dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Odpowietrzenie kanalizacji

    Witam

    Chciałbym zapytać czy konieczne jest poprowadzenie odpowietrzenia od kibelka który znajduje się na parterze(nie ma przyborów w tym pionie na piętrze)
    czyli innymi słowy czy wystarczy podłączyć go +umywalka bezpośrednio do rury kanalizacji podposadzkowej.Oczywiście inny pion w budynku będzie miał odpowietrzenie(tam gdzie przybory znajdują się również na piętrze)

    Dzięki za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Ja u siebie z dwóch toalet na parterze nie zrobiłem pionu odpowietrzającego. Oczywiście na piętrze już tak. Wszystko działa jak należy itd.
    Także na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie ma takiej konieczności.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby, napowietrzać trzeba piony (czyli rurę którą spadają ścieki przynajmniej przez wysokość jednej kondygnacji i mogą wywołać większe podciśnienie). Jak na piętrze nie ma przyborów podłączonych to to nie mieści się w definicji pionu kanalizacyjnego. To co z parteru spłynie ciśnienia nie zaburzy, chyba że rura odpływowa głęboko pod budynkiem zakopana i jest dłuższy odcinek pionowy bezpośrednio pod kiblem.
    Jedna wywiewka na dom przydaje się kiedy spadek od budynku do sieci kanalizacyjnej jest niewielki, gdyby potencjalnie coś się przytkało, to przynajmniej podciśnienie nie będzie przeszkadzać. Ale jak jest dom parterowy (brak pionów) i ma dobry spadek do sieci to można się pokusić o nie robienie żadnej wywiewki w budynku, działa to dobrze i nawet nie jest wbrew przepisom.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Nie ma potrzeby, napowietrzać trzeba piony (czyli rurę którą spadają ścieki przynajmniej przez wysokość jednej kondygnacji i mogą wywołać większe podciśnienie). Jak na piętrze nie ma przyborów podłączonych to to nie mieści się w definicji pionu kanalizacyjnego. To co z parteru spłynie ciśnienia nie zaburzy, chyba że rura odpływowa głęboko pod budynkiem zakopana i jest dłuższy odcinek pionowy bezpośrednio pod kiblem.
    Jedna wywiewka na dom przydaje się kiedy spadek od budynku do sieci kanalizacyjnej jest niewielki, gdyby potencjalnie coś się przytkało, to przynajmniej podciśnienie nie będzie przeszkadzać. Ale jak jest dom parterowy (brak pionów) i ma dobry spadek do sieci to można się pokusić o nie robienie żadnej wywiewki w budynku, działa to dobrze i nawet nie jest wbrew przepisom.
    Dziękuję za poradę w moim temacie.Bardzo mnie ucieszył początkowy fragment wypowiedzi bo naprawdę byłoby nieciekawie gdybym musiał wyprowadzać pion kanalizacyjny na kolejną kondygnację i d.. już bym nie zawracał gdyby nie...fragment wypowiedzi "chyba że rura odpływowa głęboko pod budynkiem zakopana i jest dłuższy odcinek pionowy" czyli chodziłoby o sytuację przedstawioną w załączniku? Jak podejście będzie tuż pod chudziakiem to będzie OK?(H1) Mam też nadzieję że odległość tego podejścia pod miskę od wyjścia instalacji z budynku nie gra roli i że nie ma potrzeby instalowania czyszczaka jak przy typowym pionie kanalizacyjnym,nawet chyba by to było nie bardzo możliwe pod względem technicznym?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanaliz.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	445834  
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 02-07-2020 o 11:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony