dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94
  1. #81

    Domyślnie

    Widzę że temat się odświeżył to dodam swoje 333 grosze.
    Mam wiertarkę BOSCH 550W kupioną w czasach, kiedy standardem była mała Celma z dokręcaną nasadką udarową (pamięta to ktoś )
    Właśnie udar "na cyplik" i płynna reg obr. przeważyły mimo że ten BOSCH kosztował ok 350 PLN ponad 10 lat temu (to były trochę inne pieniądze) i był goły jak św Turecki - nawet pręta dystansowego nie było nie mówiąc już o walizeczce.
    Ale do rzeczy: wiertarka kilka razy przestała pracować. Zawsze była to przyczyna elektyczna, związana z ułamaniem się styku, wypaleniem dławika itp. Naprawiłem sobie sam. Mechanicznie urządzenie jest bez zarzutu.
    Teraz kupiłem młoto-wiertarkę marki Kinzo i dzisiaj jadę robić testy poligonowe. Wiem jakiej jakości mogę się spodziewać ale jest to mój świadomy wybór. Mam do wykończenia tylko jeden, mój dom i jeżeli to urządzenia za 300 PLN to przeżyje to będzie super. Jeżeli padnie to mam gwarancję 2 lata. Wykończyłem jedną gumówkę chyba firmy Toya ale naprawdę dałem jej popalić - niestety po gwarancji. Następna też jest z dolnej półki o tnie jak trzeba.
    Przy kupowaniu tanich narzędzi zastanawiam jak będę wykorzystywał to narzędzie. Jeżeli przewiduję delikatną, rzadką eksploatację to nie ma strachu. Jeżeli ma być ostra jazda to kupuję narzędzie bez wyprzedzenia, zaraz przed robotą (żeby nie uciekła gwarancja).
    Z taniochy mam jeszcze elektryczną piłę łańcuchową Matrix 2 kW za ok 300 PLN. Na samym początku zepsuł się mechanizm naciągania ale naprawiłem sam i używałem potem do pocięcia mnóóóóstwa drzew. Na budowie piła też dostała porządny wycisk i ciągle żyje. Łańcuch będzie do wymiany ale to Oregon a nie Matrix. Piła zapracowała na siebie i jestem zadowolony.
    Od 17.12.2007 na swoim

  2. #82

    Domyślnie

    Rok temu zakładałem ten wątek związany z przyszłymi zakupami:
    I teraz dzielę się z innymi doświadczeniem jak się przez rok sprzęt spisał:
    - Szlifierka oscylacyjna Skill (troche przeszła - bez uwag),
    - młotowiertarka Einhell (pozytywne rozczerowanie ...),
    - wiertarka akumulatorowa Bosch (sprawdziła się),
    - myjka B&D raczej porażka ...

    A jak się spisują wasze narzędzia które rok temu chwaliliście ?
    Rok użytkowania to już jest jakieś pole do kolejnej wymiany doświadczeń...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  3. #83

    Domyślnie

    Na swojej budowie testuję cały czas wiertarkę Einhel 1010W zakupioną w Makro. Na razie działa bez zarzutu. Wywierciła już trochę otworów w fundamentach pod kołki do mocowania styropianu, pokuła otwory w stropie. Jestem z niej zadowolony.

    Teraz rozglądam się za małą wiertarką będzie to Bosch 650W lub 700W, szlifierką kątową - też Bosch - co najmniej 800W oraz jakąś wkrętarką akumulatorową.

    Sprzęt Boscha ma mój tato. Co najmniej 5-7 lat. Wszystko bez awarii. Oczywiście czasami trzeba wymienić szczotki, przeczyścić.

    Niedawno kupiłem teściowi wkrętarkę akumulatorową Maxwerk 24V-na razie sprawuje się świetnie.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Nikt nie używa AEG? Mam po wujku wiertarkę AEG z serii niebieskiej, ma już z 15 lat, przetrwała kilka remontów plus liczne "fuchy", używana praktycznie do wszystkiego - od kucia poprzez wiercenie do mieszania gipsu. Chodzi jak nowa. W tym czasie zajechaliśmy kilka innych wiertareczek, w tym 1 BOSCHa

    Wiertarka Kress SBLR 2250 - napisane że 500W - po 1 dniu wiercenia z udarem coś zaczęło w niej chrobotać, odwołałem sprzęt z frontu robót i natychmiast zawezwałem wspomnianą AEG.

    Wiertarka akumulatorowa Kinzo - nic nie powiem bo używam sporadycznie, plus jest taki że dali 2 akumulatory.

    Elektryczny hebel AEG - podobnie jak wiertarka, kilka razy wymienialiśmy ostrza.

    A, i kupiliśmy jakiś młot ale jest aktualnie na budowie więc nie powiem jakiej firmy. Kosztował 186 zł w castoramie więc żadna rewelacja. Teść obiecał, że nie zajedzie a ja mu że jak ma zajechać to lepiej teraz póki na gwarancji. Kupiłem go, bo za wypożyczenie "prawdziwego" Kango zawołali 100 zł/dobę + 1000 zł kaucji
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  5. #85

    Domyślnie

    No to jeszcze dodam (choć może to nie do końca odpowiedni wątek, ale w sumie dotyczy narzędzi przydatnych na budowie i w domku) że przed zimą zakupiłem siekierę Fiskars (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy) bardzo polecam, bardzo...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    A jak się spisują wasze narzędzia które rok temu chwaliliście ?Rok użytkowania to już jest jakieś pole do kolejnej wymiany doświadczeń...
    Moja młotowiertarka KINZO 1100 W - bez zarzutu i duży szacunek. Idzie jak przecinak. Z bogatego osprzęt który był w walizce wykończyłem tylko koronkę 65mm na zbrojeniach w betonie . Kupiłem tą maszynkę za 299, teraz widziałem w Leroju za 370 i myślę że tej ceny też jest warta.
    Piła łańcuchowa ma się dobrze.
    Od 17.12.2007 na swoim

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a moj Bosch, wlasnie dostal udaru na pozycji wiercenia bez udaru

    a ma jakis roczek ... jak pewnie wyzej wspominalem, raz stracil calkiem udar . Ale 3 lata gwarancji jest.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja mam samą chińszczyznę - wietarkę, flexa i wkrętarkę (ta najlepsza z całego towarzystwa - Einhell). Aha - jeszcze wkrętak elektryczny Skil. Wszystko sprawuje się znakomicie, a jest ostatnio mocno katowane.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    skil - nie jest taki tragiczny, to jest tansza marka boscha, mam wyzynarke skila, i jest calkiem calkiem

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    A w ojczyznie Szekspira uzywamy:
    1 i 2 miejsce ex aequo DeWalt i Hitachi
    3 Makita
    4 Hilti

    Hilti na czwartym bo najdrozsza

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    OT: Cygan rulez
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    K...y j....e !!!

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Cytat Napisał lafcadio
    A jak się spisują wasze narzędzia które rok temu chwaliliście ?Rok użytkowania to już jest jakieś pole do kolejnej wymiany doświadczeń...
    Moja młotowiertarka KINZO 1100 W - bez zarzutu i duży szacunek. Idzie jak przecinak. Z bogatego osprzęt który był w walizce wykończyłem tylko koronkę 65mm na zbrojeniach w betonie . Kupiłem tą maszynkę za 299, teraz widziałem w Leroju za 370 i myślę że tej ceny też jest warta.
    Piła łańcuchowa ma się dobrze.
    Aktualizacja: w sobotę z mojego Kinzo zaczęły wypadać narzędzia - agonia kulek w uchwycie SDS. Pojechałem do LM w sprawie reklamacji i tu miła niespodzianka: natychmiastowa wymiana na nowy zestaw (z nowymi wiertłami, dłutami i koronkami) i jeszcze 50 PLN na rozkurz bo zestaw staniał z 299 na 248 .
    Od 17.12.2007 na swoim

  14. #94

    Domyślnie

    Ja dwa lata temu kupiłem swoją młotowiertarke Einhel na allegro, po dwóch miesiącach rozleciał się uchwyt SDS, zadzwoniłem do serwisu do Wrocławia kazali odesłać. Odesłałem na ich koszt kurierem i po 10 dniach otrzymałem nową wiertarke z nowym kompletem wierteł. Teraz ta wiertarka działa do dziś, jedyny minus to że ten model który ja kupiłem nie ma blokady dłuta.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony