dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Osad na armaturze mimo zmiękczacza wody

    Witam serdecznie. Problem niestety jak w tytule wątku - straszny osad na kranach, zlewach mimo zmiękczacza wody. Mieszkamy w nowym domku od czerwca, użytkujemy dopiero 3 tygodnie zmiękczacz, a mam problem z osadem gorszy niż jakbym zmiękczacza nie miała Dwa razy był serwisant od urządzenia - posiadamy Viessmann aquahome 20 n. Serwisant twierdzi, że urządzenie działa prawidłowo, woda jest miękka, a osad który powstaje nie jest winą urządzenia, a wody. Pokazałam mu jak wygląda nasza armatura po jednym dniu od mocnego szorowania - tragedia, nie potrafił powiedzieć co to może być. Strasznie ciężko się ten osad zmywa, jak dwa dni nie ściągnę go z kranu zostają takie zacieki, że mogę zapomnieć, że to domyje. Proszę o pomoc, czy ktoś też miał taki problem? Dodam, że posiadamy dodatkowy filtr, który tą wodę filtruje. Mieszkamy na wsi, a woda jest z gminnego przyłącza wodociągowego. Poniżej dodaje zdjęcia armatury po jednym dniu stosowania od mocnego mycia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085555.jpg
Wyświetleń:	1118
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	445682
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085611.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	445683

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalina1993 Zobacz post
    Witam serdecznie. Problem niestety jak w tytule wątku - straszny osad na kranach, zlewach mimo zmiękczacza wody. Mieszkamy w nowym domku od czerwca, użytkujemy dopiero 3 tygodnie zmiękczacz, a mam problem z osadem gorszy niż jakbym zmiękczacza nie miała Dwa razy był serwisant od urządzenia - posiadamy Viessmann aquahome 20 n. Serwisant twierdzi, że urządzenie działa prawidłowo, woda jest miękka, a osad który powstaje nie jest winą urządzenia, a wody. Pokazałam mu jak wygląda nasza armatura po jednym dniu od mocnego szorowania - tragedia, nie potrafił powiedzieć co to może być. Strasznie ciężko się ten osad zmywa, jak dwa dni nie ściągnę go z kranu zostają takie zacieki, że mogę zapomnieć, że to domyje. Proszę o pomoc, czy ktoś też miał taki problem? Dodam, że posiadamy dodatkowy filtr, który tą wodę filtruje. Mieszkamy na wsi, a woda jest z gminnego przyłącza wodociągowego. Poniżej dodaje zdjęcia armatury po jednym dniu stosowania od mocnego mycia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085555.jpg
Wyświetleń:	1118
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	445682
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085611.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	445683
    Zmiękczacz nie robi wody destylowanej. Jest w niej kupa innych rozpuszczonych związków chemicznych nawet po usunięciu Ca i Mg.
    Robiłaś porównanie wzgledem wody niezmiękczonej (woda puszczona przez bypass zmiękczacza jeśli taki jest)? Możesz też spróbować jeśli masz mieszacz zostawić szczątkową twardość.

  3. #3

    Domyślnie Zacieki na armaturze po oczyszczaczu

    Witam. Mam taki sam problem. Czy już wiesz jaka jest przyczyna? Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalina1993 Zobacz post
    Witam serdecznie. Problem niestety jak w tytule wątku - straszny osad na kranach, zlewach mimo zmiękczacza wody. Mieszkamy w nowym domku od czerwca, użytkujemy dopiero 3 tygodnie zmiękczacz, a mam problem z osadem gorszy niż jakbym zmiękczacza nie miała Dwa razy był serwisant od urządzenia - posiadamy Viessmann aquahome 20 n. Serwisant twierdzi, że urządzenie działa prawidłowo, woda jest miękka, a osad który powstaje nie jest winą urządzenia, a wody. Pokazałam mu jak wygląda nasza armatura po jednym dniu od mocnego szorowania - tragedia, nie potrafił powiedzieć co to może być. Strasznie ciężko się ten osad zmywa, jak dwa dni nie ściągnę go z kranu zostają takie zacieki, że mogę zapomnieć, że to domyje. Proszę o pomoc, czy ktoś też miał taki problem? Dodam, że posiadamy dodatkowy filtr, który tą wodę filtruje. Mieszkamy na wsi, a woda jest z gminnego przyłącza wodociągowego. Poniżej dodaje zdjęcia armatury po jednym dniu stosowania od mocnego mycia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085555.jpg
Wyświetleń:	1118
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	445682
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200616_085611.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	445683
    dostawca wody powinien dysponować szczegółowymi wynikami badań składu wody - poproś o to, będziesz wiedzieć na czym stoisz jeżeli chodzi o skład wody przed Twoim zmiękczaczem i filtrami.
    Możesz też we własnym zakresie dokonać badania wody po zmiękczaczu i po filtrach - będziesz mieć pełen obraz.
    Bez badania wody to gdybanie i wróżenie z fusów ...

  5. #5

    Domyślnie Zacieki na armaturze po oczyszczaczu

    Witam. Mam taki sam problem. Czy już wiesz jaka jest przyczyna? Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Byłam w sanepidzie by zbadać wodę a tam mile panie mówią co chce w niej zbadać bo jest tam 20 różnych związków za które się oddzielnie płaci. Pan który zakładał oczyszczacz jest średnio poinformowany od czego może powstawać ten osad na baterii.

  7. #7

    Domyślnie

    @Ewelina199028 Zmiękczacz wody nie pozbawia wody minerałów. Ich sumarczyna zawartość przed i za zmiękczaczem będzie tożsama. Natomiast będzie inny skład. Nie będzie związków mienralnych odpowiedzialnych za powstawania tzw. kamienia kotłowego, ale będą związki które po odparowaniu wody mogą zostawiać osady - jednak nieporównywalnie łatwiejsze do usunięcia.

    Parametrami do sprawdzenia są ogólna twardość wody oraz przewodność. Mozesz zbadać prze i po zmiękczaczu. Pierwszy parametr Ci powie czy zmiękczacz działa, drugi określi ogólny poziom mineralizacji w wodzie i odpowie skąd osady po odparowaniu wody.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelina199028 Zobacz post
    Byłam w sanepidzie by zbadać wodę a tam mile panie mówią co chce w niej zbadać bo jest tam 20 różnych związków za które się oddzielnie płaci. Pan który zakładał oczyszczacz jest średnio poinformowany od czego może powstawać ten osad na baterii.
    Osad może powstawać z tego co jest w wodzie, co nie musi oznaczać, że zmiękczacz nie działa (jak już to zostało kilka razy napisane - on usuwa tylko wapń i magnez tworzące "kamień").
    Pytanie czego chcesz się dowiedzieć z tego badania? Jeśli tylko potwierdzić działanie zmiękczacza to wystarczy zbadać twardość.
    Zbadanie czegokolwiek innego chyba niewiele Ci da bo nawet jak coś tam wyjdzie z tego badania to raczej nic z tym nie zrobisz...

  9. #9

    Domyślnie

    Robiłam już test twardości i wyszła bardzo mięka woda czyli stacja działa ok tylko zostaje taki osad na bateriach który nie da się zmyć żadnym detergentem. A szkoda mi ich trochę bo mają 4 miesiące a już nie są błyszczące. Dzięki za porady

  10. #10

    Domyślnie

    A moje baterie wyglądają jak na początku postu . Mają takie plamki

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelina199028 Zobacz post
    A moje baterie wyglądają jak na początku postu . Mają takie plamki
    To raczej nie jest "osad" bo coś co się osadziło na powierzchni, powinno dać się z niej usunąć. Więc robienie badań pod tym kątem niewiele da.
    Raczej szukałbym pod hasłem "co może reagować z powłoką baterii". Gdzieś już na forum padło stwierdzenie, że woda może być "za miękka" - podobno stwierdził tak ktoś od dystrybutora tych baterii... ale bez konkretów.
    Może spróbuj ustawić wyższą twardość na zmiękczaczu? Może pojawią się osady, ale nie będzie aż takich reakcji na powłokach baterii....?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To raczej nie jest "osad" bo coś co się osadziło na powierzchni, powinno dać się z niej usunąć. Więc robienie badań pod tym kątem niewiele da.
    Raczej szukałbym pod hasłem "co może reagować z powłoką baterii". Gdzieś już na forum padło stwierdzenie, że woda może być "za miękka" - podobno stwierdził tak ktoś od dystrybutora tych baterii... ale bez konkretów.
    Może spróbuj ustawić wyższą twardość na zmiękczaczu? Może pojawią się osady, ale nie będzie aż takich reakcji na powłokach baterii....?
    Aquahome odniósł się do tego problemu:

    Cytat Napisał stacjeAQUAHOME Zobacz post
    Bardzo nam przykro, z powodu zaistniałej u Państwa sytuacji. Niestety powodem tego może być problem związany z jakością powłoki ochronnej zastosowanej na armaturze. Producenci armatur nie informują o wymaganiach co do parametrów wody, przez co nie możemy brać odpowiedzialności za zaistniałe okoliczności. Sugerujemy kontakt z producentem armatury.

    Pozdrawiamy
    Zespół Aquahome
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.728

    Domyślnie

    Jak ktoś ma problem z czyszczeniem tego gówna na kranach czy sedesach to najlepszym i najtańszym sposobem jest zwykły ocet kilka sekund i czyste , żona tak od lat czyści .

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak ktoś ma problem z czyszczeniem tego gówna na kranach czy sedesach to najlepszym i najtańszym sposobem jest zwykły ocet kilka sekund i czyste , żona tak od lat czyści .
    Dziękujemy za to jakże pouczające wyznanie, ale myślę że temat wątku jest nieco inny. Ocet może zadziałać na osady kamienia, ale nie zadziała na przebarwienia powłoki baterii.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar dom_otwarty
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Również mamy problem z osadem mimo uzdatniania i zmiękczania wody. W badaniu wody mieliśmy żelazo na samej górze normy, mangan przekroczony 3 krotnie, mętność i średnia twardość wody. Mamy stacje uzdatniania oraz zmiękczacz i tworzy się osad którego nie możemy niczym usunąć, poza mechanicznych tarciem. Podejrzewaliśmy już problem z powłoką baterii, jednak osad powstaje również na blacie kamiennym przy miejscu montażu baterii, gdyż często zostaje tam woda z umytych rąk oraz powstał po czasie pasek w muszli toaletowej z szorstkiego białego (lekko żółtego) osadu w miejscu gdzie spływa woda. Twardość wody badaliśmy wielokrotnie i cały czas mamy 1 stopień niemiecki twardości, a osady powstają i nie idzie ich usunąć ani środkami do kamienia, ani do soli jak nam wmawiała firma odpowiedzialna za uzdatnianie. Ocet i soda też tego nie ruszają. Można czyścić mechanicznie co w przypadku blatu i muszli może i by zdało egzamin, jednak jest to uciążliwe i w przypadku baterii umywalkowej i prysznicowej nie możliwe bez uszkodzenia powłoki. Będę wdzięczna za rady, co można zrobić, czym pozbyć się osadu i/lub co jeszcze możemy sprawdzić i zbadać w wodzie. Póki co polecono nam jeszcze zrobić badanie na obecność krzemionek.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom_otwarty Zobacz post
    Również mamy problem z osadem mimo uzdatniania i zmiękczania wody. W badaniu wody mieliśmy żelazo na samej górze normy, mangan przekroczony 3 krotnie, mętność i średnia twardość wody. Mamy stacje uzdatniania oraz zmiękczacz i tworzy się osad którego nie możemy niczym usunąć, poza mechanicznych tarciem. Podejrzewaliśmy już problem z powłoką baterii, jednak osad powstaje również na blacie kamiennym przy miejscu montażu baterii, gdyż często zostaje tam woda z umytych rąk oraz powstał po czasie pasek w muszli toaletowej z szorstkiego białego (lekko żółtego) osadu w miejscu gdzie spływa woda. Twardość wody badaliśmy wielokrotnie i cały czas mamy 1 stopień niemiecki twardości, a osady powstają i nie idzie ich usunąć ani środkami do kamienia, ani do soli jak nam wmawiała firma odpowiedzialna za uzdatnianie. Ocet i soda też tego nie ruszają. Można czyścić mechanicznie co w przypadku blatu i muszli może i by zdało egzamin, jednak jest to uciążliwe i w przypadku baterii umywalkowej i prysznicowej nie możliwe bez uszkodzenia powłoki. Będę wdzięczna za rady, co można zrobić, czym pozbyć się osadu i/lub co jeszcze możemy sprawdzić i zbadać w wodzie. Póki co polecono nam jeszcze zrobić badanie na obecność krzemionek.
    Z opisu wygląda to jak osad z kamienia... ale skoro twardość wychodzi na 1 dH to raczej zgadzałbym się, że przyczyną może być coś innego (np. krzemionka) ale musiałoby jej być naprawdę dużo.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dom_otwarty Zobacz post
    Również mamy problem z osadem mimo uzdatniania i zmiękczania wody. W badaniu wody mieliśmy żelazo na samej górze normy, mangan przekroczony 3 krotnie, mętność i średnia twardość wody. Mamy stacje uzdatniania oraz zmiękczacz i tworzy się osad którego nie możemy niczym usunąć, poza mechanicznych tarciem. Podejrzewaliśmy już problem z powłoką baterii, jednak osad powstaje również na blacie kamiennym przy miejscu montażu baterii, gdyż często zostaje tam woda z umytych rąk oraz powstał po czasie pasek w muszli toaletowej z szorstkiego białego (lekko żółtego) osadu w miejscu gdzie spływa woda. Twardość wody badaliśmy wielokrotnie i cały czas mamy 1 stopień niemiecki twardości, a osady powstają i nie idzie ich usunąć ani środkami do kamienia, ani do soli jak nam wmawiała firma odpowiedzialna za uzdatnianie. Ocet i soda też tego nie ruszają. Można czyścić mechanicznie co w przypadku blatu i muszli może i by zdało egzamin, jednak jest to uciążliwe i w przypadku baterii umywalkowej i prysznicowej nie możliwe bez uszkodzenia powłoki. Będę wdzięczna za rady, co można zrobić, czym pozbyć się osadu i/lub co jeszcze możemy sprawdzić i zbadać w wodzie. Póki co polecono nam jeszcze zrobić badanie na obecność krzemionek.
    Udało mi się usunąć ten osad przy pomocy starego poczciwego cifa. Dużo cifa i długo mocno pocierać. Po około 3 latach użytkowania zmiękczacza baterie były w opłakanym stanie. Próbowałam domestosem , cilitem, dedykowanymi środkami do armatury i nic. Dopiero cif sobie z tym poradził. Baterie jak nowe. Mam baterie kludi.
    Ale mnie zastanawia fakt, że woda bez zmiękczacza nie daje takich efektów. Wcześniej bez problemu można było wymyć armaturę. Wygląda jakby zmiękczacz dodawał coś od siebie i my to pijemy. w zasadzie szukałam informacji o tym, czy taka woda jest bezpieczna i trafiłam na ten wpis.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony