dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Mała, wąska łazienka...gdzie miska wc?

    Witam i proszę o szybką, rzeczową wypowiedź na temat aranżacji małej łazienki. Łazienka ma wymiary 120cmx244cm. Na jednej z dłuższych ścian usytuowane są drzwi. Na prawo od nich przewidziana jest ścianka prysznicowa, a po lewej stronie miska wc. Między nimi muszę wcisnąć umywalkę. I teraz dylemat: jak ustawić miskę wc - jak na zdjęciu, czyli na tej samej ścianie, co umywalka, czy lepiej będzie po lewej stronie na krótszej ścianie? Tę drugą opcję sugeruje spec od wody i kanalizacji, twierdząc, że będzie mało miejsca na nogi. Ja obawiam się, że wtedy muszla będzie bardziej wystawać na środek (będę na nią wchodzić).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	445776  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    muszla będzie nieco wystawać poza linię drzwi, ale faktycznie będzie wygodniejsza

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    WC tak jak na zdjęciu. 120 cm od ściany do ściany to żaden problem, siedząc na muszli nogami nie sięgniesz ściany. Hydraulik w tej sprawie nie ma racji, lepiej niech się zajmie rurkami.

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram Elfir czyli według mnie lepszy kibelek na bocznej ścianie. Zalecana przestrzeń przed sedesem to min. 60cm co można też osiągnąć przy oryginalnym układzie w przypadku zamontowania krótkiej muszli na stelażu typu slim ale wstając człowiek pochyla się trochę w przód i niekomfortowe jest niemalże szorowanie przy tym nosem lub czołem po ścianie. Możesz postawić stołek przed jakąś ścianą i przetestować. Poza tym jeśli sedes będzie z boku zyskasz nad nim miejsce na większą szafkę, możesz zrobić dłuższy blat/szafkę pod umywalką i większe lustro. Jest to też korzystniejszy układ jeśli chodzi o proporcje pomieszczenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	445808

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	445809

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	445810

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2B.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	445811

  5. #5

    Domyślnie

    Alicyja, jesteś niesamowita Dziękuję, za tę wizualizację. Teraz widzę, że ta opcja faktycznie jest bardziej korzystna. Obawiałam się, że siedząc na muszli, będę uderzała kolanem o szafkę podumywalkową. Ale widzę, że wystarczy założyć miskę bliżej drzwi, a nie pośrodku tej ściany, jak to zrobili wstępnie Majstry
    Czy wystarczy 20cm wolnej przestrzeni mdz. miską, a ścianą? Nie wiem, jak to wychodzi na Twojej wizualizacji. Bardzo Ci dziękuję, za poświęcenie czasu na jej wykonanie.

    Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło: Czy wg Ciebie lepszą opcją będzie wymurowanie cienkiej ściany mdz. prysznicem, a umywalką, czy postawienie szklanej ścianki?
    Ostatnio edytowane przez monki1 ; 01-07-2020 o 14:55

  6. #6

    Domyślnie

    20 cm to jest minimalny zalecany odstęp z boku muszli klozetowej i tyle jest na wizualce (do ściany z drzwiami). Blat zrobiłam głęboki na 30cm ale może mieć też 40cm - możesz wyśrodkować sedes na pozostałej dostępnej szerokości (80-90cm) a i tak będzie ok
    Jeśli wymurujesz ściankę to blat/szafkę umywalki możesz do niej dostawić.W przypadku szyby trzeba zostawić odstęp żeby ją umyć bo raczej nie da się ładnie uszczelnić styku. Możesz zrobić kawałek ścianki tylko do wysokości blatu lub nieco wyżej (np. takiej wysokości jak zabudowa stelaża wc) i szybę powyżej.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy tę ściankę wystarczy wymurować z bloczków o grubości 8cm? Jaką szerokość ma miejsce na natrysk na wizualizacji?

  8. #8

    Domyślnie

    Brodzik 80x120cm, ścianka 6cm. Bloczki 8cm jak najbardziej mogą być jeśli akurat takie masz.

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Wc na krótszej ścianie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Nie tylko poprawi funkcjonalność pomieszczenia, ale także jego wygląd (stanie się bardziej foremne).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony