dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Spuszczel: fumigacja, nagrzewanie czy mikrofale

    Dzień dobry. Jaką metodę polecacie wybrać do walki ze spuszczelem? Dom jest w stanie surowym zamkniętym, drewno było impregnowane natryskowo preparatem Kuprafung, w składzie budowlanym i potem jeszcze przez nas. Od ok. 2 tygodni pojawiają się na niej robaki, tj. spuszczel i prawdopodobnie kołatek. Znajdujemy dorosłe osobniki, nie widać otworów. Wygląda na to, że wychodzą od strony papy i nie ma jednego konkretnego miejsca, gdzie się kręcą. Dach jest duży. Czy w tej sytuacji skuteczniejsza jest fumigacja, nagrzewanie czy też mikrofale? Ktoś może wie, jaki to jest orientacyjny koszt? Znalazłam tylko info sprzed kilku lat, że fumigacja domu jednorodzinnego to 8-10 tys. Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Porządny tzn duży ozonator i puścić go na całą noc i na drugi dzień zapominasz o gryzoniach , reszta to półśrodki i szkoda na to kasy od Cińczyka sobie zamówić ze dwa takie po 15 gram to koszt jakieś niecałe dwie stówki a sprzęt pozostanie na kiedyś a wybije całe robactwo do nogi .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianL

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-407
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie, chciałbym odświeżyć temat, po różnych forach szukam opinii. Stosunkowo blisko mnie jest ta firma, która przeprowadza fumigację, na stronie piszą coś takiego: https://www.carsekt.pl/fumigacja/
    Napisałem do nich wiadomość i w przypadku spuszczela (musiałbym zamówić audyt, ale mówią, że to raczej spuszczel) odpisali, że to co mówi @kryzys czyli ozonowanie nie spełni swojej funkcji. Ozonowanie to bardziej do pojedynczych pomieszczeń typu gabinet stomatologiczny itp, do samochodu, do zabicia zapachów czy raczej dezynfekcji. Szacunkowa wycena była trochę niższa niż to pisze @Biedronka777 ale szczegółowa dopiero po audycie.
    I teraz pytanie: jak zweryfikować to co mówi firma? Miał ktoś z nimi do czynienia? @kryzys - czemu uważasz, że fumigacja to "półśrodek"? Widzę, że jest sporo firm, ale tą się interesuję, bo jest "pod ręką" tylko potrzebuję więcej informacji o niej lub o usłudze. Pozdrawiam

    Edit: @Bertha - dopiero teraz zobaczyłem, że link, o którym mówisz też ma logo tej samej firmy. To zdjęcie to jest ich praca? Masz może więcej informacji na temat samej usługi albo tej firmy?
    Ostatnio edytowane przez DamianL ; 04-11-2020 o 14:09 Powód: zobaczyłem dodatkowe informacje

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wiem tylko że trwało chyba około miesiąca. Wiecej informacji może dostaniesz na parafii ul. Kościelna 2, 58-562 Podgórzyn
    Telefon: 75-762-10-41

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianL

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-407
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję, ciekawe czy i coś o tym powiedzą, bo to też sprzed 4 lat zdjęcie. Jutro postaram się spróbować pod tym numerem.

    Tymczasem jeśli ktoś miałby więcej informacji, chętnie przyjmę.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzień dobry.Czy ktoś idąc za radą użytkownika @kryzys stosował ozonator? Jeśli tak, z jakim skutkiem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony