dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mała kasia

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    12

    Domyślnie Taśmy z cieplego montażu jak zatynkowac

    Witam! Prośba o pomoc. Mieliśmy okna montowane w systemie cieplego montażu. Myśleliśmy że jest ok, dopóki nie pojawił się Pan od tynków. Mówi że te taśmy będą nam powodować odpadanie tynku. Że powinniśmy zaciągnąć je klejem i siatką. Po przeszukania neta wiem że coś jest nie tak. Okna powinny by przygotowane i zaciągnięte wczesniej, ale nikt o tym nie powiedział. Co myślicie. Jak zapełnić luki z powietrzem które są pomiędzy oknem A taśma montażowa proszę zobaczcie na zdjęcia i się wypowiedź, co teraz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	106002514_294742998387572_1389384402414831297_n.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	445666   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	106125840_621199682083746_612660195854750751_n.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	12,2 KB
ID:	445667   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	106532918_270821574006212_6741937700008253794_n.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	445668  
    Ostatnio edytowane przez mała kasia ; 29-06-2020 o 18:58

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mała kasia

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    12

    Domyślnie

    Pytaliśmy również czy te taśmy można odkleić i przykleić ponownie jakąś taśmą do ciepłego montażu. A może wypełnić te przestrzenie pianką (te miejsca gdzie nie było wcześniej wytynkowane. Sami nie wiemy co z tym zrobić a okna montowane były już w październiku 2019. Pozdrawiam i dzięki z góry za jakieś podpowiedzi. Może trzeba przenieść temat do innego wątku. Czy w naszym wypadku teraz ten ciepły montaż ma sens czy to zda egzamin.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mała kasia

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ktoś coś wie

  4. #4

    Domyślnie

    Ja wiem, że macie tragicznie te taśmy ponaklejane co jest po cześci waszą winą otwory są nie wyrównane to jak to się miało trzymać. Na razie to efekt jest taki jakby ich tam nie było. Co z tym zrobić , musi się wypowiedzieć ktoś kto na co dzień robi w oknach.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym spróbował je dokleić, żeby nie odstawały. A następnie posmarować SOUDATIGHT LQ, jeśli mówimy o taśmach wewnętrznych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Jco jest po cześci waszą winą otwory są nie wyrównane to jak to się miało trzymać.
    Ja bym powiedział, że jest to wina montażystów, którzy nie poinformowali inwestora jak należy przygotować otwory okienne do ciepłego montażu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mała kasia

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    12

    Domyślnie

    Właśnie nikt nas nie poinformował, że mamy wymurować, a był na budowanie pan montażysta spisując wymiary okien i słowa o tym nie powiedział, a nie było by problemu by wykonawca to zrobił tylko niestety tych taśm nie da się szczelnie dokleić bez odrywania ich, tam jest powietrze i puste wnęki. Ale dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    cześć, u mnie też tynkarze tak mowili, żebym coś przykleił na te taśmy. Skończyło się na to, że przejechałem wszystkie betonkontaktem - taki grunt z jakimiś dodatkami. Póki co nic nie odpadło po 14 miesiącach

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Problemem jest kumulacja głupoty. Pierwszy, ciężko myślący, montażysta okien, który powinien taśmy przykleić na klej butylowy do muru. Inwestor nie przygotowuje otworów okiennych. Tym zajmuje się montaż okien, tylko im się nie chce bo trzeba szybko zrobić, wziąć kasę i pojechać na następną fuszerkę.
    A drugi mało myślący tynkarz. Co mu przeszkadzają taśmy? To on zaciąga siatką i klejem podczas przygotowań do tynkowania. Tylko że tynkarze to też rozpuszczone książęta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony