dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Na każdy grzejnik osobna pompka cyrkulacyjna?

    Planuję wymianę grzejników panelowych na klimakonwektory Omnia HL11L. Co prawda maja wbudowany termostat elektroniczny, ale producent poinformował mnie, że do każdego klimakonwektora musi być zawór 3- lub 2-drogowy z siłownikiem (koszt ok 200-300zl za 1 sztukę). A z racji, że będę nimi prawdopodobnie również chłodził, to do każdego będę musiał puścić nową linię do wody lodowej i tu zrodziła mi się myśl, żeby zamiast zaworów z siłownikami, to w kotłowni na każdej nowej linii wstawić najsłabsza możliwa pompę CO że sterownikiem a do pokoju regulator pokojowy (chyba, że da się wykorzystac te wbudowany termostat elektroniczny do sterowania praca sterownika lub bezpośrednio samej pompy, zwłaszcza, że zawór z siłownikiem i termostat elektroniczny pracują na 230v) . Wyjdzie to podobnie lub ciut drożej ale dzięki temu pompa CO nie bedzie mieliła non stop. Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 28-06-2020 o 14:51

  2. #2

    Domyślnie

    Wybaczcie ale jestem zielony w tej kwestii - czy zawory 2lub 3 drogowe z siłownikiem montuje się w kotłowni zaraz za pompa cyrkulacyjna? Jak tak to właśnie wyczytałem o listwach współpracujących z siłownikami i jak wszystkie siłowniki są zamknięte to listwa automatycznie odcina prąd pompie cyrkulacyjnej. Czyli rozumiem, że pozniej jak chociaż jeden termostat elektroniczny w klimakonwektorze zauważy spadek temperatury w pokoju i otworzy siłownik to listwa automatycznie puści prąd na pompę cyrkulacyjną - dobrze to rozumiem?

  3. #3

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże?

    Przy okazji - sprzedawca poleca zawory 3-drogowe z siłownikami. Chyba nie ma sensu dokładać do 3-drogowych, skoro klimakonwektory będą zasilane wodą o temp 45stopni (z bufora 500l), a źródło ciepła to powietrzna pompa ciepła - zgadza się?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony