ze wzgledu na spore pomieszczenie pod salonem ale tez chcialbym poznac koszty obu plus minus, tu tez kwestia kotlowni czy te 4.7m2 wystarczy na piec na ekogroszek plus jakis opal w tym pomieszczeniu?


    https://zapodaj.net/acd53ac82145e.jpg.html

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    zależy jak wysoko są wody gruntowe.
    Zasada prosta wody wysokie, nie ma piwnicy
    wody niskie może być.
    A koszty ile dasz takie są.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Budynek częściowo podpiwniczony nie musi być wyżej. Druga propozycja nieźle dojechana , dodatkowe ławy i ściany zupełnie nie potrzebne 'budynkowi w parterze' .
    Te propozycje nie mają sensu, po co komu 15 m2 piwnicy za 30-40-50 tyś? Powierzchniowo druga opcja lepsza ale te ściany dodatkowe. Piwnica w tej lokalizacji wyklucza drzwi do kotłowni.
    Pisałem już o tym za ~60 m2 piwnicy w 2014 za stan surowy (zaizolowany od zewnątrz mi wyszło ~42 tyś.

  5. #5

    Domyślnie

    jak zatem proponowalbys zrobic to w tym projekcie

  6. #6

    Domyślnie

    i jak ty bys to zrobil

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Kwestia potrzeb, weż pod uwagę że do piwnicy musisz mieć klatkę schodową a ta nawet surowy beton pewnie z 5-6 tyś wyniesie. Jak warunki wodna znośne zrobilbym pod całym domem podpiwniczenie, odpadają ławy schodkowe, i dodatakowe ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony