dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie zakupiona Działa- dalsze działania (budowa w perspektywie 2 lat)

    Witam serdecznie,


    Na wstępie witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post i piszą go po szybciej analizie dotychczasowych wpisów ale niestety nie znalazłem stricte takiego problemu - pewnie dlatego ze mam pośredni etap pomiędzy zakupem działki a budowa domu. konkretniej - piszę z prośbą o poradę odnośnie dalszych kroków z działka, którą zakupiłem w ostatnim czasie. Działka została zakupiona od sprzedającego, który podzielił swój teren na 10 działek ok. 1000m2 działek + udział w jednej wspólnej służącej jako droga prywatna, dojazdowa (ok. 350m długości całkowitej, odchodząca od drogi gminnej). Generalnie sama okolica jest dość mocno zabudowana domkami jednorodzinnymi.


    - działka ok 1050m2 (niemal idealny kwadrat), w mieście w okolicy lasu.
    - prąd w drodze prywatnej (przy działce skrzynka - jeszcze bez licznika)
    - woda - brak
    - wod.-kan. w drodze gminnej (ok. 160 metrów od granicy działki) oraz adnotacja w warunkach zabudowy o studni głębinowych i docelowo wod-kan
    - gaz w drodze gminnej (ok. 160 metrów od granicy działki)
    - Rolna / warunki zabudowy z zeszłego roku (2019) na domek jednorodzinny - dostosowane do okolicznych domków
    - brak MPZP



    Działka wyszukana i kupiona aczkolwiek samo rozpoczęcie budowy domu jest planowane na za ok. 2 lata. Sama działka jest połączona z dwóch działek prostokątnych i obecnie oprócz części bardzo starego ogrodzenia jest zarośnięta chwastami, trawami i inna bujną roślinnością (brak drzew, ew. krzewy) - ogólnie jest ona w miarę równa aczkolwiek zdarzają się jakieś dziury, nierówności itp. występują..


    Moim planem było na chwilę obecną dostosowanie działki do porządku pod przyszła budowę i wykorzystania jej bardziej w formie rekreacyjnej - jednocześnie nie wykonując działań, które z perspektywy przyszłych działań budowlanych byłyby sprzeczne i nieopłacalne / moje przemyślenia


    - usunięcie starego ogrodzenia / wykopanie słupów itp.
    - geodeta / wyznaczenie granic działki
    - zainwestowania w studnie głębinową - rozpoczęcie rozmów z innymi nabywcami odnośnie wod-kan.
    - koszenie / pozbycie się chwastów jakimś środkiem chwastobójczym itp.
    - wyrównanie terenu
    - przyłącze energetyczne / skrzynka z gniazdami
    - zainwestowania w ogrodzenie np. modułowe (tył, boki i przód tymczasowy)
    - ew. jakiś garaż blaszany



    Czy mogę Was prosić o opinie o czym zapomniałem, co powinno być dla mnie najbardziej istotne?, jaka powinna być kolejność działań i co w ogólnie można by było zrobić na tym etapie? może jakieś formalności lub inne kroki? generalnei zależy nam na dopowadzenia do stanu w którym bedziemy mogli tam swobodnie spedzać czas a jednocześnie byc przygotowaym na budowe jak podejmiemy taka decyzje



    Pozdrawiam
    PWM!

  2. #2

    Domyślnie

    nie usuwaj ogrodzenia za szybko, czasami lepiej zrobić remont

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć, możesz wystąpić o warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Jeśli dostaniesz odmowę to na działce tej wielkości masz do wyboru własną studnię albo szambo. Na oba nie ma miejsca chyba, że jakoś po przekątnej może. Minimalna odległość szamba od studni 30m no i jeszcze trzeba zachować odległości od granicy działki.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    --> ogrodzenie działki tak, ale zastanawiałbym się czy ogrodzeniem docelowym czy nie słupkami drewnianymi + siatka leśna. Co w przypadku jak po budowie domu będziesz np podnosił teren / równał coś.

    --> Balaszak jak najbardziej + jakieś zadaszenie małe przy blaszaku aby w upalny dzien schować się w cień. Póki nie masz wody to może używany mauser + zbieranie wody z dachu blaszaka.

    --> koszenie działki - zależy jak równa jest, a u siebie po zakupie wykosiłem traktorem i później zaorałem i wybronowałem aby było w miarę równo i później regularne koszenie kosą spalinową i obecnie przypomina to bardziej trawę niż chaszcze

    --> media (prąd) - pamiętaj ze bez pozwolenia na budowę nie założą Ci licznika, więc nie masz prądu (pomimo skrzynki w granicy.... ). Ogólnie media masz daleko, więc cena może być spora.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony