dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W KALATEACH 6 pracownia ARCHON

    Dzień dobry,
    Co sądzą Państwo o poniższym projekcie? Chcę doradzić się osób, które budowę mają już za sobą i wiedzą na co zwrócić uwagę.

    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kalateach-6-mb8220c017d425

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wielka chata z mało ustawnymi pokojami na poddaszu

  3. #3

    Domyślnie

    Podpowiez mi proszę, dlaczego te pokoje są mało ustawne według Ciebie? Jaki Ty polecasz projekt? I bardziej parterowy czy piętrowy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pokoje na poddaszu mają same skosy - trudno wstawić pełnowymiarową szafę.

    Dom parterowy jest na pewno wygodniejszy z powodu braku schodów, ale wymaga większej działki i przy takim metrażu jest droższy w budowie.

    Natomiast przy dachu dwuspadowym masz szanse wstawić normalne okna w ścianach szczytowych i więcej jest ścian pełnej wysokości.
    Niestety, okna połaciowe są i droższe i mniej funkcjonalne (np. bardziej nagrzewa się wnętrze, jest głośniej w czasie deszczu) - lepiej aby nie były jedynymi oknami w pomieszczeniu - zwłaszcza pokojach dzieci.

    Dom piętrowy - zaleta, że masz normalne okna i normalną wysokość pomieszczeń, bez skosów. Za to dom jest wyższy i bardziej przysadzisty, co nie wszędzie pasuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety domy parterowe nie podobają mi się wizualnie, ja wiem ze to praktyczne mieć wszystko na jednym poziomie, no ale nie mogę się przekonać. Skoro tak ciężko na niego pracuję to bardzo chcę, żeby mi się podobał także z zewnątrz. No i kwestia działki, parterowe wymagają większej powierzchni zabudowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie namawiam na żaden z tych typów. Wskazuję ich podstawowe wady i zalety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony