dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie wilgoć w piwnicy

    Witam,

    mam wilgoć w piwnicy w narożach , czy KB może to dopuścić przy odbiorze czy nie powinien ???
    co prawda nie ma wody ale widać zawilgocenie. Grunt jest przepuszczalny i wody nie ma.
    Czy wymusić na wykonawcy przed odbiorem odkopanie ściany żeby sprawdził co się dzieje ???
    KB nie naciska z tym bo i też widzę że chce już zakończyć etap.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Może sprecyzuj w jakich narożach dół góra, jak wilgoć, jaki masz stan budynku, jaki piwnic, jak wentylujesz piwinice jak ogrzewasz?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    mam wilgoć w piwnicy w narożach , Czy wymusić na wykonawcy przed odbiorem odkopanie ściany żeby sprawdził co się dzieje ???
    Takie pytania mnie dziwią? a kiedy masz zamiar to sprawdzić? jak już będziesz mieszkał?
    Oczywiście, że należy to sprawdzić i ewentualnie poprawić, przecież jak już będziesz mieszkać to będzie tylko kłopot, wilgoć gdziekolwiek ona występuje nie jest dobrym zjawiskiem w nowym domu, w starym również ,ale obecna technologia zapobiega takim zjawiskom. To musi być usunięte, a przede wszystkim zabezpieczone. w dalszym etapie będzie to grzyb, degradacja ścian i tynków, nieprzyjemny zapach i choroby domowników. Może piszę zbyt drastycznie ale....po co robić sobie takie dziadostwo już na początku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Masz tak jak ja?
    Ale u mnie przyczyna jest znana.
    Temperatura poniżej punktu rosy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200615_194929a.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	445602

  5. #5

    Domyślnie

    Mam na dole ,może się przedostawać spod chudziaka - niedokładnie położona folia. Może zaciekać za styropian od zewnątrz . Trzeba najlepiej odkopać i sprawdzić ale jak zadecyduje kierownik to nie wiem,

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Miałem przez pewien okres podobnie. Wilgoć wyłaziła na styku ściany z ławą fundamentu. Chudziak suchutki.
    Przyczyną punkt rosy, brak wentylacji i duża wilgotność powietrza( opady i malowanie ścian piwnicy).
    Wystarczy ogarnąć wentylację.
    Zwykle laik myśli że jak wilgoć w piwnicy to coś wyłazi spod ziemi. A tymczasem latem fundament jest zimniejszy niż wszystko inne, powietrze ciepłe niesie więcej wilgoci i to wystarczy aby się wykraplalo na styku z fundamentem.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 05-07-2020 o 11:28

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie sucho w piwnicy.
    Brak poprawnego połączenia izolacji pionowej z poziomą.
    Pewnie zastosowali najtańszą hydroizolację rozcieńczaną wodą.
    Później, będzie tylko gorzej, prawdopodobnie.
    To masz nowy budynek, a już są kwiatki.
    Jak masz tam dużo wody w ziemi, to trzeba robić drogą hydroizolację.
    Czyli zamiast płacić za bańkę byle czego 50zł, płacisz 300zł.
    Do tego potrzebne jest z 10 takich drogich, tylko na zabezpieczenie przeciw wilgotnościowe.
    Przed wodą, x2.
    Do tego, nie możesz mieć kątów prostych pod pow ziemi.
    Wszystko po łuku/zaokrąglone.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 05-07-2020 o 21:39
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    ale jak zadecyduje kierownik to nie wiem,
    Kierownik tam nie będzie mieszkał. On chce wziąć kasę i do widzenia.
    Jeśli masz pod spodem folię, to znaczy, że nie masz hydroizolacji.
    A jaką hydroizolację masz na ścianach?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przecież najprawdopodobniej to wykraplanie, słaba wentylacja, letnia pora i wilgoć w narożnikach gotowa. Nie o hydroizolację tu chodzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Moja piwnica ma dwa pomieszczenia i to które jest dalej od wejścia czyli słabiej wentylowane jest suche, jednak nie w 100% . Jest troszeczkę w narożniku, ale to minimalnie .
    Kierownik twierdzi, że zacieka z rynien i trzeba zrobić odprowadzenie wody dalej od budynku po obu jego stronach bo fakt, że blisko ściany są kałuże i po ulewie woda stoi. Ściany zewnętrzne piwnicy były obsypywane różnie, piasek albo ziemia z gliną i kamieniami, są wysmarowane dysperbitem, na to styropian i folia kubełkowa.
    Po ulewie która nawiedziła nas parę dni temu gdzie nigdy nie bylo tyle wody w mieście, zalane garaże, piwnice, parkingi to moja piwnica była sucha tylko trochę więcej tej wilgoci. Wentylacja w tym miejscu jest wyśmienita bo u góry garaż i jeszcze okna nie wprawione

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony