dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Chciałem pompę ale doprowadzają gaz! Co robić?

    Cześć.
    Byłem już praktycznie zdecydowany na pompę wody tcap ale gmina ciągnie gaz i jest opcja się podłączyć.
    Kilka pytań w związku z tym.
    1. Czy muszę robić jakiś projekt na instalację gazową? Instalacje w domu czyli rurki itp. muszę zrobić we własnym zakresie, czy gmina to robi?
    Jeżeli sam to ile takie coś kosztuje, oczywiście w przybliżeniu.
    2. Dom 230mkw z mieszana instalacją, mniej więcej pół na pół. Jak to mniej więcej wychodzi z kotłem gazowym i cała maszynownią.
    Przy pompie tcap 12kw całość w super standardzie(mieszacze, bojlery, sprzęgła itp itd) wychodzi około 40tys.

    Na co się decydować? Pomóżcie proszę bo mam mało czasu na decyzję.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Póki nie masz projektu w domu nie zrobisz nic. Za projekt i instalację płacisz Ty.
    Jeśli będziesz miał gaz "pod płotem" to w zależności od odległości od przyłącza do kotłowni, rodzaju kotła i komina zapłacisz od 15tyś zł wzwyż (bez mieszaczy i sprzęgieł).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Dzięki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak zdążą, to zebrać oferty i policzyć. W linku o PC z sygnaturki masz link do pomocnego arkusza.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    Cześć.
    Byłem już praktycznie zdecydowany na pompę wody tcap ale gmina ciągnie gaz i jest opcja się podłączyć.
    Kilka pytań w związku z tym.
    1. Czy muszę robić jakiś projekt na instalację gazową? Instalacje w domu czyli rurki itp. muszę zrobić we własnym zakresie, czy gmina to robi?
    Jeżeli sam to ile takie coś kosztuje, oczywiście w przybliżeniu.
    2. Dom 230mkw z mieszana instalacją, mniej więcej pół na pół. Jak to mniej więcej wychodzi z kotłem gazowym i cała maszynownią.
    Przy pompie tcap 12kw całość w super standardzie(mieszacze, bojlery, sprzęgła itp itd) wychodzi około 40tys.

    Na co się decydować? Pomóżcie proszę bo mam mało czasu na decyzję.
    Za skrzynkę płacisz 2500zl od skrzynki do domu wraz z projektem cena waha się od 100-200 za m bieżący. Potem koszt montazu kotła i osprzętu, oraz samego kotła z zasobnikiem itp, zapewne wyjdzie Cię koło 20 łącznie, w sumie napisał ktoś wyżej. Dużo taniej od pc. Kiedy zwróci Ci się ta różnica? Odp. Nigdy

    Na moje bierz gaz.
    Pc na sam wiatr nie chodzi i prąd też trzeba placic będę dobrać mózg o taryfach itp. Większość to brednie. Albo każą Ci założyć fotowoltaiczne za 50tys. Która też Ci się nie zapewne nie zwroci. Bo za pompę i fotowolraike zabulisz tyle co za gaz i prad do
    Do końca życia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony