dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza klimatyzacja w mieszkaniu 67m2

    Niedługo rozpocznę wykańczanie mieszkania i przymierzam się do montażu klimatyzacji. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym tematem, dlatego mam sporo pytań jak do tego podejść.

    Chciałbym, żeby chłodzone były dwa pomieszczenia, które dzieli jedna ściana i na tej ścianie będzie znajdował się klimatyzator. Jedno pomieszczenie to część dzienna salonu z aneksem (30m2, z czego część dzienna 16m2) oraz sypialnia 12m2.

    Z tego co już udało mi się wyczytać, to potrzebna będzie klimatyzacja działająca w systemie multisplit, czyli 1 jednostka zewnętrzna + 2 jednostki wewnętrzne - mocniejsza, do salonu, a słabsza do sypialni.

    1. Czy multisplit to cecha jednostki zewnętrznej, czy wewnętrznej również? Tzn czy mogę sobie wybrać jednostkę wewnętrzną, taką która mi się podoba, czy jednak jest to ograniczony wybór jednostek pracujących w systemie multisplit.

    2. Czy jest sens montować, w salonie jedn. wew. o wydajności 30m2, skoro część pomieszczenia to kuchnia, w której i tak ciężko będzie utrzymać żądaną temperaturę? Może wystarczy taka która efektywnie schłodzi salon, a kuchnia złapie "resztki"?

    3. Rozważam montaż klimatyzatora firmy GREE, dokładnie taki model: https://aero7.pl/klimatyzator/gree-g...ane-techniczne.
    Czy możecie polecić tę firmę? Zależy mi bardzo na możliwości sterowania poprzez WiFi, funkcjach SMART i funkcji ogrzewania.

    4. Czy klimatyzacja powinna zostać zainstalowana jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych? Zakładam, że tak bo wymagać to będzie kucia ścian pod instalacje elektryczne i podłączenie jednostki zew.

    5. Zarządca budynku twierdzi, że mieszkania znajdujące się na 4 (ostatnim) piętrze mają kanały kominowe przystosowane do montażu jednostki zew. na dachu budynku, natomiast te znajdujące się na 3 piętrze (i niżej) już nie są tak przystosowane i konieczne jest zamontowanie jednostki zew. na balkonie. Pytanie brzmi, co stoi na przeszkodzie, żeby poprowadzić instalację klimatyzacji istniejącym kanałem kominowym, który podobno nie jest przystosowany do tego? Zakładam, że rurki nie są tak duże, że ich montaż wpłynie jakoś na drożność kanału. Dodam, że miejsce na dachu jest.

    Oczywiście montażem zajmie się profesjonalna firma, jednak chciałbym mieć już jakieś rozeznanie, kiedy pójdę z nimi rozmawiać. Jeżeli możecie przy okazji polecić jakąś firmę z okolic poznania, to poproszę.


    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    1. W LG klimatyzator wewnętrzny jest teoretycznie inny (ma inne oznaczenie, wygląda tak samo), nie wiem, jak u innych producentów. Jednostki wewnętrzne łączą się z zewnętrzną za pośrednictwem dystrybutora, w którym jest dużo elektroniki i migających diod. Kto wie, może on "symuluje" jednostkę single?
    2. Zainstaluj jednostkę odpowiednią do kubatury pomieszczenia. Bez problemu ochłodzi tez kuchnię. Chłodzę jednym klimatyzatorem 45m2 kuchni z salonem i daję radę. Kuchnia jest najbardziej oddalona od klimatyzatora i o dziwo nie jest tam gorąco.
    3. Dużo ludzi to ma. Chyba firma jak każda inna. W internecie zawsze znajdziesz kogoś, kto miał ogromne problemy z jakąś marką.
    4. Zdecydowanie przed wykończeniem.
    5. Przeszkadzają zapewne przepisy i projekt, który nie przewidywał dodatkowych instalacji w przewodzie wentylacyjnym, który ma za mały przekrój. Jeśli jest tylko do Twojego mieszkania, to zaszkodzisz co najwyżej sobie. Jednak i tak z zarządcą montaż jednostki na dachu trzeba będzie uzgodnić, więc...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony