dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merbart

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    śląsk - Gliwice
    Kod pocztowy
    44-186
    Dzielnica
    Gierałtowice
    Posty
    29

    Domyślnie Schemat instalacji C.O + CWU w układzie mieszanym

    Witam wszystkich.

    Zabieram się za "uzbrojenie" nowej kotłowni, początkowo będzie kocioł KWKD15 przeniesiony za starego dom. Planuję układ mieszany z zastosowaniem wymiennika 25kW . Dom 154 m2 z poddaszem, ogrzewanie podłogowe na całości, parter 7 obwodów, poddasze 6 obwodów. Proszę o uwagi i sugestie do schematu podłączenia C.O i CWU. Zależy mi na podłączeniu zbiornika CWU do układu otwartego.
    Pozdrawiam

    P.S. Jakie ciśnienie ma być w układzie zamkniętym dla ogrzewania podłogowego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłączenie C.O + CWU+podłoga.JPG
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	445686
    Projekt Zawoja średnia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma sensu pakowania silnika z czołgu do kompaktu.
    Układ też niepotrzebnie rozbudowany - dobierz kocioł tak, żeby wszystko ogarnął wbudowaną pompą i automatyką.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merbart

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    śląsk - Gliwice
    Kod pocztowy
    44-186
    Dzielnica
    Gierałtowice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Na ten rok musi zostać ten piec, w przyszłości ma być gaz lub PC + foto.
    Projekt Zawoja średnia

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Jeśli masz wodę z wodociągu to mimo że piec zasypowy można zrobić układ zamknięty , dajesz zbiornik wyrównawczy ciśnieniowy , zawór bezpieczeństwa /przelewowy nie pamiętam teraz jak się poprawnie nazywa , on w razie gdyby piec osiągnął 100stC otwiera zawór i dopuszcza wodę zimną a gorąca idzie do kanalizacji .
    Zamiast wymiennika dajesz zwykłe sprzęgło hydrauliczne i z niego jedno odejście na cwu z pompką , a drugie odejście na ogrzewanie podłogowe z mieszaczem /też pompka/

    Proste i funkcjonalne, kolega tak ma już kilka lat i działa dobrze, sam tak chciałem zrobić ale przeszło mi , nie chcę węgla
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał merbart Zobacz post
    Na ten rok musi zostać ten piec, w przyszłości ma być gaz lub PC + foto.
    Robienie komina dymowego i całej instalacji pod stary kocioł, wymiennik, pompy i cuda na kiju (które kosztują więcej, niż kocioł elektryczny który to wszystko ogarnie) to dla mnie kompletny bezsens. Jak chcesz sobie zrobić kuku, to do boju.

    Musi, to każdy umrzeć. I to wszystko co musi.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merbart

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    śląsk - Gliwice
    Kod pocztowy
    44-186
    Dzielnica
    Gierałtowice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzięki "e_nygma" za inne spojrzenie na instalacje, ale mam już wszystkie graty kupione pod układ otwarty i muszę to teraz pospinać.
    "Kaizen" dzięki, że nie pomogłeś, a Twoja wizja jest spoko, ale nic nie wnosi.
    Projekt Zawoja średnia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony