dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    ja rozumiem ale zalozmy ze przy budowie kapital ktory zakladalem nie wystarczy na pc i zdecyduje jednak gaz mowie o sytuacji w trakcie budowy, to czy bezpieczniej zrobic kominy dla gazu czy nawet do gazu budowac bez kominow bo mozna zrobic wyrzutnie w scianie? i drugie pytanie nawet nastawiajac sie na gaz to wlasnie z kominami czy tez bez ?
    Mam komin (stary dom), a mimo tego wyprowadziłem spaliny przez ścianę. Myślę, że jeśli planujesz gaz w nowym domu to nie warto dawać komina. Komin kosztuje i to sporo, a za rurę w znanym markecie na "C" zapłaciłem coś około 200 złotych.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Mam komin (stary dom), a mimo tego wyprowadziłem spaliny przez ścianę. Myślę, że jeśli planujesz gaz w nowym domu to nie warto dawać komina. Komin kosztuje i to sporo, a za rurę w znanym markecie na "C" zapłaciłem coś około 200 złotych.
    Oprócz tego, że komin kosztuje, potrafi zafundować przykre niespodzianki w postaci przecieków. Na tym forum sporo przykładów. Jednak pytający nie wspomina o wentylacji a skoro będzie grawitacyjna, więc i kominy zapewne też. W takim przypadku jeden więcej znacząco ryzyka i kosztów nie zwiększy, szczególnie przy parterówce.

  3. #23

    Domyślnie

    wspominalem ze bedzie WM bo to tez podobno lepsza opcja niz grawitacyjna

    podlogowka w pokojach/sypialniach spotkalem sie ze stwierdzeniem ze jest nie zdrowa, mit? czy mozna np na korytarzach ja zostawic wlaczona a w danym pokoju wylaczyc jest to tak sterowalne? czy albo chodzi na calej kondygnacji albo wcale? duzo osob robi podlogowki ale juz w pokojach grzejniki bo jak za goraco to zakrecasz zawor grzejnika i spokoj jak w przypafku gdy podlogowka jest wszedzie?
    Ostatnio edytowane przez patyczak94 ; 02-07-2020 o 00:16

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    podlogowka w pokojach/sypialniach spotkalem sie ze stwierdzeniem ze jest nie zdrowa, mit?
    Samo życie jest niezdrowe...

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    czy mozna np na korytarzach ja zostawic wlaczona a w danym pokoju wylaczyc jest to tak sterowalne? czy albo chodzi na calej kondygnacji albo wcale? duzo osob robi podlogowki ale juz w pokojach grzejniki bo jak za goraco to zakrecasz zawor grzejnika i spokoj jak w przypafku gdy podlogowka jest wszedzie?
    W czym problem zamontowania zaworu w podłogówce na dowolny jej fragment, który założysz przed jej wykonaniem?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #25

    Domyślnie

    znalazlem filmiki omawiajace sterowanie roznymi temp w danych pokojach, wymagany bedzie bufor plus sterownik do kazdego pomieszczenia osobno, mozna tez podzielic to na strefy w celu zmniejszenia ilosci sterownikow np lazienka 25st pokoje 20st salon z kuchnia 22st, z tym ze facet w filmiku mowi ze z wentylacja mechaniczna z rekuperacja to nie dziala bo i tak cieplo sie wymiesza w pomieszczeniach i nie ma to sensu,

    ktos tez tam mowil ze rekuperacja sie nie oplaca
    czy jezeli komus zalezy na sterowaniu roznych temp w pomieszczeniach/strefach to warto zrezygnowac z rekuperacji?

    no i podlogowka do pc jest najlepsza, a co w przypadku jak bym chcial sobie zrobic drabinki w lazienkach? czy to znacznie zaburzy prace pc i bedzie musiala duzo wiecej uzyc energii? taka drabinke wyprowadza sie z podlogowki czy musi isc calkiem osobno cala linia do kotlowni zeby zrobic sobie jedna drabinke? i czy taka drabinka bedzie miala zadowalajaca temperature? slyszalem ze drabinke lepiej zrobic elektryczna do gniazdka- takie rozwiazanie nie wydaje sie ekonomiczne
    Ostatnio edytowane przez patyczak94 ; 02-07-2020 o 16:00

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    znalazlem filmiki omawiajace sterowanie roznymi temp w danych pokojach, wymagany bedzie bufor plus sterownik do kazdego pomieszczenia osobno, mozna tez podzielic to na strefy w celu zmniejszenia ilosci sterownikow np lazienka 25st pokoje 20st salon z kuchnia 22st, z tym ze facet w filmiku mowi ze z wentylacja mechaniczna z rekuperacja to nie dziala bo i tak cieplo sie wymiesza w pomieszczeniach i nie ma to sensu,

    ktos tez tam mowil ze rekuperacja sie nie oplaca
    czy jezeli komus zalezy na sterowaniu roznych temp w pomieszczeniach/strefach to warto zrezygnowac z rekuperacji?

    no i podlogowka do pc jest najlepsza, a co w przypadku jak bym chcial sobie zrobic drabinki w lazienkach? czy to znacznie zaburzy prace pc i bedzie musiala duzo wiecej uzyc energii? taka drabinke wyprowadza sie z podlogowki czy musi isc calkiem osobno cala linia do kotlowni zeby zrobic sobie jedna drabinke? i czy taka drabinka bedzie miala zadowalajaca temperature? slyszalem ze drabinke lepiej zrobic elektryczna do gniazdka- takie rozwiazanie nie wydaje sie ekonomiczne
    Do Pompy ciepła tylko podłogówka!!!
    Sa przypadki ze do grzejnikow ale dolne źródło mosi być z 10C
    Ja mam pc gruntowa z podłogówka co 10 cm rurki, równe obiegi 80 metrowe, w łazienkach dałem co 5 cm bo mi za dużo rurek zostalo
    Bufor jest niepotrzebny-strata ciepla
    Po użytkowaniu 5 lat tylko wam powiem temp dolnego i górnego jest najwazniejsze
    Jak np temp nastawię na podlodze o 1C to dużo dużo więcej pradu pobiera!

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie on, to powinien zatrudnić branżowca. Projekt instalacji ogrzewania jest częścią projektu budowlanego. Często jest pro forma - ale jak płacisz, to wymagaj. Żeby zaprojektować podłogówkę konieczne jest policzenie obciążenia dla każdego pomieszczenia - z tym też projektanci miewają problemy.
    Do pompy ciepła daje się rurki co 10 cm, równe 80m obiegi w całym domu, nic nie trzeba liczyć, oto chodzi w PC żeby przy jak najniższej temp górnego źródła ogrzać dom
    Ja mam tak zrobione z gruntowa pc i mam śmieszne niskie rachunki za prad

  8. #28

    Domyślnie

    a jak z tym sterowaniem temp w danych pomieszczeniach / strefach i rekuperacja ktora "wymiesza" powietrze w domu

    i co z drabinka w lazience do osuszenia recznika

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    znalazlem filmiki omawiajace sterowanie roznymi temp w danych pokojach, wymagany bedzie bufor plus sterownik do kazdego pomieszczenia osobno, mozna tez podzielic to na strefy w celu zmniejszenia ilosci sterownikow np lazienka 25st pokoje 20st salon z kuchnia 22st, z tym ze facet w filmiku mowi ze z wentylacja mechaniczna z rekuperacja to nie dziala bo i tak cieplo sie wymiesza w pomieszczeniach i nie ma to sensu,

    ktos tez tam mowil ze rekuperacja sie nie oplaca
    czy jezeli komus zalezy na sterowaniu roznych temp w pomieszczeniach/strefach to warto zrezygnowac z rekuperacji?

    no i podlogowka do pc jest najlepsza, a co w przypadku jak bym chcial sobie zrobic drabinki w lazienkach? czy to znacznie zaburzy prace pc i bedzie musiala duzo wiecej uzyc energii? taka drabinke wyprowadza sie z podlogowki czy musi isc calkiem osobno cala linia do kotlowni zeby zrobic sobie jedna drabinke? i czy taka drabinka bedzie miala zadowalajaca temperature? slyszalem ze drabinke lepiej zrobic elektryczna do gniazdka- takie rozwiazanie nie wydaje sie ekonomiczne
    Coś budujesz...
    Z opisu sądząc - ten pierwszy dom... dla wroga.
    Po co?
    Ktoś coś gdzieś komuś powiedział, to... zbudujesz lub nie.
    Tylko, że... SWOJĄ kasą tu dysponujesz!
    Podręcznik do fizyki dla ogólniaka masz?
    Odkurz go!

    Sporo chcesz...
    STAĆ CIĘ NA TO?
    Ludzie na księżyc polecieli i wrócili - to dom DA SIĘ zbudować tak jak chcesz!
    Nawet jak miałby być na dnie jeziora z rybkami za oknem.
    Tylko...
    Chciejstwo bardzo duzo kosztuje!

    Poszukaj rzetelnej wiedzy o tym, co Ci potrzebne.
    Przemyśl to, co znajdziesz "na temat".
    Oceń to na bazie wiedzy z tej odkurzonej książeczki i rób lub nie!

    Elektryczną drabinkę w łazience powiesisz tam gdzie chcesz i załaczysz kiedy chcesz - bez odpalania całego domu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    znalazlem filmiki omawiajace sterowanie roznymi temp w danych pokojach, wymagany bedzie bufor plus sterownik do kazdego pomieszczenia osobno, mozna tez podzielic to na strefy w celu zmniejszenia ilosci sterownikow np lazienka 25st pokoje 20st salon z kuchnia 22st, z tym ze facet w filmiku mowi ze z wentylacja mechaniczna z rekuperacja to nie dziala bo i tak cieplo sie wymiesza w pomieszczeniach i nie ma to sensu,
    Czerpiesz z niewłaściwych źródeł.

    Żeby ustawić różne temperatury wystarczy odpowiednie zagęszczenie rurek (PROJEKT) + doszlifowanie na rotametrach. Nie trzeba do tego sterowników. Sterowniki by się przydały gdybyś chciał zmieniać temperaturę w czasie... Tylko, że to przy podłogówce i tak nie zdąży zadziałać, jak po wyłączeniu grzania trzeba kilkanaście godzin albo więcej żeby temperatura spadła o 1* a po włączeniu niewiele mniej (bo moc zazwyczaj większa od obciążenia) żeby o ten stopień wzrosła.

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    ktos tez tam mowil ze rekuperacja sie nie oplaca
    Opłaca się


    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    czy jezeli komus zalezy na sterowaniu roznych temp w pomieszczeniach/strefach to warto zrezygnowac z rekuperacji?
    A tak. Musi zrobić durszlak - bez termoizolacji, bez rekuperacji i wtedy tak. W takim domu w ciągu godziny czy dwóch temperatura spadnie o stopień czy nawet więcej... I wtedy faktycznie 5 000 zł na rok na ogrzewanie wydasz. Tylko nie lepiej wydać tysiąc i mieć stałą temperaturę?


    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    no i podlogowka do pc jest najlepsza, a co w przypadku jak bym chcial sobie zrobic drabinki w lazienkach? czy to znacznie zaburzy prace pc i bedzie musiala duzo wiecej uzyc energii?
    Odwrotnie. Drabinki niewiele będą grzały i będą ozdobą (jak kupisz designerskie). Jak bardzo chcesz, to zamontuj elektryczną drabinkę. Będziesz mógł suszyć ręczniki również latem - albo łatwo zdemontować i wyrzucić.
    Cytat Napisał klimek1974 Zobacz post
    Do pompy ciepła daje się rurki co 10 cm, równe 80m obiegi w całym domu, nic nie trzeba liczyć, oto chodzi w PC żeby przy jak najniższej temp górnego źródła ogrzać dom
    Pobaw się Purmo SDG to dojdziesz do wniosku, że to błąd i pompa nie pracuje optymalnie. Robiąc porządny projekt pewnie tz mogłaby być kilka stopni mniejsza - a to oznacza wyższy COP. A i rury poszłoby mniej, pompa obiegowa by mniej prądu ciągnęła (a czasami to jest też różnica pomiędzy opędzeniem wszystkiego wbudowaną pompą a dokładaniem sprzęgła i kolejnych pomp).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-07-2020 o 22:56

  11. #31

    Domyślnie

    ale taka elektryczna drabinka to lipa troche, jakies osobne urzadzenia, nie idzie ustawic zeby na drabinke z petli szlo wiecej stopni? zeby to byla uniwersalna inttalacja a nie jakies dodatkowe urzadzenia el.
    jaka temperature taka drabinka moze osiagnac jezeli podepnie sie ja w petle podlogowki i czy jest to poprawne?
    Adam M raczej mnie stac, wole zaplanowac wszystko przed niz w trakcie robic duze zmiany.
    co z ta temperatura w danych strefach domu i rekuperacja?
    posiadacze podlogowek - czyli macie w kazdym pomieszczeniu taka sama temperature?
    co jezeli chce schlodzic w jeden pokoj? "przykrecamy kurek" jak w przypadku grzejnikow? tj zamykamy obieg w czesci podlogowki w takim pokoju zeby temp spadla?

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odwrotnie. Drabinki niewiele będą grzały i będą ozdobą (jak kupisz designerskie).
    Nigdy się nie zwrócą, to oczywiste. Ale jednak będą nieco lepiej suszyły niż gdyby coś powiesić na haczyku czy wieszaku.

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    ale taka elektryczna drabinka to lipa troche, jakies osobne urzadzenia, nie idzie ustawic zeby na drabinke z petli szlo wiecej stopni?
    Pomyśl trochę a zrozumiesz, że nie da rady...
    Ja po prostu olewam COP i temp. wody z PC jest zawyżona tylko po to, żeby podłoga w łazience była ciepła.

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    jaka temperature taka drabinka moze osiagnac jezeli podepnie sie ja w petle podlogowki i czy jest to poprawne?
    Drabinka osiągnie taką samą temp. jak podłoga. Jest jakiś powód by miała inną?

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    posiadacze podlogowek - czyli macie w kazdym pomieszczeniu taka sama temperature?
    Raczej nie, ale pewności nie mam bo nie mam termometru.

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    co jezeli chce schlodzic w jeden pokoj? "przykrecamy kurek" jak w przypadku grzejnikow? tj zamykamy obieg w czesci podlogowki w takim pokoju zeby temp spadla?
    Dokładnie tak to można zrobić...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 03-07-2020 o 07:19
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    ale taka elektryczna drabinka to lipa troche, jakies osobne urzadzenia, nie idzie ustawic zeby na drabinke z petli szlo wiecej stopni? zeby to byla uniwersalna inttalacja a nie jakies dodatkowe urzadzenia el.
    jaka temperature taka drabinka moze osiagnac jezeli podepnie sie ja w petle podlogowki i czy jest to poprawne?
    Adam M raczej mnie stac, wole zaplanowac wszystko przed niz w trakcie robic duze zmiany.
    co z ta temperatura w danych strefach domu i rekuperacja?
    posiadacze podlogowek - czyli macie w kazdym pomieszczeniu taka sama temperature?
    co jezeli chce schlodzic w jeden pokoj? "przykrecamy kurek" jak w przypadku grzejnikow? tj zamykamy obieg w czesci podlogowki w takim pokoju zeby temp spadla?
    Czytając co piszesz widzę, że jesteś na etapie radosnego rozrzucania kasy na wielokrotnie sprawdzone mało praktyczne rozwiązania.

    Chcesz mieć w każdym pomieszczeniu inną temperaturę, i to w bardzo dobrze ocieplonym domu?
    To bardzo łatwe!
    Instalujesz klimatyzator multi split. Jedna jednostka za oknem a kilka w pomieszczeniach.
    Nieważne czy jest zima czy lato - wyrzucą z pomieszczenia tyle energii aby była temperatura jaką nakażesz.
    Przecież (jak piszesz) Cię stać.
    Można też po prostu domu nie ocieplić.
    Będzie tracił tyle, że podkręcaniem czy dławieniem ogrzewania uzyskasz to samo.
    Pisałem... chciejstwa kosztują!

    Zamiast zastanowić się - jakim obiektem termodynamicznym ma być Twój dom, jak ma działać - zajmujesz się wymyślaniem chciejstw.
    Odkurz tą książeczkę do fizyki.
    Fizyka budynku mieszkalnego, domku, jest tym czego najbardziej teraz potrzebujesz.
    Jak będziesz wiedział jak dom działa - zbudujesz jaki chcesz.
    Jak będziesz chciał zbudować dom jaki chcesz - zbudujesz dom dla wroga.
    Ale się nie przejmuj!
    Następny zbudujesz już dla przyjaciela a kolejny dla siebie!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nigdy się nie zwrócą, to oczywiste. Ale jednak będą nieco lepiej suszyły niż gdyby coś powiesić na haczyku czy wieszaku.
    Zimą, jak powietrze jest suche jak pieprz, i tak wyschnie błyskawicznie. A latem przecież CO i tak wyłączone i bez sensu je odpalać dla drabinki (za to elektryczną odpalasz kiedy chcesz - łatwo z timera, ręcznie czy dorobić sterowanie zależne od wilgotności)).

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nigdy się nie zwrócą, to oczywiste. Ale jednak będą nieco lepiej suszyły niż gdyby coś powiesić na haczyku czy wieszaku.



    Pomyśl trochę a zrozumiesz, że nie da rady...
    Ja po prostu olewam COP i temp. wody z PC jest zawyżona tylko po to, żeby podłoga w łazience była ciepła.



    Drabinka osiągnie taką samą temp. jak podłoga. Jest jakiś powód by miała inną?



    Raczej nie, ale pewności nie mam bo nie mam termometru.



    Dokładnie tak to można zrobić...
    a zeby podloga byla cieplejsza w lazience nie lepiej bylo gesciej tam rozlozyc instalacje?

    Adam M. co do wydawania pieniedzy - jestem za tym zeby zainwestowac raz i czerpac korzysci a w tym nizsze zuzycie niz wydac na poczatku mniej i pozniej co miesiac placic wiecej
    Latem wiadomo ze nikt nie bedzie odpalal CO dla samej drabinki, nawet wtedy elektryczna sie nie przydaje bo po co nagrzewac sobie pomieszczenie latem, ale nadal nikt nie ma odpowiedzi na rozne temp pomieszczen i rekuperacja ze to nie ma sensu tak jak omawia tu facet to i kilka innych omawianych rzeczy https://youtu.be/Awv9Qzc1ZpA

  16. #36

    Domyślnie

    Tak rekuperacja się nie „zwróci” bo musisz zainwestować w samo urządzenie+instalacja a później trzeba jeszcze wymieniać filtry i sama centrala zżera troszku prądu ale jest ale Wystarczy w projekcie OZC porównać wyniki strat ciepła budynku przy wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej a okaże się ze przy wentylacji grawitacyjnej straty ciepła będą o wiele większe pewnie ok 40% Innymi słowy co „zaoszczędzisz” na braku WM to wydasz na ogrzewanie a przy WM jest całkiem inny komfort życia.A po drugie przy zaostrzających się normach WT dla przegród budowlanych prawie z roku na rok niebawem reku dla nowo budowanych obiektów stanie się standardem bo bez niego nie będzie możliwe spełnienie wyżyłowanych norm
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 03-07-2020 o 10:48

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Napisałeś założenia, ale nie napisałeś jaki jest cel...

    Chcesz mieć możliwość regulacji w pokojach. Dobowe czy długoterminowe? Nawet przy rekuperacji jesteś w stanie uzyskać różne temperatury, nie ma z tym problemu, ale zanim zdecydujesz czy ma to być podłogówka, czy może ogrzewanie nadmuchowe, zadaj sobie pytanie jaki jest cel.

    Tak jak napisał adam_mk, dom to dość złożone zjawiska fizyczne
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał patyczak94 Zobacz post
    a zeby podloga byla cieplejsza w lazience nie lepiej bylo gesciej tam rozlozyc instalacje?
    Nie ja budowałem...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  19. #39

    Domyślnie

    celem jest ustawienie temp w danych pomieszczeniach pod swoje wymogi tzn w lazience cieplej w salonie "normalnie" i w sypialni chlodniej aby sie spalo lepiej

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na stałe?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony