dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja podłogi (mata styropianowa?)

    Witam,
    Zabieramy się za przygotowanie ogrzewania podłogowego. Kwestia dotyczy również wykonania izolacji podłogi. Planowana grubość to 15cm. Moim planem było położenie styropianu 100-031 w dwóch warstwach: 5cm + 10cm i na to folię aluminiową - tą w kratkę. Natomiast instalatorzy (konkretnie dwóch na trzech, z którymi mam kontakt) upierają się, że powinno dać sie mniej styropianu i na to matę styropianową 3cm lub 5cm z laminatem (czyli tą samą folią w kratkę, tyle że już naklejoną na styropian).
    Z tego co widzę, to mata ma współczynnik U 0.038 a inna nawet 0.040, czyli gorszy niż mój styropian (0.031).
    Twierdzą, że takie rozwiązanie jest bardziej szczelne i nie pozwala wpłynąć wylewce pod styropian. A poza tym to tak się robi. Ostatni mówi, że mate się szybciej układa niż folie, ale może robić na folii jak chcę.
    Możecie pomóc dokonać wyboru?
    Moim zdaniem lepszy byłby styropian 5 + 10cm i folia z rolki. Po pierwsze lepszy parametr U , po drugie wyjdzie taniej.
    Potrzebuję jednak potwierdzenia, czy mój wybór jest słuszny.

    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie rozumiem w czym problem - ekipa widać że idzie na łatwiznę, lepiej jej ułożyć styropian z przyklejaną folią - bo nie muszą tego robić, faktycznie uzyskają lepszą szczelność ale czy na pewno ? będzie to lepsze dla Ciebie - jak sam liczysz współczynniki i kasę to niestety masz rację dla Ciebie będzie gorzej i drożej.

    Napiszę z własnego doświadczenia - rozkładanie styropianu , rozkładanie foli, na nim czy sklejanie - to żadna sztuka dla domu 168 m2 robiłem to sam w trzy dni(styropian) i w jeden dzień folię. Potem rurki.
    Wyszło naprawdę dobrze- stabilnie i trwale zrobiłem kilka fotek z tamtego okresu i tak na warstwę styropianu poszła folia żółta, na to folia aluminiowa przyklejona taśmą klejącą do "paczkowania" i na to rurki ogrzewania. Nic nie przemokło, nic nie podciekało potem wylewka z mixokreta i do dzisiaj elegancka wylewka.U mnie styropian w dwóch warstwach po 10 cm.
    Zrób sam, a będziesz miał dobrze - pamiętaj to Ty będziesz mieszkał w tym domu , nie ekipa która go buduje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6967.JPG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	445596Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6966.JPG
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	445597Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7082.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	445598Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6959.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	445599Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6972.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	445600
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Chyba masz rację, wygląda na to, że lepiej samemu się za to zabrać.
    Przez tą Twoją żółtą folię mam mętlik w głowie XD.
    Trzeba ją kłaść na styropian? Rozumiem, że to membrana paroprzepuszczalna?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie, to zwykła folia budowlana, żadna specjalistyczna ma zapobiegać dostawania się zaczynu i betonu wylewki betonowej pomiędzy warstwy styropianu i warstwy foli oraz dobrze trzymać piankę dylatacyjną od przegród budowlanych - tania i łatwa do rozkładania folia

    taka
    https://allegro.pl/oferta/folia-paro...kaAt26EALw_wcB
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 26-06-2020 o 21:31 Powód: umieszczenie linku
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Oki, dzięki za wyjaśnienie.
    Jednak muszę się jeszcze trochę douczyć w temacie podłogi.
    Wszystko wydaje się proste dopóki nie zacznie się tego robić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony